Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jakie lampy?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Chciałabym kupić nowe lampy, bo te które mam obecnie (valeo) bardzo kiepsko świecą. Jeśli moglibyście mi doradzić jakiej firmy są dobre. Przyznam, że nie bardzo się znam i dlatego proszę o wyrozumiałość :-)

Opublikowano

kup ori bixy i będzie Pan zadowolony :wink:

Opublikowano
  • Autor

ale musiałabym kupić także nowy zderzak pod spryski a to już jest wydatek wiekszy

Opublikowano

Więc kup ori lampy takie jak masz. Nie warto zwracać uwagi na zamienniki, bierz tylko oryginały a będziesz zadowolona. (i będzie Pan zadowolony)

Opublikowano
  • Autor

może głupie pytanie, ale gdzie kupię oryginalne bi ksenony?

Opublikowano

zamienniki nie ma sensu a kupując ori będą uzywki wieć dalej nie wiesz co kupisz lepiej np wymienić same soczewki w tych co masz, zregererować soczewki, wymienić na inne zrobić np bihalogen, odnowić klosz itd mozesz usmiechnąć sie do kolegi Gwerty napewno doradzi bo opcji jest sporo....


może głupie pytanie, ale gdzie kupię oryginalne bi ksenony?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/302367-bi-xenon-do-b6/

Opublikowano

Nie zapomnij o spryskach i samopoziomowaniu.

Opublikowano

jeśli zależy ci zeby sie nie pchac w koszta to kup zwykle ori lampy i to wszystko , bix czy xenon wiaże sie ze spryskami i samopoziomem a to dodatkowa kasa

Opublikowano

Już jeśli zdeydujesz się na zamiennik to polecam firmy DEPO jakieś dobre żarówki i będzie gitara. Xenon drogi w zakupie i później przy wymianie części jak żarnik czy przetwornica.

Opublikowano

Po bixenonach w A6 C6, oraz xenonach w YZF R1 (zjadającymi mój wiecznie mój mały akumulator)
błogosławię Moje ori lampy i żarówki :lol:
Również Tobie je polecam !

Opublikowano

A nie lepiej zregenerować obecne lampy. Myślę że wyjdzie taniej niż kupować nowe.

Opublikowano

ja bym tam dał bi-halogen :wink:

Opublikowano

MIałem podobny problem. Praktycznie nic nie świeciły. Rozwiązane na kilka etapów:

1.Wyczyszczenie klosza polerką, bo był matowy i wypiaskowany

2. Wyciągnięcia odbłyśnika ze środka lampy i jego wymiana (na allegro udało mi się dostać niemal w idealnym stanie oryginał za drobną kasę).

3. Zmiana żarówek na h7 tungsram +120%.

świecą bardzo dobrze. i koszty niższe dużo niż przy wymianie całości

Opublikowano

Witam mam podobny problem tylko u mnie klosz lampy prawdopodobnie w środku jest uszkodzony ma jakieś dziwne wrzery , myłem w środku i nic nie pomogło stwierdziłem że wymienię lampy na xenon. Widziałem na allegro że są 2 rodzaje soczewek mała i środek srebrny, druga to, duża soczewka( nie bi ksenonowe) i środek czarny. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś różnica w świetle między małą soczewka a dużą

Opublikowano

ze srodkiem srebrnym i małą soczewką to xenon, a duża soczewka i i czarny środek do bi-xenon. Wszystko zależy w jakim stanie jest odbłyśnik w lampach... Teoretycznie i praktycznie lepsze lampy bixenonowe z duża soczewką. Ale tak jak mówie bardzo ważny jest odbłyśnik w lampie żeby nie był wypalony...

Opublikowano

Duże soczewki ma mój sasiad w audi a4b6 2004 s-line , wiem że wymieniał ostatnio źarnik to kupował d1s , mogę wziąć od niego numer lampy i sprawdzimy

http://allegro.pl/lampa-przod-przednia-lewa-audi-a4-b6-xenon-i4919700205.html tu widać żarówkę do długich , to pewnie przerabia się w taki sposób czy były też i takie lampy

http://allegro.pl/audi-a4-b6-lampa-przod-przednia-lewa-xenon-europa-i4944247212.html i tu podobnie widać żarówkę. Czy bi xenon to źarnik D2S

Opublikowano

bi-xenon ma to do siebie że jak włączysz długie to zapala się h7 i otwiera przesłona w soczewce czyli masz tak jkaby 2x długie. Xenon i h7 mają tylko jedno światło długie tylko zarówka h7. Innych lamp nie było, czyli tak jak ci powiedziałem pare postów wyżej... w b6 ori żarniki to d1s chyba ze ktoś ma zamontowaną inną soczewke pod inne wejście żarnika to wtedy może mieć nawet d2s czy tam nawet d3s :wink:

Opublikowano

Jeżeli kupię bixy to coś muszę przerobić w instalacji inna kostka czy coś.Kiedyś myślałem że bixy mają tylko jedną soczewkę i mijania długie wychodziły z jednej soczewki, tylko nie miałem pojęcia jak to działa, inny żarnik czy coś. To kolega ma bixenony i nawet o tym nie wie. Ogólnie światła mijania lepiej świecą w bixach czy w normalnych xenonach

Opublikowano

Mijania są chyba lepsze w xenonach niż w bix, ale bixy na długich to po prostu poezja. Różnią się regulacją wysokości świecenia.

Edytowane przez nitroo

Opublikowano

teoretycznie lepiej powinny świecić bixy bo mają większą soczewke ... ale bixy lepsze są pod mody bo możesz soczewke od b8 włożyć itp itd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.