Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Radio Concert wyłącza się, nie działa podświetlanie.


trim

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Dla czytelności opiszę problemy w punktach.

1. Nie działa podświetlanie radia Concert.

2. Radio samoczynnie wyłącza się po ok. godzinie.

3. Nie działa sterowanie z fabrycznej kierownicy multifunkcyjnej.

Oczywiście zapoznałem się z podobnymi tematami na forum, jednak żaden nie rozwiązuje mojego problemu. Z tego co się orientuję, w autach z rocznika 2004 jest już magistrala CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie po godzinie to normalne. Tak ma być. Podświetlenie działa tylko ze światłami. Te roczniki już mają Can. Natomiast multifunkcja? Może taśma kiery nie łączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wyłączanie po godzinie to normalne. Tak ma być.


Jeżeli możesz to wyjaśnij, dlaczego wyłączanie się radia po godzinie jest normalne. :)
Podświetlenie nie działa mi, pomimo włączonych świateł.
Jak zdiagnozować czy to na pewno niestykająca taśma?

Edytowane przez trim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez godzinę nic nie ruszysz przy radiu to się samo wyłączy. To takie zabezpieczenie aku gdybyś zostawił włączone radio i poszedł do domu na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby podświetlenie przycisków działało musisz albo podprowadzić can'y jeżeli nie masz albo podprowadzić plus "po postojówkach" do tego pinu w radiu: 1576430_concert_4b0035186b_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#jacek70

Zabezpieczenie ogólnie jest fajne. Nie rozumiem tylko po co mi one wtedy, gdy przez dwa dni jadę samochodem. Wtedy muszę je często włączać ponownie.

Dodam jeszcze, że radio nie wyłącza się automatycznie wraz z wyłączeniem zapłonu.

#koczo797k

Dzięki za odpowiedź. Jak mam podprowadzić plus po postojówkach? Proszę o objaśnienie, wiesz, tak z polskiego na nasze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie znajdziesz temat dotyczący instalacji CAN do radia.

Gaśnie u Ciebie radio po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki? Pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej od tego plusa co mówiłem będzie podprowadzenie canów tu jest link: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/13949-all-b6-podlaczenie-can-z-zegarow-do-radia/

a jeżeli chcesz poprowadzić plus po postojókach jak mówiłem to:

jeśli masz pakiet "światło" to dolutuj kabelek do "+" który idzie do podświetlenia kratek i podprowadź go do kostki iso w radiu i wepnij go w odpowiedni pin.

Zanim zaczniesz to zajrzyj czy masz w kostce iso pin jeżeli nie to będziesz musiał kupić taki pin jak pozostałe które ją z kostce.

jeśli coś niejasne to mogę ci wysłać na pw fotostory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#nitroo

Niestety, radio nie gaśnie po wyjęciu kluczyka. Muszę je wyłączać ręcznie.

To moje pierwsze auto z jakąkolwiek nieco bardziej rozbudowaną elektroniką.

Chyba jeszcze muszę trochę poszperać na forum, żeby zrozumieć co to znaczy "podprowadzić CAN", itp. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli radio nie wyłącza cie się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki to najlepszym sposobem będzie podprowadzenie canów wtedy wszystko będzie jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś się uszkodziło na połączeniu CAN albo tego radia w samochodzie fabrycznie po prostu nie było i ktoś na odwal się dorzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli radio nie wyłącza cie się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki to najlepszym sposobem będzie podprowadzenie canów wtedy wszystko będzie jak należy.

Jeśli to nie problem to podeślij wspomniane fotostory na PW. Dam znać jak zapoznam się z tym i wykonam wszystko zgodnie z instrukcją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje Ci Canów na 100%. Zajrzyj w mój temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/249248-brak-radia-na-fis/?p=3600830 znajdziesz tutaj wszystkie informacje o poprawnym podłączeniu całej instalacji, także CAN.

Poza tym, musisz zaopatrzyć się w przewód CAN:

DSCN2050.jpg

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...