Skocz do zawartości
IGNOROWANY

koszmarny pobór oleju A4 B8 2,0 T 180 kM


AnnYa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim;

od niedawna jestem (w miarę) szczęśliwą posiadaczką tej Aczwóry, martwi mnie jedynie pobór oleju. Dochodzi do ok 1l na 400 km, Samochód niedawno był na przeglądzie w ASO, nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości, a szukając tej wersji silnikowej spotkałam się z opiniami, że one tak już mają (podobno wersja 211 kM też) czy faktycznie? Dla mnie jest to niepokojące nie wspominając już nawet, że kosztowne

ps. przepraszam za dodanie tematu kilka razy, psikus przeglądarki, jestem nowicjuszem i nie wiem jak to usunąć, niestety

Edytowane przez AnnYa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj oleju nie ma znaczenia przy takiej ilości.
Zobacz czy nie zostawiasz plam po postoju.

Update
Chociaż pewnie masz osłonę pod silnikiem, więc raczej cięższa sprawa w takim razie

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie ma plam a wydaje mi się że przy takim wycieku byłyby widoczne nawet mimo założonej osłony. Dziwi mnie tylko że w ASO nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz silnik do naprawy niestety. Przykro mi to pisać, ale wygląda na to ktoś ci świadomie wcisną strucla... Poczytaj na forum o tym problemie. Koszty naprawy to ok. 6tys. jak nie więcej.

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz silnik do naprawy niestety. Przykro mi to pisać, ale wygląda na to ktoś ci świadomie wcisną strucla... Poczytaj na forum o tym problemie. Koszty naprawy to ok. 6tys. jak nie więcej.

A mógłbyś konkretniej napisać coś o tym problemie? Koszt naprawy 6 tys jak mówisz, ale koszt naprawy czego? Co się w tych silnikach sypie, turbina, pierścienie, odma, uszczelka, uszczelniacze zaworów? Gdzie najpierw szukać przyczyny? Będę wdzięczna za rady

jest jeszcze jedna sprawa - silnik hałasuje. Może nie jest to hałas na miarę diesla ale na w miarę nie zajeżdżonej benzyny (70 tys) też nie. Do tej pory myślałam że przyczyna jest w tym, że jest na łańcuchu i po prostu musi tak brzmieć. Teraz już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koszt naprawy 6 tys jak mówisz, ale koszt naprawy czego? Co się w tych silnikach sypie, turbina, pierścienie, odma, uszczelka, uszczelniacze zaworów? Gdzie najpierw szukać przyczyny? Będę wdzięczna za rady

Czyli jednak coś czytałaś :wink:

Jesteś z Bielska. Podjedz/ zadzwon:

CompSport
Bielsko-Biała
ul. Cieszyńska 45
43-300 Bielsko-Biała
kom.png + 48 696 030 910
kom.png + 48 696 030 909

Wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż obok jest cały temat na temat :wink: olejowej paniki poczytaj sobie :)http://a4-klub.pl/index.php?/topic/281311-panika-olejowa-bierze-olej-20-tfsi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...