Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio 4G0035053 4F0035053 wymienne na 4G0035056 ?


mcemsi

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły mnie słuchy, że można w sposób Plug'n'Play wymienić wspomniane radia.

Co więcej - do 4G0035056 podobno da się wpiąć pasywny subwoofer np. 8T0035412D (to B&O w tylną półkę do sedana) i centralny 8T0035397A pod szybę z przodu.

Do tego wszystkiego w MMI ma się pojawić nowe menu DSP do regulacji audio.

Prawda to ?

PS. Czym się różnią 4G0035053 i 4F0035053 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez problemu mozna zmienic Tuner Radiowy i dołozyc suba .

4G0035053 A4 , A5 ,Q5 był produkowany od 31.05.2010 do 30.05.2011


4F0035053 był do A5 , Q5 do 12.01.2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to superzasto.

Wrc....a znalazłbyś rozpiskę do których pinów w 4G0035056 wtykamy suba i ten centralny?

Do tego jeszcze:

1. Istniejące kable + światłowody po prostu najzwyczajniej przepinam pnp?

2. Ochrona komponentu jest ?

3. Jakieś kodowanie po założeniu ?

4. Ustawienia DSP na MMI faktycznie się pojawią ?

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD;

1 z tego co wiem to PNP + 2 kable do suba (gdzieś poszukam rozpiski bo mi wrc podsyłał kiedyś)

2 Jest CP :/

3 Nie wiem

4 Ustawienia to mocne słowo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD;

1 z tego co wiem to PNP + 2 kable do suba (gdzieś poszukam rozpiski bo mi wrc podsyłał kiedyś)

2 Jest CP :/

3 Nie wiem

4 Ustawienia to mocne słowo :grin:

Dzieki Ci bardzo

Ten pkt 4 potraktujmy bardziej jako ciekawostkę albo kolejny bajer w MMI :P .

A zdejmowanie CP to tylko ASO ? I jak z tym jest , podobno trzeba dowód zakupu okazać ? A ile kasują za to ?

Moze wrclaguna sie jeszcze odezwie i dotlumaczy resztę tak do końca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowanie CP to raczej tylko ASO. Są podobno jacyś magicy co robią to w niższych lub podobnych pieniądzach ale przy każdej wizycie w ASO i podłączeni kompa zablokuje od nowa CP - Gra nie wart świeczki. Dowód zakupu nie jest potrzebny ASO tylko tobie gdyby się okazał że przyjechałeś z trefnym (czyt:kradzionym sprzętem) :whistling: Tak sytuacja zostaje natychmiastowo przekazana na policję przez ASO a dowód zakupu pozwala Ci się w pewien sposób wybrnąć z sytuacji. Za CP trzeba rożnie płacić. Zależy to od danego ASO- musisz dzwonić i się dopytać a najlepiej podjechać i porozmawiać osobiście z doradcą serwisowy bo można coś utargować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za CP płace 150 PLN :) auto mam serwisowane to i ceny inne .

Jesli ktoś pojedzie ( z tzw. partyzantki :cool: ) to cena moze byc wyzsza 200-300 PLN

CP poza ASO to koszt 400-500 PLN , ci co to robia wiedza doskonale ze ty boisz sie jechac do serwisu ze względu na nie pewne pochodzenie sterownika .

Niestety to wykorzystuja .

Co do pytania nr 3 to : nic nie kodujemy bo nie mamy co .

tu sa rozpiski wtyk do TUNERA 56

===> http://workshop-manuals.com/audi/a1/vehicle_electrics/communication/infotainment/mmi_infotainment_system/pin_assignment_for_radio_%28mmi%29/

Przykładowe aukcje z ALLEGRO :


http://allegro.pl/aktywna-ochrona-komponentu-podzespolu-audi-i4891151687.html

http://allegro.pl/ochrona-komponentu-audi-protection-off-i4934726385.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo

A w tunerze 56 jest mozliwość uruchomienia radia DAB ? Czy to nie tylko samo radio potrzebne - jakies anteny dodatkowe + wzmacniacz do nich itd ? Kosztowne to w uruchomieniu ?

DODANE po chwili:

No OK , chyba jednak nie da rady w 56 , musi byc 61.

Istnieje gdzieś jasne porównianie co które radio potrafi ? Takie szukanie wyrywkowe to tragedia.

Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy montowałem taki TUNER RADIOWY :) Mozna jego rozrónic dodatkowym wyjsciem ( kolor czarny) do wzmacniacza antenowego.

TAK TO WYGLADA ===> http://www.kufatec.de/shop/de/audi/a4/a4-b8-8k/komplett-set-digitales-radio-dab-audi-a4-b8-mmi-3g

Kilka słow na temat tego Radyjka :wink:
Radio w MMI może opcjonalnie korzystać z dwóch różnych systemów radia cyfrowego. System DAB jest używany na całym świecie, natomiast system SDARS* jest wykorzystywany wyłącznie w Ameryce Północnej.
Tuner cyfrowy jest opcjonalny. Jest on wbudowany w RADIO 56

Tuner radia cyfrowego DAB jest tunerem podwójnym . Dzięki temu tuner DAB może na bieżąco aktualizować listę stacji, które są w zasięgu odbioru. Aktualizacja ręczna, znana z wcześniejszych tunerów DAB stosowanych w Audi, nie jest już konieczna.
W tunerze DAB oba tunery są równoprawne i mogą zamieniać się rolami. Gdy tuner 1 dobiera nastawioną stację, tuner 2 przeszukuje zakres.
Gdy odbiór zostanie automatycznie przełączony na inny kanał, tuner 2 przejmuje odbieranie stacji, a tuner 1 zaczyna przeszukiwać zakres. Dzięki temu podczas jazdy można nadal odbierać wybrany program.
Gdy wybranego programu nie można już odbierać cyfrowo (przez tuner DAB), jest on jednak dostępny jako sygnał FM, radio automatycznie przełączy się na analogowy odbiór tego programu w paśmie FM.
Tę funkcję można włączyć lub wyłączyć w menu Setup radia (opcja „Senderverfolgung”). Za pomocą opcji „Senderverfolgung” można włączyć lub wyłączyć zarówno automatyczne przełączanie z DAB na FM, jak i z DAB na DAB.

Tuner DAB może odbierać tekst radiowy (Dynamic Label) oraz obrazy (Slide Show). Jeśli więc stacja nadaje takie informacje, na wyświetlaczu można zobaczyć np. obraz studia, zdjęcie wykonawcy nadawanej piosenki lub okładkę albumu, z którego ona pochodzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK więc , czyli jak jest DAB w 56 to mozna go po prostu uruchomic? Jakich zabiegów to wymaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując jeśli mamy tuner 4G003503 lub 4F003503, a chcemy dołożyć sobie suba + głośnik centralny i przy okazji mieć DAB oprócz FM to zamieniamy tunerek na 4G0035061?

I jeszcze rozwinięcie pytania czy tuner obsługuje DAB + (czyli bez problemu pracuje w Polsce) i jaka litera powinna być na końcu oznaczenia żeby wszystko hulało jak należy?

Pozdrawiam kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie kolegi o propo DAB+. Interesuje mnie upgrade do ASS ale mam wątpliwości - co z głośnikami? Aktualnie mam 8RX (wzmak 035) i na wyjściu wzmacniacza mam 4x20W. Jak wygląda rozkład mocy na wyjścia przy 056 i/lub 061? suma to ponoć 180W. Czy zestaw 8RX ma te same głośniki co 9VD? (pomijając oczywiście środkowy i woofer z ASS)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując jeśli mamy tuner 4G003503 lub 4F003503, a chcemy dołożyć sobie suba + głośnik centralny i przy okazji mieć DAB oprócz FM to zamieniamy tunerek na 4G0035061?

Nie ma takiej opcji

I jeszcze rozwinięcie pytania czy tuner obsługuje DAB + (czyli bez problemu pracuje w Polsce) i jaka litera powinna być na końcu oznaczenia żeby wszystko hulało jak należy?

Pozdrawiam kolegów

4G0035061 L N Q odbiera DAB+ w PL

U mnie w RZESZOWIE jest 14 stacji

4G0035056 nie spotkałem z DABEM :hi:

Podbijam pytanie kolegi o propo DAB+. Interesuje mnie upgrade do ASS ale mam wątpliwości - co z głośnikami? Aktualnie mam 8RX (wzmak 035) i na wyjściu wzmacniacza mam 4x20W.

