Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 101 KM AVB a 1.9 131 KM AVF jakie różnice ?


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem też tak, jeździłem Mondeo ze 140 koniami TDCI i wcale d*py nie urywało, no lepiej szło ale bez jakiegoś szału.

eeeee to chyba miałeś zepsute to mondeo. ja mam jeszcze Forda Galaxy 2.0 TDCI 140 KM z 2010 r. bez DPF`a i powiem, że za***rdala jak rakieta. Ciągnie na każdym biegu rewelacyjnie, V max ok. 200-210 km/h, spalanie min. 6.4 l/100 km, max 9.0 l/100km a średnie to 7.4-7.6 l/100 km przy jeździe trasa tak do 160 km/h.

Na pewno kupię następne takie Galaxy i polecam z czystym sercem.

Dla ciebie była rakieta a mnie tyłka nie urwało. Kwestia indywidualnych odczuć i oczekiwań i trudno tu się spierać. Muszę zobaczyć jak chodzi takiej klasy auto z 200 konnym silnikiem i bede wiedział czy to jest to co mi urwie zadek :)

to też zależy od silnika czy beznyna czy diesel i jego charakterystyki. Mam S4 2.2T 272 KM i 422 Nm i wiesz też d*py nie urywa i dla mnie to juz za mało. Galaxy w porównaniu do A4 B5 AJM/AWX (140 KM i 320 Nm do 155 KM i 342 Nm) jest trochę słabsze ale nie aż tak żeby stwierdzić, że jeden stoi a drugi jedzie.

Co do hamulców, jeszcze nie sprawdziłem w moim AVB`ku czy są 280 czy 288, ale hamuje naprawdę dobrze i porównywalnie do 312 mm jakie mam w AJM/AWX. Z kolei w S4 mam 314 mm dwutłoczkowe Girlingi przód i 255 mm tył i tu jest tragedia. Wspomagania hamulców prawie nie ma, pomimo tego że juz wymieniłem serwo na standardowe (poprzedni system to akumulator podciśnienie i taka dziwna pompa bez serwa). Wiem że w C4 dodają właśnie elektryczną vacum pompę właśnie z B6 żeby to usprawnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AVB i pierwsze co zmieniłem hample bo jak zapakowałem rodzinę i bagaże na wakacje to myślałem że nie wyhamuję przed bramką pod Toruniem :facepalm: Co do tarcz to na 100% są 280mm. U mnie też brakowało troszkę dynamiki mimo że 95% jeżdżę sam zrobiłem wirusa na 132km i jest akurat kolega w pssacie ma awx i zostaje za mną a ja mam avanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...