Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwarcie do masy czujnika poziomy paliwa


michalwicha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem z licznikiem, który już kiedyś tu opisywałem. A mianowicie, wskaźnik paliwa pokazuje mi brak paliwa, tzn wskazówka leży na minimum, tzn pokazuje pusty zbiornik i świeci się rezerwa, lub pokazuje max, czyli pełny zbiornik. Vag pokazuje zwarcie do masy czujnika poziomu paliwa, robiłem też test wskazówek i wszystkie poprawnie wskazują, czyli stoją pionowo. Pływak zmieniony, płytka wyczyszczona, pokazuje poprawną rezystancję. Moje pytanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem, lub ma pomysł co to może być? :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rezystancje czujnika sprawdzałeś na pinach od kostki licznika czy przy samym czujniku?

Bo być może wina leży po stronie przewodu od pływaka do licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zastanawiałem się nad tym, że gdzieś po drodze w wiązce może walić zwarcie. Musze znaleźć gdzieś schemat kostek, który to pin i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rozwiązałeś może ten problem bo mam to samo i już nie mam pomysłu co mogę z tym zrobić. Wymieniłem przewód idący od pływaka do kostek w nogach kierowcy i nie wiele to pomogło. Także albo to licznik albo jeszcze gdzieś na przewodzie od licznika do tych kostek w nogach. Wiesz może, który pin w liczniku odpowiada za wskazywanie paliwa?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozwiązałem,Co do kostek, to jest 5 pin na kostce która jest po prawej stronie licznika, bodajże niebieska. Poniżej masz schemat kostek :)


http://obrazki.elektroda.pl/3043915100_1387031781.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam licznik uk-nsi więc z tego co już znalazłem to mam ten pin akurat na żółtej kostce po lewej :)

Ktoś coś? :facepalm::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...