Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z navigacją RNS-e


gregzakopane

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

mam problem, dziś dopiero zapiąłem antene GPS do rns'a wrzucam płytkę z mapami no i cacy wszystko.

Podaje cel podróży kolejno, państwo, miasto, ulica.

Trwa obliczanie trasy no i navi pokazuje mi że jestem w oslo i że mam ok 3tys km do Zakopca.

Nie wiem w czym problem, jak miałby ktoś jakiś pomysł to chętnie go wypróbuje.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to potrzebujesz emulator CAN, bo bez tego może się tak dziać.... ewentualnie wina anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki emulator can po cholerę w aucie jest can nie gadaj głupot. Proponuję na początek sprawdzić ile i czy navi widzi satelity czyli sprawdzić na innej antenie i w systemie czy są widoczne satelity. tu masz jak sprawdzić satelity w engenering mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

mam problem, dziś dopiero zapiąłem antene GPS do rns'a wrzucam płytkę z mapami no i cacy wszystko.

Podaje cel podróży kolejno, państwo, miasto, ulica.

Trwa obliczanie trasy no i navi pokazuje mi że jestem w oslo i że mam ok 3tys km do Zakopca.

Nie wiem w czym problem, jak miałby ktoś jakiś pomysł to chętnie go wypróbuje.

Dzięki!

Witaj!

A może przez omyłkę wrzuconą masz DVD z mapami państw europy zachodniej? :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopy.

Przejde się do garażu to posprawdzam tak jak na filmiku - właśnie podejrzewam że to wina anteny że jakaś felerna :/

Bo raczej dobrze ją podpiąłem w to dwójnik co idzie też antena od radia.

Co do płytki, gościu wysłał mi płytkę z mapami, próbowałem się z nim skontaktować ale coś nie chce mi pomóc (siemian), na płytce napisał RNS-E cd2, sam nie wiem czy ok czy nie, ale wyszukuje mi ulice itd bez problemu.


Antena póki co leży na kokpicie bo wolałem się upewnić czy trybi żeby potem zaś nie rozgrzebywać całego auta więc raczej problem z metalowym sąsiedztwem odpada bo to ponoć może pogarszać odbiór gps.

Gdyby okazało się że nie działa to inwestować w antenę za ok. 30zł jak ta co kupiłem czy lepiej coś więcej zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopy.

Przejde się do garażu to posprawdzam tak jak na filmiku - właśnie podejrzewam że to wina anteny że jakaś felerna :/

Bo raczej dobrze ją podpiąłem w to dwójnik co idzie też antena od radia.

Co do płytki, gościu wysłał mi płytkę z mapami, próbowałem się z nim skontaktować ale coś nie chce mi pomóc (siemian), na płytce napisał RNS-E cd2, sam nie wiem czy ok czy nie, ale wyszukuje mi ulice itd bez problemu.

Antena póki co leży na kokpicie bo wolałem się upewnić czy trybi żeby potem zaś nie rozgrzebywać całego auta więc raczej problem z metalowym sąsiedztwem odpada bo to ponoć może pogarszać odbiór gps.

Gdyby okazało się że nie działa to inwestować w antenę za ok. 30zł jak ta co kupiłem czy lepiej coś więcej zainwestować?

Witaj!,

Jeżeli DVD jest rzeczywiście płyta 2 to jest z mapami Polski,

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czy to mapy na 2014 ,czy na 2015 ? Jeżeli na 2015 to Polska jest na DVD 3 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2015 Polska jest na płycie nr 3

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena GPS ma być wpięta w gniazdo obok wiatraka,a nie w dwójnik co idzie antena do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena GPS ma być wpięta w gniazdo obok wiatraka,a nie w dwójnik co idzie antena do radia.

Teraz już wiem, wczoraj siemian mi o tym napisał, spiąłem i od razu jestem w domu, a nie pod Kopenhagą :)

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem!

Pozdrowionka i wesołych świąt!

:thumbup1:

Panowie mam jeszcze jeden "problem"

Jeżdżąc na przenośnych nawigacjach moja pozycja na bieżąco "jedzie" po mapie, wczoraj tak jak pisałem spiąłem poprawnie i pokazało mi poprawną lokalizację, ale potem wjechałem do garażu.

Jadąc do pracy kursor mojego położenia ciągle znajdował się przy garażu, a nie drodze - ale jak dawałem zatrzymaj nawigację i zaraz ją startowałem do celu to pokazywał mi lokalizację w której kolejny raz włączyłem żeby mnie prowadziła do celu.

Dlatego mam pytanie czy tak ma być? Czy to się gdzieś ustawia, jakaś częstość odświeżania pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy które podałeś wskazują na nieprawidłowe zakodowanie RNS-A lub nieprawidłowe podpięcie CAN-a. Też tak miałem ale po poprawnym zakodowaniu wszystko wróciło do normy.
Na początku też spanikowałem że coś jest nie tak z navi ale okazało się że RNS pobiera informację o położeniu i prędkości nie tylko z satelit ale również ze sterownika ABS. Mój był zakodowany na AUDI A3 i też były z nim takie cyrki. Sprawdź kodowanie czy jest prawidłowe i czy prawidłowo są podpięte CAn-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego tak też zrobie.

Zajrzę do mojego mechanika bo nie mam vaga (pora najwyższa chyba zainwestować).

Grunt że nie wygląda to tak strasznie jak myślałem w pierwszej chwili, bo wydać sporo siana żeby nawet navi nie działała to bym się wkur***.

Myślę że ogarnę temacik. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na początku po zakupie RNS-E spanikowałem że coś jest nie tak, miałem takie same objawy jak Ty opisujesz. Cały dzień jeździłem po mieście i nie pokazywała poprawnie pozycji. Na drugi dzień po zakupie wyjechałem poza miasto i przy prędkości około 100km/h zaskoczyła i zaczęła poprawnie działać, później ją poprawnie zakodowałem i działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie raz mi "śmignęła" w drogę razem ze mną, ale dosłownie na momencik, jak ją stopuje i startuje od nowa to lokalizacje pokazuje prawidłową.

Mam nadzieje że mój majstrunio sobie z tym poradzi i będę mógł się cieszyć, przetestować i porównać chociażby z automapą z której do tej pory korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...