Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co lepsze RunFlat czy tradycyjna opona?


Michalmichalo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Przymierzam się powoli do zakupu opon letnich w rozmiarze 205/50/17 i chciałem pójść w stronę RunFlatów.

Mam tylko obawy czy za dużo nie stracę na komforcie podróżowania??W aucie mam zawieszenie 1BE i koła 16 cali

Do tego zestawienia nie mam zastrzeżeń,tylko czy przy zmianie profilu i runflatach będzie tak samo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Przymierzam się powoli do zakupu opon letnich w rozmiarze 205/50/17 i chciałem pójść w stronę RunFlatów.

Mam tylko obawy czy za dużo nie stracę na komforcie podróżowania??W aucie mam zawieszenie 1BE i koła 16 cali

Do tego zestawienia nie mam zastrzeżeń,tylko czy przy zmianie profilu i runflatach będzie tak samo??

Witaj,

Jeśli wolisz nie za szerokie gumy na lato to proponuję 215/50/17 to idealny zamiennik 235/45/17.

O ile mi wiadomo to Run flat jest głośniejszy niż "zwykła" opona i wagowo jest cięższy.

Odnośnie komfortu r.f. nie odpowiem Ci.

W stosunku do 16 na 17 będzie trochę sztywniej ale drastycznego spadku komfortu nie będzie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyraźnie napisał że ma 16" a nie 17"...

Witaj,

Przeczytaj raz jeszcze tylko uważnie.

Pisze, że ma 16 a zamierza przejść na letnie 17.

PS. Jeśli jesteś taki bystrzacha to udziel Koledze odpowiedzi na jego pytania :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od tego że dobierasz zły profil opony, okej taki też zakładają ale prawidłowy to 215/45 na 17calową felgę. Druga sprawa to oczywiście że komfort się pogorszy ale minimalnie. Trzeba się po prostu przyzwyczaić. No i na 1 BE auto będzie stało wysoko. Polecam przeczytać ten artykuł http://www.opony.com.pl/artykul/run-flat-wady-i-zalety/?id=125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...