Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Auto gaśnie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż mam taki problem. Dziś podczas jazdy, jakieś 3 razy przydarzyło mi się, że samochód mi zgasł w czasie jazdy. 2 razy miało to miejsce na skrzyżowaniu, gdy jechałem na 3 biegu i chciałem zredukować do 2. Auto po tym jak zgaśnie odpala od razu, bez żadnego problemu. Myślałem na początku, że to brak gazu, ale po zatankowaniu dalej to samo. Pamiętam, że parę miesięcy temu też miałem taką sytuację, ale samo przeszło. W aucie nic ostatniego czasu nie zmieniałem.

Opublikowano

Jakieś błędy, przepustnica,adaptacja,sonda i czort wie co jeszcze. Vag powie Ci prawdę.

Edytowane przez jacek70

Opublikowano
  • Autor

Tylko dziwi mnie to, że już kiedyś to miałem i samo przeszło, a nic nie wymienialem.


Moze to być wina gazu i tankowania na 3 różnych stacjach w krótkim czasie?

Opublikowano

Raczej nie podepnij vaga jak nic nie pokarze to regulacja gazu :)

Opublikowano

Jak gaśnie to może czujnik położenia wału (stukowy się chyba nazywa). Mi gasł samochód podczas normalnej jazdy, np. na skrzyżowaniu lub podczas przejeżdżania przez torowisko (kolei). Potem się zalałem (gorąco pod czachą). Co by było, gdyby zgasła maszyna podczas próby hamowania lub gdybym staną na torach. Brak przecież wspomagania kierownicy, hamulców i pozostałych rzeczy. Był również problem w późniejszym czasie z uruchomieniem maszyny pod .....iedronką. Wstyd.

Jak się nie mylę, to miałem taki właśnie błąd:

16706 - Engine Speed Sensor (G28): No Signal
P0322 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent

16706 Czujnik obrotów silnika - brak sygnału
obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY

Działa na zasadzie kontroli impulsów pola magnetycznego. Błędy zbieram do swojego archiwum skanów. Po wymianie na nowy z ASO za 339zł (jakoś tak dwa lata temu), problem zniknął. Ktoś pisał gdzieś, że powierzchnię wykręconego czujnika można delikatnie przeszlifować drobnym/wodnym papierkiem ściernym. Że czujnik ten zachodzi syfem/nalotem. Dostęp do czujnika nie jest trudny. Trzeba tylko odkręcić jak się nie mylę, to zbiorniczek płynu wyrównawczego. Wtyczka tego czujnika zakończona jest plastykiem koloru szaro-białego. Wtyczka jest za zbiorniczkiem płynu.


https://www.google.pl/search?start=10&sa=N&biw=1024&bih=643&tbm=isch&imgil=B8dNsy8XcegViM%253A%253BSdoZp3RcLZoIuM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.audizine.com%25252Fforum%25252Farchive%25252Findex.php%25252Ft-441657.html%25253Fs%2525253D7931b4a877fbe68c84396302a1509443&source=iu&pf=m&fir=B8dNsy8XcegViM%253A%252CSdoZp3RcLZoIuM%252C_&usg=__CeOWcC25halXihTpHQZM6CRboUw%3D&ved=0CEsQyjc4Cg&ei=ha2rVPmKIuXXyQOVs4HACg&q=16706%20-%20Engine%20Speed%20Sensor%20%28G28%29:%20No%20Signal%20P0322%20-%20004%20-%20No%20Signal/Communication%20-%20Intermittent#facrc=_&imgdii=_&imgrc=B8dNsy8XcegViM%253A%3BSdoZp3RcLZoIuM%3Bhttp%253A%252F%252Fc1552172.r72.cf0.rackcdn.com%252F67949_x600.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.audizine.com%252Fforum%252Farchive%252Findex.php%252Ft-441657.html%253Fs%253D7931b4a877fbe68c84396302a1509443%3B600%3B450


Powyżej w linku googl'e odnośnik do tego czujnika.

Opublikowano
  • Autor

A czujnik wałka rozrządu to całkiem 2 inne rzeczy?

Opublikowano

tak czujnik walka jest z przodu silnika na walku ssacym, czujnik polozenia wału jest przy kole zamachowym , tak jak pisze Dajmon.

Opublikowano
  • Autor

A co sądzicie o zamiennikach? Nie chce jakoś specjalnie inwestować w to auto bo i tak niedługo będę je zmieniał.

Opublikowano

to lepiej gdzieś na szrocie używany :)

Opublikowano
  • Autor

Tylko na szrocie tez nie wiadomo czy nie walniety.

Opublikowano

Pisałem, że można spróbować papierkiem ściernym przeczyścić/przeszlifować główkę czujnika. To nic nie kosztuje. Przy okazji bedziesz widział w jakim stanie jest ta część pomiarowa. Dodatkowo będziesz mądrzejszy o sposób jego szybkego demontażu i montażu powrotnego.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje bardzo za pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.