Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 1.9 Tdi 130km --> mod by Tune-up 184/403 :)


matek55

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej mnie by interesował ten 3 bieg, miałbym porównanie do swojego awx po sofcie :P

-Lumia 920-

Jaki masz rozmiar kół?

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie by interesował ten 3 bieg, miałbym porównanie do swojego awx po sofcie :P

-Lumia 920-

Jaki masz rozmiar kół?

-Lumia 920-

AWX 5 biegów AFV 6biegów co chcesz porównywać?

Przydymia przy ponad 4 tys obr. A tak nie jezdze. ;) do 4 jest spokoj

Co troche nie po nosie tym co mają słabsze serie? może Robert się wypowie w tym temacie!!!

Jeżeli są lepsze pomki w toim aucie to wynik jak najbardziej ok , tym bardziej że Tune-Up to renomowana firma!!!!

Edytowane przez nastek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastek79

Przecież napisałem że najbardziej interesował by mnie filmik na 3 biegu, który jest taki sam w awx i avf ...

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastek79

Przecież napisałem że najbardziej interesował by mnie filmik na 3 biegu, który jest taki sam w awx i avf ...

-Lumia 920-

A jaki wg ciebie powinien być przybliżony czas 50-100 na 3biegu przy mocy mojego auta? Tak pytam z ciekawości gdyż nie bardzo mam możliwość to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastek79

Przecież napisałem że najbardziej interesował by mnie filmik na 3 biegu, który jest taki sam w awx i avf ...

-Lumia 920-

A jaki wg ciebie powinien być przybliżony czas 50-100 na 3biegu przy mocy mojego auta? Tak pytam z ciekawości gdyż nie bardzo mam możliwość to sprawdzić.

To moze powiem tak... W moim sedanie po czipsie na 172/382 na kolach 225/40/18 mialem ok 4.3-4.4 s. Mierzone stoperem na podstawie filmiku. W Twoim avancie powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś na podstawie filmiku? Wyniki były powtarzalne?

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastek79

Przecież napisałem że najbardziej interesował by mnie filmik na 3 biegu, który jest taki sam w awx i avf ...

-Lumia 920-

A jaki wg ciebie powinien być przybliżony czas 50-100 na 3biegu przy mocy mojego auta? Tak pytam z ciekawości gdyż nie bardzo mam możliwość to sprawdzić.

To moze powiem tak... W moim sedanie po czipsie na 172/382 na kolach 225/40/18 mialem ok 4.3-4.4 s. Mierzone stoperem na podstawie filmiku. W Twoim avancie powinno być podobnie.

Na podstawie twojego filmiku też mi tak wychodzi, już nie mogę się doczekać żeby coś nakręcić i pomierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mierzyc stoperem i porownywac czasy miedzy skrzynia 5 i 6 bieg :) ?

Rozne opony rozne nachylenie drogi inne temp....i wyniki beda z d....

Juz widze tych pieniaczy co miedzy wierszami mi sugeruja oszukanie pomiaru.

Wiec pytanie zasadnicze..po diabla mialbym to robic?

Mam wykresy AWXow na BRD ktore mialy podobne wyniki i dymily...na tych samych rolkach.

I co?

Wtedy zanizalem ?

Taka seria taki egz. Wyszedl ile wyszedl. Przestancie dorabiac ideologi i sobie mierzyc ile nanosekund mam lepiej na III bieg bo to smieszne jest....

Postawcie dwa auta na tej samej drodze obok siebie...to bedzie bardziej miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mierzyc stoperem i porownywac czasy miedzy skrzynia 5 i 6 bieg :) ?

Rozne opony rozne nachylenie drogi inne temp....i wyniki beda z d....

Juz widze tych pieniaczy co miedzy wierszami mi sugeruja oszukanie pomiaru.

Wiec pytanie zasadnicze..po diabla mialbym to robic?

Mam wykresy AWXow na BRD ktore mialy podobne wyniki i dymily...na tych samych rolkach.

I co?

Wtedy zanizalem ?

Taka seria taki egz. Wyszedl ile wyszedl. Przestancie dorabiac ideologi i sobie mierzyc ile nanosekund mam lepiej na III bieg bo to smieszne jest....

Postawcie dwa auta na tej samej drodze obok siebie...to bedzie bardziej miarodajne.

:wink: Na to czekałem!!!

Dawać teraz fachowcy!!!

Edytowane przez nastek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob ma rękę to tdiików, nie ma co komentować.

Temperatura do chipiwania idealna, zdrowa motorowania, osprzęt, czego jeszcze chcieć ???

Graty wyniku i bezawaryjnej jazdy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert przerobił setki takich egzemplarzy i wie co robi w przeciwieństwie do wyliczaczy czasu przyśpieszeń ze stoperów filmików etc :D

Do właściciela pojazdu : NIC TYLKO SIĘ CIESZYĆ. Masz naaprawde wydajny układ wtryskowy aż się prosi o jakies BRD lub GTB17 :) Na łagodnym sofcie paliwko mieści Ci się w cyklu i dlatego taki wynik :)

Moment obrotowy poprowadzony wzorowo - naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Rozumiem jakby ktoś zapodał Ci taki soft gdzie pompki masz procentowo po całości ile się da - ALE program masz zrobiony napewno dobrze, więc tankowac i jeździć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu pisze o liczeniu nanosekund z filmików?? Bez przesadyzmu, bądźmy poważni... :facepalm:

Wykresem się nie jeździ to po pierwsze... Tylko później jest zdziwienie i płacz, bo objechał mnie ktoś "słabszym" autem... :grin:

Wyszło ile wyszło, nikt nikomu nie zarzuca oszukanie pomiaru, czy coś w tym stylu... Bynajmniej ja czegoś takiego nie widzę...

