Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złe wyświetlanie otwartych drzwi FIS ;/


setho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w FISie pokazuje mi odwrotnie otwarte drzwi przednie. Otwieram lewe na FISie zapala się że otworzyły się prawe. Rozpierniczyłem tapicerkę jednych i drugich drzwi, poczyściłem mirkostyki w zamkach i dalej to samo. Myślałem że może któreś drzwi robią zwarcie więc odłączyłem jedne i sprawdziłem wtedy drugie jednak bez skutku. Po otwarciu drzwi wszystko się podświetla bez żadnych problemów jedynie ten FIS ;/ Dodam że po podłączeniu VAG pojawia mi się błąd 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe (lecz w tych drzwiach nic złego się nie dzieje,podswietlanie działa, zamykają się, szyba się opuszcza), który po usunięciu błędów dalej wraca. Stąd moje pytanie:
Czy wiązka elektryczna drzwi idzie w taki sposób że:
- każde drzwi maja oddzielna wiązkę i łączą się w jednym miejscu
- każda ze stron ma oddzielna wiązkę (lewe przednie lewe tylne jedną a prawe przód i tył drugą)
- wszystkie drzwi mają jedną wiązkę

- wiązki od drzwi żeby został wyświetlony komunikat o ich otwarciu łączą się w module komfortu ?

Podłączyłem się do modułu komfortu i jest tam zapisana wartość 6976. Z tego co zaobserwowoałem to u mnie zakodowane są takie funkcje:
+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy
+8 – aktywacja alarmu
+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami
+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)
Więc chyba wartość zapisana w module jest błędna ? ;/ Czy przez złą wartość w module mogą się dziać takie rzeczy jak błędne wskazania FIS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś jakieś okablowanie? Zakładałeś coś? Przerabiałeś w instalacji? Nie chce się mi wierzyć, że komputer myli drzwi lewe z prawymi. Nic nie ruszałeś przy liczniku?

Nic mechanicznie nie robiłeś? Żadnego moda? Jesteś właścicielem tej fury od dawna, czy od wczoraj?

Zadaję tyle pytań, bo chciałbym uzyskać więcej informacji na temat wynikającej sytuacji u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe zakodowany moduł komfortu. Kiedyś jak w b6 bawiłem się funkcjami komfortu to można było zmienić. Zakoduj go ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto od miesiąca u mnie. Auto kupione od niemca więc wersja że angol jakos niezbyt pasuje (zeby niemiec sobie z UK sprowadzał i przekładał) Ja sam w aucie nic poważnego nie robiłem zmieniłem wszystko na ledy, i poczyściłem mikrostyki w zamkach. Zeby zakodowac moduł to muszę wejść w: 46 Moduł Komfortu => Kodowanie => wpisać sumę potrzebnych funkcji jakie da radę dzwignac moduł i to wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo od tego co masz odejmij 128 i zobaczysz czy to coś zmieni.

Czyli kupiłeś auto i wszystko było ok tylko po czyszczeniu zamków to się zrobilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz fabryczny alarm w ogóle? Sprawdź, co masz i zakoduj moduł komfortu od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a więc tak. Tak jak napisałem wyżej rozebrałem wszystko do cna :D każdy wtyk i mikrostyk w drzwiach przeczyściłem środkiem Kontakt S. Modułu komfortu nie ruszałem ani vagiem ani fizycznie :D Złożyłem wszystko do kupy, powciskałem, poskręcałem bo pomyślałem że siur z tym pojeżdzę tak i zobaczę co będzie. Podłączyłem vag sczytałem błędy z MK i o dziwo nie wyskoczył żaden błąd ;o więc otwieram drzwi od strony kierowcy i jak na razie wszystko jest OK. FIS wszystko pokazuje tak jak ma być i wszędzie podświetlenie działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką sytuację jak kolega Mietek , przy kodowaniu MK

jeśli problem sam zniknął to naprawdę dziwne

Arek jeśli chodzi o kodowanie to poczytaj temat

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/79296-lista-modulow-komfortu-z-opisem-funkcji/

ja bym sprawdził fizycznie jak tam MK bo czasami pływa w wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz moduł po stronie pasażera, to masz angola :decayed: i to by wiele wyjaśniało...

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w angliku moduł komfortu tez jest po stronie lewej!

duże prawdopodobieństwo że to był Angliczek . albo moduł z podnośnika szyb był wymieniany (moze całe drzwi) i nieprzekodował NIkt.

zajrzyj w podszybie i sprawdz czy są oryginalnie zalepione śruby mocowań maglownicy (koło akumulatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawe drzwi przednie były bite i siedzi tam inny moduł podnosnika szyb.
Przód lewe 8E1959801

Przód prawe 8E1959802E (ten jest inny)

Tył lewe 8E0959801A

Tyl prawe 8E0959802A
O co chodzi z tym przekodowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś numery sterowników, które występują u Ciebie, bo je wymontowałeś lub sprawdziłeś VAG'iem ? Czy podałeś numery, które powinny występować u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie numery mam w vagu i na obudowach sterowników. Wnioskuję że sterownik w przednich drzwiach jest zmieniony ponieważ posiada inny numer ( z tyłu jest para 801A i 802A a z przodu dwa różne) a widziałem jak przeglądałem forum ze u innych użytkowników w VAGu pokazuje sterowniki parami na przykład tutaj:
46confopis.jpg

Poza tym znalazłem gdzies informację że ten silniczek 8E1959802E był montowany od 2003r. do 2006r ale nie wiem czy to prawda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły są dobre. Te co masz założone obsługują składane lusterka. Od anglika zaczynaly sie chyba 8E2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...