Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik otwarcia drzwi i oświetlenie drzwi.


KowaI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie czujnika otwarcia drzwi i oświetlenia drzwi. Od strony pasażera i z tyłu za pasażerem po otwarciu drzwi zapala się oświetlenie wewnętrzne i świecą się czerwony lampki na drzwiach, natomiast po stronie kierowcy już nie. Sprawdziłem krańcówkę w tylnych drzwiach i faktycznie była zaśniedziała, naprawiłem ją i po otwarciu drzwi oświetlenie się w samochodzie zapala, ale czerwona lampka na drzwiach już nie. Sprawdziłem żarówkę jest OK ale w kostce do tej żarówki nie ma nic napięcia. Z przodu od kierowcy nie reaguje zupełnie nic, zakładam że to krańcówka w zamku. Stąd moje pytanie.

Jak dostać się do krańcówki w przednich drzwiach ?, i co może być przyczyną że w tylnych drzwiach nie świeci się czerwone światło. Czy nią steruje sterownik centralnego zamka ?.

Sterownik od zamka centralnego wyjmowałem, brak jakiegokolwiek zalania, brak zimnych lutów, ogólnie wygląda ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwoną lampką w drzwiach steruje krańcówka którą czyściłeś a czy działała wcześniej bo też może być gdzieś dalej wiązka uszkodzona albo kostka wypięta w harmonijce pod zawiasem jak otworzysz drzwi to będziesz widział taką gumową jak na zdjęciu

38nx9c3d.jpg

i po ściągnięciu tej gumy od strony auta to ujrzysz żółtą kostkę i sprawdź czy jest wpięta albo czy do tego miejsca dochodzi prąd po otworzeniu drzwi wtedy będziesz wiedział czy jest uszkodzona wiązka od tej kostki do lampki czy gdzieś wcześniej

jeśli chodzi o przednie drzwi to nie wiem jak sie dostać do krańcówki ale chyba najprościej będzie wydostać zamek i wtedy będzie dojście do krańcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował. Jak tylko będzie odrobinę cieplej to obejrzę to.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...