Ale prawie 190/420 na seryjnym osprzęcie avf... Czasem wynik trudny do zrobienia na brd, fmic, dp itd.... Ale to tylko moje skromne zdanie.

I żeby nie było, to uważałem Tune Up za znaną i porządną firmę, także bez spiny :wink:

Edytowane przez Blachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mierzyc stoperem i porownywac czasy miedzy skrzynia 5 i 6 bieg :) ?

Rozne opony rozne nachylenie drogi inne temp....i wyniki beda z d....

Juz widze tych pieniaczy co miedzy wierszami mi sugeruja oszukanie pomiaru.

Wiec pytanie zasadnicze..po diabla mialbym to robic?

Mam wykresy AWXow na BRD ktore mialy podobne wyniki i dymily...na tych samych rolkach.

I co?

Wtedy zanizalem ?

Taka seria taki egz. Wyszedl ile wyszedl. Przestancie dorabiac ideologi i sobie mierzyc ile nanosekund mam lepiej na III bieg bo to smieszne jest....

Postawcie dwa auta na tej samej drodze obok siebie...to bedzie bardziej miarodajne.

:wink: Na to czekałem!!!

Dawać teraz fachowcy!!!

może fachowcem nie jestem ale bardzo sie prosisz więc tak:

1.dlaczego niby gość ma nie pokazać filmiku jak to jedzie z opisem rozmiaru opon i chyba ze znalezieniem płaskiej drogi chyba nie będzie większych problemów ;)

2.przełożenia skrzyni heehe porównamy tylko AVFy jeśli to ból dla Robsona

3.nie chodzi o setne,dziesiąte tylko o film jak to jedzie,wiadomo że tego stoperem nie do końca da sie pomierzyć

Edytowane przez baszmak7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak prędzej napisalem to sa tylko cyfry i kreski ale napewno auto jedzie inaczej mniej pali przy spokojnej jezdzie i to mnie bardzo cieszy...

Filmik będzie jakos na dniach musze dorwac cos dobrego do nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu Rob robił mi foxa 1.4tdi, liczyłem na max 85kM a wyszło lekkim pierdnieciem 95kM/225Nm

gdzie był to dopiero pierwszy setup, przy którym niestety zostaliśmy bo skrzynia lichutka

a auto zdecydowanie odżyło, na mokrej nawierzchi potrafi zerwac trakcję na 3 biegu

do 180km/h idzie jak szatan i tylko 180 bo konczą sie obroty a szkoda bo z 200 to by sie przydało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz Robert po co miałbyś zawyżać wyniki? odpowiem ci

1.albo nie masz świadomości że twoja hamownia zawyża jakieś 30Nm i 10-20Ps

2.albo pokazujesz takie wyniki dla nagonienia sobie klienteli,tej mniej świadomej

Krotko i na temat.

Jesli moja hamownia zawyza o te wartosci co podales to:

- MAHA w Zukczynie zawyza KM ciut bardziej (sprawdzone ten sam leon 2.0TFSI - kilka pomiarow roznie +5KM w stosunku do mnie)

- MAHA w Masters Tuning tez badziej optymistyczne KM (sprawdzone na kilku autach).

- Hamownia u Goodhope pokazuje praktycznie to samo (leon R36 roznil sie 2KM i 5Nm)

- Inercja w Vtechu pokazuje ciut wiecej (tez sprawdzone) KM i NM.

W przypadku hamowni obciążeniowych rzeczywiście minimalnie miałem więcej Nm a mniej KM (taka charakterystyka pomiarow).

Wiec?

Nie mniej nie kwestionuje faktu ze hamownia jest urzadzeniem pomiarowym obarczonym jakims tam bledem bo tak naprawde to czy to MAHA czy Vtech czy DP to i tak

tylko hamownia SILNIKOWA pokaze 100% prawdy....a reszta jest tylko mniej wiecej.

Co do naganiania klientow to hmm.....ujme to tak. Wiedzialem ze taki wynik to jak włozenie kija w mrowisko...wystarczylo by bym min zdjal gaz pod koniec pomiaru dla MOJEGO swietego spokoju. Ale gila mnie to bo tyle wyszlo i po co mam sciemniac w jedna czy druga strone? Za stary jestem na te gierki.

Nie wierzysz - nie musisz...ale nie podważaj publicznie tego wyniku bez dowodów a tym bardziej nie sugeruj tego co zrobiles w pkt 2

bo koniec końców dojdzie do tego kiedyś ze taki osobnik jak ja np weźmie i sie wkurzy i wytoczy Ci proces cywilny o zniesławienie dobrego imienia firmy która juz prawie 10 lat cały czas na rynku działa i naprawdę nie ma sobie nic do zarzucenia. A to zaczynają być kosztowne sprawy wiesz?

Tak BTW :

Niestety tylko w polskich forach (a po wielu zagranicznych latam) istnieją takie hmm...grupki internetowych mądral (takie smyrfy Ważniaki) co wszędzie muszą swoje 3 grosze wcisnąć Dotyczy to wykresow, roboty, dawek itd...zawsze za malo albo za duzo albo nie w tym miejscu.

Taka osoba albo robi to z frustracji nad sobą i wylewa żółć by sie dowartościować albo co gorsza jest np fanem konkurencji i wtedy wszystko co zostało zrobione nie przez jego ukochana firmę jest beee i fuj.

Ot taka mentalność.

P.S Kup sobie hamownie wtedy pogadamy bardziej rzeczowo na razie to wiesz śmieszne to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...