Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ssania na zimnym silniku, duszenie się


Blaackk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat. Mianowicie okolo 2 tyg temu kupilem a4 b6 1.8t. Auto w ladnym stanie przebieg potwierdzony w ASO, ogólnie wszystko bylo super i ok. Pakiet startowy został zrobiony, przy okazji również czujnik temperatury bo źle pokazywal na zegarach ( pomoglo). Nie szczędzilem na auto bo chce aby mi służylo długo. Niestety ostatnio pojawił się problem. Wszystko było ok i kilka dni temu pojechalem na myjnie szczotkową. Po wyjeździe z myjni zaczela swiecic kontrolka check engine ale wyczytalem ze czesto sie to zdarza i ze sama zgasnei po paru kilometrach. Tak tez sie stalo. Kontrolka zgasla jednak zauwazylem ze po nocy na zimnym silniku ciezko mu odpalic za pierwszym razem, za drugim odpala juz zawsze ale nie włącza ssania tlyko od razu daje 900 obr. wczesniej ssanie w takiej sytuacji bylo zawsze. Pozatym jak juz wejdzie na te 900 obr. to zaczyna sie dusic. obroty spadaja i czasem nawet przy tym gasnie. Pomaga tylko dodanie gazu 2,3 razy i wtedy sie stabilizuje w miare. Dlatego w miare ze gdy tak sobie chodzi na jalowym biegu na 900 obr ( ssania dalej nie ma) to przy dodaniu gazu tak jakby sie poddusza. Ogólnie dodaje gazu i silnik pracuje równo jednak czuc ze jest inaczej niz bylo. Reakcja na gaz jest wlasnie taka dziwna. Nie wiem czy moglo to miec zwiazek z wizyta na myjni ale w kazdym razie to wszystko zaczelo sie wlasnie po tej wizycie. Podsumowując, nie ma ssania na zimnym, dusi sie jesli sie nie doda gazu po odpaleniu i przy dodawaniu gazu czuc ze obroty najpierw troche spadaja tak na milisekunde i dopiero rosna jak nalezy. Dodam ze na rozgrzanym silniku wszystko jest ok i nie czuje zadnego ubytku mocy. Prosze o pomoc :) z góry dziękuje i pozdrawiam.


odnawiam temat, teraz po 2 dniach stania w garazu w ogóle nie chce odpalic :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup interfejs kkl na allegro jak nie masz i sprawdz błedy, zobacz czy nie zalane są przekaźniki w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...