Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przybywanie oleju silnikowego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Korekty ok a wtryski nie pracują Poprawnie

Ponownie pytam jakie sa korekty.

1. +0,05 mg

2, +0,14 mg

3. -0,36 mg

4. +0,17mg

Opublikowano

Korekty ok a wtryski nie pracują Poprawnie
Korekcja wtryskiwaczy rzadko bywa miarodajna. Jeśli jest w normie to nie znaczy że wtryski są OK. Świadczy raczej o stanie cylindrów i tłoków.

Miałem taki przypadek w swoim aucie innej marki. Na trzecim cylindrze była większa korekta. Po zamianie wtrysków między 1 i 3 cylindrem nic sie nie zmieniło tzn dalej na trzecim cylindrze była wieksza korekta. Wniosek jest taki że była tam trochę niższa kompresja i ECU musiało tam podlać więcej paliwa by wyrównać pracę silnika.


Dokładnie w teorii lejace wtryski powinny doprowadzać do częstej regeneracji filtra,
Poteroetyzujmy dalej.

Zakładasz lanie w chwili wtrysku czyli w momencie suwu sprężania. Co będzie jeśli wtrysk jest nieszczelny i popuszcza ciśnienie w chwili gdy powinien być zamknięty? To CR wiec ciśnienie w przewodach za wtryskiem jest zawsze.

Są otwarte zawory wiec suwu pracy i tak nie będzie a co za tym idzie również dymu.

Paliwo które w niewielkiej ilości wypłynie z nieszczelnego wtryskiwacza musi sie gdzieś podziać wiec pewnie część spłynie do miski olejowej a inna część zostanie wypchnięta zaworami w wydech i dolot.

Tak czy inaczej zrobiłbym próbę przelewową. Ale wcześniej zaaplikował jakieś dodatki czyszczące wtryski do paliwa.

Jeśli nie pomoże, to wtryski do sprawdzenia na stole.

Opublikowano

To wszystko to przypuszczenia ale nie kazuje chłopakowi wywalać zdrowego dpf-a i nie pow nie sprawdzaj wtrysków (opierając się na odczytach ze sterownika silnika) nie uzasadniając tego a powiedzenie też tak miałem to można sobie wsadzić wiesz gdzie .........

Edytowane przez lukas309

Opublikowano

Paliwo które w niewielkiej ilości wypłynie z nieszczelnego wtryskiwacza musi sie gdzieś podziać wiec pewnie część spłynie do miski olejowej a inna część zostanie wypchnięta zaworami w wydech i dolot.

Tak czy inaczej zrobiłbym próbę przelewową.

Czysto teoretycznie: takim wypadku proba przelewowa pokaze sytuacje odwrota, zdrowe wtryskiwacze beda mialy wiecej na przelewie niz uszkodzone.

Opublikowano
  • Autor

Paliwo które w niewielkiej ilości wypłynie z nieszczelnego wtryskiwacza musi sie gdzieś podziać wiec pewnie część spłynie do miski olejowej a inna część zostanie wypchnięta zaworami w wydech i dolot.

Tak czy inaczej zrobiłbym próbę przelewową.

Czysto teoretycznie: takim wypadku proba przelewowa pokaze sytuacje odwrota, zdrowe wtryskiwacze beda mialy wiecej na przelewie niz uszkodzone.

Kontaktowałem się z Serwisem Bosch (specjalizacja regeneracja wtryskiwaczy i pomp), z polecenia, dostałem info jeżeli silnik na wolnych obrotach pracuje równo i są niewielkie korekty na wtryskiwaczach i nie ma żadnego błędu w sterowniku ( np. czujnik ciśnienia na szynie CR przy tak dużym ewentualnym niezamykaniu się wtryskiwacza po fazie wtrysku wyłapał by spadek ciśnienia) .

Prywatna porada " nie ruszaj wtryskiwaczy".

Dalszej diagnozy się nie podejmował, ale "stwierdził" został tylko filtr Dpf i Vacum.

I chyba zaatakuje vacum bo najtaniej

Opublikowano

I chyba zaatakuje vacum bo najtaniej

Dowiedz sie najpierw czy w 2.0 TDI na CR jest pompa tandemowa (podciśnienie i paliwo w jednym) tak jak w 1.9 czy 2.0 na pompowtryskach.

Jeśli jest zwykła a coś mi gdzies świta że w silnikach CAGA/CAHA tak właśnie jest , to wymiana vacum nic nie da.

Opublikowano

Vacum w 2.0 TDI CR jest tylko od podcisnienia.

Edytowane przez kuebk

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie dzisiaj się o tym dowiedziałem (tylko podciśnienie), dodatkowo byłem na diagnostyce Vas-em i jak zwykle nic zero błędów, info: decyzja klienta wymiana czujnika G450 (parametry oryginalnego czujnika dobre) . Zakodowano mi jeszcze raz czujnik który mam na nowo i sprawdzamy co będzie działo się dalej.

Vacum – odpada

Próba przelewowa- na razie odkładamy ( mam jeszcze plomby na wężach powrotnych od wtryskiwaczy, przy sprzedaży żeby się ktoś nie czepiał)

Dzięki za info

Opublikowano

Próba przelewowa- na razie odkładamy ( mam jeszcze plomby na wężach powrotnych od wtryskiwaczy, przy sprzedaży żeby się ktoś nie czepiał)

Masz problem z autem i przejmujesz sie takimi rzeczami?

Opublikowano

Próba przelewowa- na razie odkładamy ( mam jeszcze plomby na wężach powrotnych od wtryskiwaczy, przy sprzedaży żeby się ktoś nie czepiał
Odważna decyzja biorąc pod uwagę że na 1000 km olej sie rozrzedza o 0,5-0,8 litra ropy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.