Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PROBLEM Z NOWYMI GŁOŚNIKAMI


gebelslotos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam na imię Piotr i mam problem , ponieważ mam oryginalne radio w Audi a4 b5 DELTA (( http://photos3.automanager.com/016656/4e7d7486604bca479c7b58d85236d5c7/f0612b68b5_640.jpg))i postanowiłem wymontować głośniki w przednich drzwiach z oryginalnych na PowerBass model S-5C

LINK :: http://allegro.pl/powerbass-s5c-glosniki-audi-a4-b5-przod-1994-2001-i4886041859.html . Zamontowane w przednich drzwiach głośniki nie grają odpowiednio to się daje usłyszeć . Co może być powodem charczenia głośników . Czy To może być wina okablowania ? Czy Radio nie pasuje? Czy brak wzmacniacza ma znaczący wpływ na jakość dźwięku? Nowe głośniki choć zapewniają 50W (RMS) grają gorzej niż fabryczne. Dodam Tylko , że średnica głośników jest większa od śrenicy mocowania , więc dodałem dystanse .

Proszę o pomoc jeśli będziecie potrzebować więcej informacji to służę nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, słabe radio owocuje pierdzeniem wymagających głośników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden glosnik 50 w dwa to juz 100 mysle ze radio tego nie daje rade pociagnac :-)

Dzięki za informację a wiesz może , czy ktokolwiek wiedziałby jakie radio dałoby radę pociągnąć takie głośniki ? Cena myślę do 250 zł . Mogę tez kupić wzmacniacz i podłączyć głośniki pod wzmacniacz. Pisze o tym , bo do tyłu również kupiłem głośniki Powerbass S-60C o mocy 70 W RMS . Więc jakie radio i ewentualnie wzmacniacz dałoby radę z tym sprzętem , całość myślę tak do 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam juz sobie prawie odpowiedziales na pytanie :-) wzmacniacz ktory ma tyle mocy rms i 4 kanaly zeby to wszystko gralo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeden glosnik 50 w dwa to juz 100 mysle ze radio tego nie daje rade pociagnac :-)

kolega ma racje musisz wymienić radio żeby to grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić wzmacniacz. PowerBass schodzą nisko z impedancją i przy głośniejszym słuchaniu zagotujesz radio.

Ze wzmacniaczy wystarczy stary poczciwy Sony XM5520 (2x55W), coś z Alpiny bądź Clariona. U siebie przy ES-6C porównywałem tego Sony z Clarionem o mocy 110W na kanał, różnica w poziomie dynamiki mała, za to brzmieniowo spora. W Clarionie wyraźna góra i zlany "tubowy" bas, w Sony spokojniejsza góra i spore różnicowanie niższych tonów (więcej szczegółów). Tanie są, więc jest w czym przebierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają narazie z przodu podłączyłem te 50 W POWERBASS'a i myślałem , że będą średnio-nisko tonowe , ale grają fatalnie jakby to nie były średnio nisko tonowe głośniki , jestem zdziwiony , a pisało na stronie , że to są głośniki średnio-nisko tonowe .To jest typ takiego głośnika czy co , czy mnie oszukali ? Dzięki pozdro wszystkim co pomogli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kup porządne radio. Np. Blaupunkt bremen mp 78 lub 76

Ewentualnie bronx. Takie radio pociągnie spokojnie. Tylko nie są to tanie radia. To pierwsze nawet 1000 euro używka na ebayu.

Edytowane przez samekgsx550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...