Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

+1

koniecznie opisz co i jak, bo w takim razie nie będę dokładał AMI

Opublikowano

Pierwsza i najwazniejsza sprawa to trzeba miec system MMI 3G+,na innym chyba nie pojdzie ^_^ .

Tak jak pisalem chodzi wszystko oprocz Google Earth(mysle ze tez ruszy tylko trzeba zrobic odpowiedni skrypt ale na razie mam z tym problem) i dwa to nie ma polaczenia z myAudi. System jest jeszcze w fazie testow(brakuje automatycznego laczenia Raspberry z MMI----rwie polaczenie internetowe po wylaczeniu zaplonu).

Tak w skrocie to potrzeba Raspberry Pi B+ z obudowa, 2 karty nano wi-fi usb najlepiej marki Edimax 7811un(lacza sie automatycznie z malina),kabel zasilajacy do maliny z koncowka USB ,koncowka do podlaczenia w gniezdzie zapalniczki w aucie najlepiej o mocy 2A do zasilania Maliny,karta 4Gb do wgrania systemu Rasbian i telefon z opcja routera wi-fi. I tyle chyba. :) No i oczywiscie troche ustawien i podstawowej wiedzy o Linuxie. ;)


+1

koniecznie opisz co i jak, bo w takim razie nie będę dokładał AMI

Jak bys mial AMI to jest chyba duzo latwiej i wygodniej i nie muszisz uzywac telefonu jako routera.Masz gdzies na poczatku tego watku opis co i jak.


Tu macie tak na szybko link do forum hiszpanskiego gdzie jest fajny opis co trzeba zrobic zeby uruchomic Raspberry Pi z MMI :)

http://www.audisport-iberica.com/foro/topic/326261-transformar-mmi-3g-en-3g-con-google/page-12

Edytowane przez hispano73

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Dobra - chyba czas zacząć jednak spróbować zrobić coś. Szukałem na allegro i nie mogę znaleźć tego D-linka DUB-1 i taniego modemu. Ale znalazłem coś takiego na chińszczyźnie i zastanawiam się czy to będzie działać

http://www.dx.com/p/m10-3g-150mbps-wi-fi-router-supports-sim-card-power-bank-broadband-access-tf-white-227856#.VVwy6WCMvZU

http://www.dx.com/p/usb-3-0-gigabit-lan-ethernet-adapter-black-213357#.VVwzQmCMvZU

Opublikowano
Chipset

AX88179

nie bedzie dzialac ta sieciowka

Opublikowano

A jaki musi byc chip? A co z routerem?

Opublikowano

http://www.ebay.com/itm/D-LINK-USB-2-0-FAST-ETHERNET-ADAPTER-DUB-E100-DUB-E100-UPTO-200-MbPs-DUPLEX-/300857516771?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item460c8162e3

ta dziala.

router dowolny ale szczerze mowiac chyba najlepiej uruchomic to na raspberry pi z karta wifi usb i modemem GSM usb.

Opublikowano

Obojętnie jakie raspberry modem i wifi? Masz juz jakiś program do tego czy trzeba samemu pisac?

Opublikowano

raspberry obojetne, karta wifi i modem gsm taki ktory dziala pod raspberry (bo nie kazdy rusza). od strony raspberry to kwestia regulek iptables i konfiguracji modemu. od strony mmi - jeden skrypt. to co jest od strony mmi mam bo sam pisalem. od strony raspberry jest cala masa tutoriali (mozliwe ze sa nawet gotowe paczki do konfiguracji raspberry jako routera). jesli nie - moge pomoc skonfigurowac

Opublikowano

Może to głupie pytanie - ale po co mi karta wifi? Jeśli w MMi jest wifi i chyba miało być tak że mogę łączyc się z samochodowym wifi i mieć dostęp do internetu z modemu 3G

Opublikowano

mmi 3g+ z wifi --> wifi w raspberry pi --> modem GSM --> internet

Opublikowano

Teraz jasne. Czyli nie ma połączenia przez kabel usb tylko wifi. I wtedy mam mmi np dla iPoda?

Opublikowano

tak, ami pozostaje wtedy wolne i mozesz pod nie podpiac na przyklad ipoda

Opublikowano

Super. będe musiał tylko ogarnąć podłączenie huba usb bo modem podobno musi mieć dodatkowe zasilanie. Może się uda bezpośrednio przez gniazdko zapalniczki

Opublikowano

co to za modem? zazwyczaj biora zasilanie z USB. raspberry zasilasz z zapalniczki a modem powinien ciagnac z tego co daje raspberry po swoim gniezdzie usb

Opublikowano

jesli sie nie myle to model B raspberry jest w stanie dac 2A na USB - oczywiscie pod warunkiem, ze samo raspberry jest zasilane odpowiednio mocnym zasilaczem

Opublikowano

Zamówiłem 2 B. Na razie bez hub-a. Spróbuje uruchomić sam modem i wifi - wtedy dam znac i zgłoszę sie po dalsze instrukcje

Opublikowano

Parę screenów jak wygląda Google Earth na MMI. Wczoraj udało mi się to uruchomic przez AMI + parę tanich gratów z allegro (router, karta Eth USB i modem 3g).

11280231_10203312064242849_1615505131_n.

11225684_10203312081683285_1747315075_n.

11356189_10203312083163322_1473505361_n.

11334367_10203312174565607_579393302_n.j

11257618_10203312174205598_1291221103_n.

11269478_10203312191326026_2082988800_n.

11304085_10203312157205173_206831016_n.j

11304027_10203312182325801_2145611412_n.

11261040_10203312227206923_302976370_n.j

11287361_10203312227246924_768412717_n.j

Edytowane przez malik

Opublikowano

11225684_10203312081683285_1747315075_n.

a powiedz mi, co zrobiles po tym bledzie? to sie pojawilo u hispano73 i nie bardzo wiem jak to ogarnac.

Edytowane przez Yoghurt

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.