Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprężyny i dystanse. Poradźcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Chciałbym was się o coś poradzić. Mianowicie moja a4 z tyłu siedzi fajnie a z przodu wygląda jak koza. :facepalm:

Znajomy powiedział mi że to może sie stać od ciągania przyczepki.

Poprzedni właściciel (mój szwagier) gadał mi że wymieniał same amorki KYB a sprężyn nie ruszał.

Czy teraz jak zmienie na kompleta takich oto sprężyn - http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-mts-audi-a4-b6-00-30-30-i4885989918.html

to czy cały samochód siądzie fajnie ? i przód ?

Druga rzecz to jaki polecacie dystans na tył ? 15mm czy 20 ? jaki fajniej wygląda i nie przesadzając oczywiście.

Dzięki za pomoc i piszcie!

Moja a4 - http://zapodaj.net/f7c27a64e247d.jpg.html


Ludzie ?

Opublikowano

Co do sprężyn, w tej cenie lepiej już zainwestować w eibach. Na stronie importera masz cennik, a telefonicznie dowiesz się, że można kupić tylko przednie. Jak auto siądzie na nich jest na forum masa zdjęć i tematów.

Co do felg, nikt tu nie będzie dzwonił do wróżbity Macieja, jakie masz parametry felg.

Opublikowano

Tył fajnie siedzi bo zapewne sprężyny juz się wypracowały. Kup kpl na przód i tył , tak jak Kolega pisał, może być Eibach -30/-30 lub kombinację z niżej opuszczonym przodem i będzie fajnie i równo, przede wszystkim jednakowe z przodu i z tyłu nowe sprężyny.

Opublikowano

Witam wszystkich.

Chciałbym was się o coś poradzić. Mianowicie moja a4 z tyłu siedzi fajnie a z przodu wygląda jak koza. :facepalm:

Znajomy powiedział mi że to może sie stać od ciągania przyczepki.

Poprzedni właściciel (mój szwagier) gadał mi że wymieniał same amorki KYB a sprężyn nie ruszał.

Czy teraz jak zmienie na kompleta takich oto sprężyn - http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-mts-audi-a4-b6-00-30-30-i4885989918.html

to czy cały samochód siądzie fajnie ? i przód ?

Druga rzecz to jaki polecacie dystans na tył ? 15mm czy 20 ? jaki fajniej wygląda i nie przesadzając oczywiście.

Dzięki za pomoc i piszcie!

Moja a4 - http://zapodaj.net/f7c27a64e247d.jpg.html

Ludzie ?

Witaj,

Kolego zamieszczasz link do sprężyn do sedana a masz avanta.

Nie wchodź w jakieś lipne springi. Kup porządne Eibach albo H&R dedykowane do avanta.

Tylko na takich masz pewność, że auto ładnie siądzie :D

Sprawdź teź jakie masz amorki i w jakim stanie na każdym kole.

Jeśli będzie lipa wsadź Billstein B4 lub B6.

Jeśli chcesz ori zawiechę sport audi to kup zestaw 1BE lub 1BV ale wtedy musisz dobrać idealne klasy wagowe do wersji silnika i do budy avant.

Odnośnie dystansów to musisz podać parametry felg. Jaką masz szerokość felgi i jakie ET? Jeśli masz np. 7,5 x 17 ET45 to na front możesz dać 13 mm na tył 17mm

Polecam dystanse Dystom - lekkie , bdb jakość i rozsądna cena,

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Opublikowano
  • Autor

Witam wszystkich.

Chciałbym was się o coś poradzić. Mianowicie moja a4 z tyłu siedzi fajnie a z przodu wygląda jak koza. :facepalm:

Znajomy powiedział mi że to może sie stać od ciągania przyczepki.

Poprzedni właściciel (mój szwagier) gadał mi że wymieniał same amorki KYB a sprężyn nie ruszał.

Czy teraz jak zmienie na kompleta takich oto sprężyn - http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-mts-audi-a4-b6-00-30-30-i4885989918.html

to czy cały samochód siądzie fajnie ? i przód ?

Druga rzecz to jaki polecacie dystans na tył ? 15mm czy 20 ? jaki fajniej wygląda i nie przesadzając oczywiście.

Dzięki za pomoc i piszcie!

Moja a4 - http://zapodaj.net/f7c27a64e247d.jpg.html

Ludzie ?

Witaj,

Kolego zamieszczasz link do sprężyn do sedana a masz avanta.

Nie wchodź w jakieś lipne springi. Kup porządne Eibach albo H&R dedykowane do avanta.

Tylko na takich masz pewność, że auto ładnie siądzie :D

Sprawdź teź jakie masz amorki i w jakim stanie na każdym kole.

Jeśli będzie lipa wsadź Billstein B4 lub B6.

Jeśli chcesz ori zawiechę sport audi to kup zestaw 1BE lub 1BV ale wtedy musisz dobrać idealne klasy wagowe do wersji silnika i do budy avant.

Odnośnie dystansów to musisz podać parametry felg. Jaką masz szerokość felgi i jakie ET? Jeśli masz np. 7,5 x 17 ET45 to na front możesz dać 13 mm na tył 17mm

Polecam dystanse Dystom - lekkie , bdb jakość i rozsądna cena,

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Dzięki wielkie. Bardzo mi pomogłeś już wszystko wiem. Dzięki i wzajemnie, wesołych!

Edit@ Czyli takie - http://www.eibach.pl/eibach-audi-a4--avant-(8e5,-b6)-e20-15-003-05-22-pi-113.htmlsprężynki były by okej ?

@2: oraz te dystanse na tył ? - http://allegro.pl/dystanse-17mm-audi-vw-57-1-5x112-5x100-sruby-i4922969639.html#tabsAnchor

??

będzie ok ?

@

Te dystanse bedą dobre ? bo chce zamówić..

Edytowane przez suzuki999

Opublikowano

Nie pytaj nas tylko sprężyny dobieraj wg klas wagowych swojego samochodu - przy zaworku klimy pod maską masz tabliczkę znamionową z tymi oznaczeniami, porównujesz ją z oznaczeniami sprężyn tak jak w instrukcji na stronie Eibacha i wtedy masz pewność, że siądzie równo.

Co do dystansów to wstrzymaj się aż do założenia sprężyn i ich ułożenia i wtedy sobie pomierzysz odległości i zamówisz odpowiednie. Dlaczego? Bo po obniżeniu przednie koła wejdą głębiej w nadkole, a tylne wysuną się na zewnątrz i może okazać się, że dystans masz za mały bądź za duży i nie osiągniesz pożądanego efektu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.