Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Afn 200/400 dwie szkoły

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Ja Ci powiem tak :D

Kup pompe 11ke, turbo GTB17, wtryski 230 i sprzęgło AWX obij kevlarem da Ci to 200/400 :hi: będziesz miał to co ja, jeżdzic sie da jako tako :D

Odnosnie końcówek wtrysków,na jebaju teraz są juz rózne wersje 225,230,240,250,260,270, ostatnio 285 widziałem :decayed: tylko ciekawe jak z ich jakoscią :whistling:

A jak juz chcesz isć na maxa to gtb22+ jakieś wiadra(powyzej 0,230)

Gdzieś tam po drodze mozna wałek SDi zapodać, tylko gorzej z dostaniem

Nie chcę przesadzać, 200 koni mi wystarczy w zupełności do sprawnego przemieszczania się. Po prostu chcę zrobić to przemyślanie żeby niczego nie żałować, a samochodem nadal dojeżdżać 'spokojnie' do pracy :naughty:

Jak u Ciebie z awaryjnością? Nie klęka co rusz coś? I tak z ciekawości, ile Ci to pali? :decayed:

Opublikowano

Jeśli jeździsz normalnie autem to ekspluatacja wychodzi jak w seryjnym aucie. Spalanie na poziomie 6-7l, czyli tyle samo co seria.

Opublikowano
  • Autor

Jeśli jeździsz normalnie autem to ekspluatacja wychodzi jak w seryjnym aucie. Spalanie na poziomie 6-7l, czyli tyle samo co seria.

Super sprawa, nie ma to jak stary dobry klekocik :D

A co do sprzęgła to myślę o jednomasie i sprzęgle z vr6. Czy może jednak lepszym rozwiązaniem będzie to z awx z kevlarem?

Opublikowano

VR6 do AFN/AVG/AJM/AWX itd nie pasuje

Opublikowano
  • Autor

VR6 do AFN/AVG/AJM/AWX itd nie pasuje

A jakieś inne alternatywy z jednomasem?

Opublikowano

pierwsze a4 b5 z 1z mialy jednomasy

Edytowane przez krzysiek1606

Opublikowano
  • Autor

pierwsze a4 b5 z 1z mialy jednomasy

Ale czy to dobry wybór do takiej mocy? Czy wytrzymałość jednomasu nie ma nic do mocy?

I czy pod jednomas z z1 podchodzi jakieś mocne łożysko?

Opublikowano

caly zestaw z 1z i tarcze kevlarem obic albo drugie rozwiazanie przerobic jednomas na docisk z 2.5 tdi b5 i wtedy mamy mocne sprzeglo 240 mm

Opublikowano
  • Autor

caly zestaw z 1z i tarcze kevlarem obic albo drugie rozwiazanie przerobic jednomas na docisk z 2.5 tdi b5 i wtedy mamy mocne sprzeglo 240 mm

Która wersja jest korzystniejsza?
Opublikowano

mocniejsza czyli druga

Opublikowano
  • Autor

mocniejsza czyli druga

Odnośnie tej drugiej wersji to jak wygląda procedura przerobienia jednomasu?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Rob555 , Boschowskie końcówki i mocna pompa (po przeróbce) i bedzie 200. ;)

Hmm moze i tak moze i nie...dla mnie to setup napiety jak baranie jaja :)

Wolalbym klientowi okolice 190KM obecac ...jakos lepiej sie pozytywnie zaskoczyc niz niemile rozczarowac ;)

A znam takich co jak bedzie za malo o 4KM to zaplacic nie beda chcieli :P ...

Co nie zmienia faktu ze wolalbym 180-190KM (albo i te 200 ;) ) na 216 boscha zrobionych z głowa bo to praktycznie bezawaryjne i bezobsługowe jak seria

moze nie zawsze wyjdzie ponad 200km to nie wiele brakuje :wink:

http://images68.fotosik.pl/610/a5dca0447171924c.jpg

Opublikowano
  • Autor

W ogóle to zastanawiam się czy nie porwałem się z motyką na słońce, co z przerobieniem turbiny na podciśnienie? Dam radę to sam ogarnąć?

Opublikowano

W ogóle to zastanawiam się czy nie porwałem się z motyką na słońce, co z przerobieniem turbiny na podciśnienie? Dam radę to sam ogarnąć?

zasada jest prosta, nie umiesz to daj zarobić innym :wink:

Opublikowano
  • Autor

W ogóle to zastanawiam się czy nie porwałem się z motyką na słońce, co z przerobieniem turbiny na podciśnienie? Dam radę to sam ogarnąć?

zasada jest prosta, nie umiesz to daj zarobić innym :wink:

Zawsze musi być ten pierwszy raz. Za przerobienie kasują jak za nowa turbinę

Opublikowano

W ogóle to zastanawiam się czy nie porwałem się z motyką na słońce, co z przerobieniem turbiny na podciśnienie? Dam radę to sam ogarnąć?

zasada jest prosta, nie umiesz to daj zarobić innym :wink:
Zawsze musi być ten pierwszy raz. Za przerobienie kasują jak za nowa turbinę

No miestety ale za wiedze , poswiecony czas na testy sie placi ;-) .

Oczywiscie samemu tez mozna zakasac rekawy :-) .

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam też się przymierzam do podniesienia mocy w moim 1.9 tdi avg. Kupiłem pompę 11 (107J) wtryski zamierzam zamontować 0.230 tylko jaką turbinę? myślałem nad BRD ale na początku tematu ktoś stwierdził że to już przeżytek i żeby dołożyć i zamontować GTB17 tylko co trzeba "przerobić"?

Opublikowano

Wtrace się w rozmowe. Ja do swojego avg zamontowalem turbinę caha zamontowanie nie jest wcale trudne ktoś opisywał na forum tylko nie pamiętam gdzie ;). Trzeba tylko 2 otwory rozwiercic i spływ oleju wydłużyć i wyjście na IC dospawac alu rurkę żeby "s" nałożyć, i przespawac trochę wydech bo turbo będzie pod katem lekkim. Mi mechanik wymienił i mówił ze nie było to jakieś zbyt skaplikowane i to turbo jest lepsze od brd bo nowsze i jest malo popularne i można za 800 zł kupić i do 200 km starczy.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie, odświeżam kotleta.
Kupiłem w końcu wtryski 0.216 na nowych końcówkach wzm, pompę 11mm, jak będzie hajsiwo to wleci gtb17. Mam ogromną nadzieję, że uda się wystroić furę na 200 koni, to sprawa honoru :D

Póki co będę męczył Spankiego o szybki soft :decayed:

Opublikowano

Panowie, odświeżam kotleta.

Kupiłem w końcu wtryski 0.216 na nowych końcówkach wzm, pompę 11mm, jak będzie hajsiwo to wleci gtb17. Mam ogromną nadzieję, że uda się wystroić furę na 200 koni, to sprawa honoru :D

Póki co będę męczył Spankiego o szybki soft :decayed:

GTB17 tez sie znajdzie ;-)

Edytowane przez spanky

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.