Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prostownik elektryczny


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kto poleci dobry i tani prostownik elektryczny z własną bateria. Po prostu na wypadek gdyby aku padł, nie było gdzie podładować to wtedy jest z własną bateria żeby nie potrzebował prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten prostownik z własną baterią będzie o gabarytach na pewno większych niż Twój w samochodzie. Ja bym na Twoim miejscu woził więc AKU taki jak Twój o wymiarze dokładnie takim samym. Ten prostownik z własną baterią musi być duży, żeby mógł naładować Twój AKU, czyli musi mieć odpowiednio większa pojemność. Im większa pojemność tym większy rozmiar. Dodam, że prostownik nie przeniesie w 100% energii z jednego AKU do drugiego. Przeniesie w okolicach 80%. Te 20% to energia potrzebna dla zasilania elektroniki prostownika, pozostała część z tych 20% to spadki na przykładowo tyrystorach lub innych elementach ładujących AKU.

Przepraszam za ten opis ale pierwszy raz się spotkałem z wpisem: prostownik z własnym AKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi bardziej o samo podładowanie na "rozruch" tak, żeby auto tylko odpaliło jak zmarznie zbyt. Akumulator mam dobry, palił ogólnie na dotyk, tylko teraz kilka dni mrozu to widziałem jak mu ciężko było przy odpaleniu.. Tak, tak odpalił, ale te 3-4 sec pokręcił z tym "jękiem" i pomyślałem właśnie nad takim mały prostowniku na "kopa" żeby tylko odpalić.

Czemu napisałem, że z własnym AKU? żebym mógł go użyć gdziekolwiek się znajdę i akumulator odmówi posłuszeństwa-jakoś deska ratunku. Na allegro jest tego dość troche..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aku potrzebuje już prostownika do odpalenia to na twoim miejscu kupiłbym nowy akumulator i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć jakiś link z takim urządzeniem. Z drugiej strony to pewnie 10kg dodatkowego czegoś i mniejszy bagażnik. Podrzuć z ciekawości zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez go biorę. Dużo osób pisze że daje radę. Kumpel na ten wcześniejszy model i już dwa lata działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz takie coś za około 20-50E w Carrefour czy Norauto

w razie potrzeby wspomoże akumulator, naładuje komórkę czy poświeci przy wymianie koła

carrefour.jpgultraleggeri%20Akkupakki1800grande.jpg3505137-T-MOV.gif

jeśli ma wspomóc tylko akumulator to OK, ale nie da rady odpalić całkowicie rozładowanego auta.

Chociaż powiem szczerze, że byłem świadkiem jak gościu odpalił takim urządzeniem całkowicie rozładowaną astrę, było to jakieś 15 lat temu jak z kumplem kupowaliśmy na przetargu flotową astrę w Siemensie w Wa-wie..

rozrusznik nawet nie drgnął, na dworze temp około -5 st C.

Gościu wrócił i przyniósł Siemens-owska....a jakże, odpalarke.....Kopary nam opadly

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...