Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie lampy?


radissona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałabym kupić nowe lampy, bo te które mam obecnie (valeo) bardzo kiepsko świecą. Jeśli moglibyście mi doradzić jakiej firmy są dobre. Przyznam, że nie bardzo się znam i dlatego proszę o wyrozumiałość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kup ori lampy takie jak masz. Nie warto zwracać uwagi na zamienniki, bierz tylko oryginały a będziesz zadowolona. (i będzie Pan zadowolony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki nie ma sensu a kupując ori będą uzywki wieć dalej nie wiesz co kupisz lepiej np wymienić same soczewki w tych co masz, zregererować soczewki, wymienić na inne zrobić np bihalogen, odnowić klosz itd mozesz usmiechnąć sie do kolegi Gwerty napewno doradzi bo opcji jest sporo....


może głupie pytanie, ale gdzie kupię oryginalne bi ksenony?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/302367-bi-xenon-do-b6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy ci zeby sie nie pchac w koszta to kup zwykle ori lampy i to wszystko , bix czy xenon wiaże sie ze spryskami i samopoziomem a to dodatkowa kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jeśli zdeydujesz się na zamiennik to polecam firmy DEPO jakieś dobre żarówki i będzie gitara. Xenon drogi w zakupie i później przy wymianie części jak żarnik czy przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bixenonach w A6 C6, oraz xenonach w YZF R1 (zjadającymi mój wiecznie mój mały akumulator)
błogosławię Moje ori lampy i żarówki :lol:
Również Tobie je polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zregenerować obecne lampy. Myślę że wyjdzie taniej niż kupować nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem podobny problem. Praktycznie nic nie świeciły. Rozwiązane na kilka etapów:

1.Wyczyszczenie klosza polerką, bo był matowy i wypiaskowany

2. Wyciągnięcia odbłyśnika ze środka lampy i jego wymiana (na allegro udało mi się dostać niemal w idealnym stanie oryginał za drobną kasę).

3. Zmiana żarówek na h7 tungsram +120%.

świecą bardzo dobrze. i koszty niższe dużo niż przy wymianie całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tylko u mnie klosz lampy prawdopodobnie w środku jest uszkodzony ma jakieś dziwne wrzery , myłem w środku i nic nie pomogło stwierdziłem że wymienię lampy na xenon. Widziałem na allegro że są 2 rodzaje soczewek mała i środek srebrny, druga to, duża soczewka( nie bi ksenonowe) i środek czarny. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś różnica w świetle między małą soczewka a dużą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze srodkiem srebrnym i małą soczewką to xenon, a duża soczewka i i czarny środek do bi-xenon. Wszystko zależy w jakim stanie jest odbłyśnik w lampach... Teoretycznie i praktycznie lepsze lampy bixenonowe z duża soczewką. Ale tak jak mówie bardzo ważny jest odbłyśnik w lampie żeby nie był wypalony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże soczewki ma mój sasiad w audi a4b6 2004 s-line , wiem że wymieniał ostatnio źarnik to kupował d1s , mogę wziąć od niego numer lampy i sprawdzimy

http://allegro.pl/lampa-przod-przednia-lewa-audi-a4-b6-xenon-i4919700205.html tu widać żarówkę do długich , to pewnie przerabia się w taki sposób czy były też i takie lampy

http://allegro.pl/audi-a4-b6-lampa-przod-przednia-lewa-xenon-europa-i4944247212.html i tu podobnie widać żarówkę. Czy bi xenon to źarnik D2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bi-xenon ma to do siebie że jak włączysz długie to zapala się h7 i otwiera przesłona w soczewce czyli masz tak jkaby 2x długie. Xenon i h7 mają tylko jedno światło długie tylko zarówka h7. Innych lamp nie było, czyli tak jak ci powiedziałem pare postów wyżej... w b6 ori żarniki to d1s chyba ze ktoś ma zamontowaną inną soczewke pod inne wejście żarnika to wtedy może mieć nawet d2s czy tam nawet d3s :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię bixy to coś muszę przerobić w instalacji inna kostka czy coś.Kiedyś myślałem że bixy mają tylko jedną soczewkę i mijania długie wychodziły z jednej soczewki, tylko nie miałem pojęcia jak to działa, inny żarnik czy coś. To kolega ma bixenony i nawet o tym nie wie. Ogólnie światła mijania lepiej świecą w bixach czy w normalnych xenonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijania są chyba lepsze w xenonach niż w bix, ale bixy na długich to po prostu poezja. Różnią się regulacją wysokości świecenia.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie lepiej powinny świecić bixy bo mają większą soczewke ... ale bixy lepsze są pod mody bo możesz soczewke od b8 włożyć itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...