Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju 2.6 ABC


Martinor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam następujący problem. Jechałem ostatnio autem, wszystko OK, aż w pewnym momencie zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju. Zajechałem do domu sprawdziłem stan oleju i wszystko w porządku. Kompa podpiąłem, zero błędów. Dzisiaj sytuacja powtórzyła się ponownie i też na kompie zero błędów. Czy ktoś z was miał może podobny problem i wie jak się z tym uporać, bo bladego pojęcia nie mam co to może być ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie manometrem na rozgrzanym silniku jakie jest cisnienie oleju, jak będzie ok to czujnik zdycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdzę. A jeśli okaże się, że nie jest to na co obstawiać ? Pompa oleju czy może już motor kaput ?

A jeszcze jedno zauważyłem że jak wracałem z pracy dziś to jak dostał dobrze w piec to kontrolka od ciśnienia przestała się świecić. I co tu jest grane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostał i przestała to prędzej na czujnik...;D ale najlepiej sprawdź, a jeżeli niskie to może być pompa, zapchany smok, choć w tych silnikach to prędzej motor zdechnie jak pompa. Na jakim oleju jeździ ? i ile ma realnie przejechane mniej więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że to tylko jest czujnik. Olej na jakim jeździ to Motul 5w-40 xcess, a przebieg niecałe 154000, nie wiem czy jest realny czy nie ale wiele rzeczy na to wskazuje że tak. Już spotkałem się z falą krytyki na forum odnośnie przebiegu ale to zostawiam dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam przebieg, wiele juz robilem i tak sprzegł,o oryginał fabryka, skrzynia podobno jak nówka, a silnik juz po wymianie głowic :P tez mi sie paliła ta kontrolka na fisie i co sie okazało przy wymianie rozrzadu, głowica do wymiany (zatarta panewka wałka rozrządu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam przebieg, wiele juz robilem i tak sprzegł,o oryginał fabryka, skrzynia podobno jak nówka, a silnik juz po wymianie głowic :P tez mi sie paliła ta kontrolka na fisie i co sie okazało przy wymianie rozrzadu, głowica do wymiany (zatarta panewka wałka rozrządu).

Wszystko się okaże w środę co tam się dzieje. Rozbieram górę bo mam do zmiany uszczelki pod deklami to się okaże co w trawie piszczy, a przy okazji też i czujnik zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ostatnio czjnik oleju nowy i tez mi migaa lampka i wkoncu zalozylem zapasowy oryg. i dziala . jak bedziesz kupywal to patrz by dziurka w gwincie byla mala a nie duza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, chociaż myślę, że nie powinno być lipy bo czujnik wziąłem na serwisie nowy i uszczelki pod dekle też ORI...


I już po bólu. Wyrzucało olej przez czujnik. Maszyna śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...