Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tkaniny boczka ( foto )


bruzdu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, troche poczytalem tu i tam o wymianie tkaniny boczka i zabralem sie do pracy :) postanowilem z racji tego, ze pomogly mi tematy innych forumowiczow zrobic "fotorelacje" z mojej pracy :D Najpierw trzeba zdjac boczek co jest bardzo proste i jest to wałkowane na forum, a wiec nie bede tego pisal :) To stara tkanina ktorej juz nie chcemy bo jest wytarta, poplamiona, albo wcale sie nam nie podoba he

7b36915fde310ffagen.jpg

Pierwsza czynność to demontaż elementu, ktory jest pokryty tkanina;

- odwracamy boczek

- zdejmujemy silikonowa osłone

- rozlutowujemy bądż wycinamy ostrym nożykiem krawedzie tych oto"grzybków" 9be53dbdc8eb4403gen.jpg

Gdy rozlutujemy juz wszystkie widoczne podnosimy mala silikonowa oslone, ktora jest przyklejona na klej silikonowy;

e36baae38eb195c9mc.jpg

rozlutowujemy reszte i przed wyciagnieciem tegoż elementu :D nie zapomnijmy o odkreceniu tych śrubeczek:

44a0a64e6748f3c4gen.jpg

Po odkreceniu delikatnie podważamy np śrubokretem i mamy taki oto element na wierzchu:

885dae54f14cd521gen.jpg

I teraz tak- gdy chcemy zostawic stara pianke robimy naciecie(do tego może poslużyć nożyk tapeciak) na środku i powoli wszystkimi palcami odciagamy materiał od pianki zeby wygladalo mniej wiecej tak;

4c2fb299080be530gen.jpg

Jezeli zdecydujemy sie na nałożenie nowej pianki musi mieć ona odpowiednia twardość i mieć ok 5mm grubości. Wtedy nie ważne jak pozbedziemy się materiału, ale ważne jest to zeby dokładnie oczyścić cały element. U mnie w jednym z boczków pianka w miejscu łokcia wg od nowości tak sądze nie była przyklejona tak to wyglądało;

e4601720931c7e69gen.jpg

I tu musialem zastosowac nową piankę ale niestety nie zrobiłem foto :/ ale nie ważne liczy sie efekt :)

Jak juz mamy przyklejona pianke zabieramy sie do ciecia odpowiedniej ilosci materiału ( pamietajmy o załębieniu) i klejenia . Najlepiej do tego zabiegu użyć kleju tapicerskiego. Moze być taki ktory rozprowadzimy pędzlem (cienką warstwę!) pistoletem pneumatycznym jak i tez w sprayu :)

Materiał kładziemy od jednego rantu po calej jego dlugości potem przyciskajac jedziemy dalej. Gdy juz uda nam sie dokladnie przykleic co nie jest najprostrzym zadaniem szczególnie w zagłebieniu hehe doklejamy jeszcze dobrze wszystkie krawędzie i zabieramy sie do montażu w odwrotnej kolejności. Jak bedziemy z powrotem rozgrzewac te grzybki z tworzywa , mozna troche niektore miejsca podklejac jakims klejem w tubce. No to mamy poskładane a efekt taki :)

3f87c214259afab9gen.jpg

Porady:

- do eco skóry mozna użyć suszarki do wlosów, która zmiekczczy materiał i nada mu lepszej elastycznosci szczególnie w tym nieszczęsnym zaglębieniu :/

- przy nakładaniu pędzlem uwazajmy żeby nie ubrudzić materiału szczególnie takiego z małymi "włoskami"

- jezeli juz ubrudzimy można delikatnie zmyć ( wacik z rozpuszczalnikiem) tylko delikatnie żeby kleju pod materiałem nie rozpuścić! :)

Jeżeli udało mi sie pomóc jestem zadowolony :D Pozdrawiam Artur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie aczkolwiek:

1. Temat powinien być w warsztacie bo jak by nie było to poradnik

2. Największy sens przy takiej pracy miało by założenie skóry bo materiał nawet nowy szału nie robi

A tak swoją drogą to materiał gdzie kupowałeś bo bardzo podobny do ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie aczkolwiek:

1. Temat powinien być w warsztacie bo jak by nie było to poradnik

2. Największy sens przy takiej pracy miało by założenie skóry bo materiał nawet nowy szału nie robi

A tak swoją drogą to materiał gdzie kupowałeś bo bardzo podobny do ori?

1. jezeli mozna przeniesc go tam gdzie byc powinien to jak to zrobic?

2. gdybym mial skórzane fotele to pewnie i bym tak zrobił, ale ze jest standard zdecydowalem sie na ten krok. Kazdy robi jak mu sie podoba :D

3. Materiał w niewielkim sklepie miasto Działdowo 35zł 140x100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun że Ci sie chciało to robić :) Ja tam pracowity chłopak jestem i wole sam coś zrobić niż kupić ale tego na pewno bym się nie podjął. Cena boczków jest tak mała, że szkoda zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacun że Ci sie chciało to robić :) Ja tam pracowity chłopak jestem i wole sam coś zrobić niż kupić ale tego na pewno bym się nie podjął. Cena boczków jest tak mała, że szkoda zachodu

ale jaka satysfakcja ze zrobi sie cos samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce białą skórę na boczkach to używek nie kupi wiec trzeba rzezbic :) spoko poradnik propsy za robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce białą skórę na boczkach to używek nie kupi wiec trzeba rzezbic :) spoko poradnik propsy za robote

I wlaśnie o to chodzi he , w sumie kupic stare i poodklejane albo brudne to na co komu he :) Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał niedaleko do Trójmiasta to byś mógł mi moje na skóry przerobić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! interesuje mnie moment w którym przy składaniu trzeba te "zgrzewy" znowu złapać. Robiłeś to temperaturą a później klejem czy jak? :wink: Też mnie to czeka i chce zrobić tak żebym nie musiał w przyszłości nic poprawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! interesuje mnie moment w którym przy składaniu trzeba te "zgrzewy" znowu złapać. Robiłeś to temperaturą a później klejem czy jak? :wink: Też mnie to czeka i chce zrobić tak żebym nie musiał w przyszłości nic poprawiać...

No siema :) wystarczy na nowo je roztopic , tam jest ich tyle ze beda trzymac :) ale mozna tez dac po kropli kleju na te zgrzewy przeciez to nie zaszkodzi he

Edytowane przez bruzdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...