Tylne głosniki sa te same 8RX 9VD

Przednie drzwi sa inne

Deska sa te same 8RX 9VD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Orientujesz się czy ta inność objawia się elektrycznie? (impedancja/moc). Nigdzie nie mogę znaleźć mocy wyjściowej 056/61. Jeżeli ktoś ma dostęp do danych bardzo proszę o info.

Edit:

Odpowiem sobie sam

8R0035415 - 4 ohm
8R0035415A - 2 ohm i na 100% obniżona jest po to żeby pociągnąć większą moc z tego samego napięcia
66921351-35166117-96281895.jpg
pol_pl_GLOSNIK-DRZWI-AUDI-Q5-8R0035415-1
Edytowane przez Liam179
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując jeśli mamy tuner 4G0035053 lub 4F0035053, a chcemy dołożyć sobie suba + głośnik centralny i przy okazji mieć DAB oprócz FM to zamieniamy tunerek na 4G0035061?

Nie ma takiej opcji

Nie ma takiej opcji czyli 4G0035053 nie można zastąpić 4G0035061 czy też 4G0035061 nie obsługuje suba i centralnego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam Q5 z 2009r z MMI HIGH i seryjnym nagłośnieniem i tunerem radia 4F0 035 053 B.

Czytałem cały temat i mam parę pytań.

W konfiguracji głośników mam przód w drzwiach, w desce rozdzielczej na krawędziach , tylne w drzwiach. Na pewno nie mam centralnego w desce rozdzielczej no i subba. Zakładam właśnie 3G+, tuner radia zmienię na 056 lub 061 N z DAB-em.

Teraz pytanie czy do DAB potrzebna jest dodatkowa antena? - tak z portalu za 130zł "dab antena fakra" dla potomnych

Czytając powyższy temat , dalej nie wiem czy wystarczy zmienić tuner i głośniki tylko w przednich drzwiach + ewentualnie dołożenie subba i centralnego? Rozpiskę pinów widzę i domyślam się, że trzeba ciągnąc kabel do centralnego głośnika do tunera, to samo dotyczy się subwoofera.

Z tymi głośnikami najbardziej mnie zastanawia, z przodu w drzwiach mają widzę być z powyższej rozmowy 8R0035415A 2ohm, i to tylko tyle? Bo coś mi się wierzyć nie chcę.

W tylnych drzwiach zostają stare 4ohm?

W desce rozdzielczej zostają stare?

Może ktoś ma rozpiskę nr. częsci ap ropo głośników do DSP w takiej Q5 ?

Z tego co napisane jest wyżej wychodzi, że mam zmienić głośniki w przednich drzwiach, dołożyć sobie centralny i subba i będzie ales gut ?

Ktoś ma może parametry subba oryginalnego, bo nawet jak coś nie zamierzam go zakładać w miejsce koła zapasowego tylko w zabudowe

Dziękuje z góry za pomoc i odpowiedzi.

Edytowane przez bocianQ5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

mam navi mmi 3g low i radio unit 4G0035056 bez bose ale z DSP. dzwiek to jedna wielka kicha

czy istnieje mozliwosc zmiany radio unit na zwykly z wyjsciami full range na glosnikach (4x20w)?

jesli tak to na jaki?

Bluetooth i inne beda dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

mam navi mmi 3g low i radio unit 4G0035056 bez bose

W A4 B8 nie było BOSE :wink:

Bluetooth i inne beda dzialac?

Bluetooth nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to zaczne inaczej.

mam a6 4f z 2011, jako avant.

Zabudowane jest navi MMI 3G (nie High) z kolorowym wyswietlaczem 6,5 cala i bez HDD.

Jak wspomnialem bose tez nie mam.

Zabudowalem nowe glosniki Audio System M165Evo.

Ale niestety gra to dalej do du...

Problem wtym ze aucie jest dsp i pieprzy wszystko, bo obcina dol z tylu a przod podzielony jest na wysoki/sredni ton i pseudo subwoofer (jaja sobie jakies zrobili).

wszystko w sumie to kicha.

dzwi w miare wygluszone a w tej puszcce co jest pseudo subwoofer jest takze material wygluszajacy.

dlatego pytalem czy jest jakies radio unit z 4 kanalami i full range wyjciem na glosniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...