Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie przednich lamp


Tomson23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może ktoś wie jak ustawić przednie reflektory nie ksenonowe.

Chodzi o to , że światła mijania świecą OK, ale natomiast światła drogowe biją w górę.

Sprawdziłem osadzenie żarówek i jest ok, lampy tez nie sa po kolizji.

Może jest osobna regulacja świateł mijania i świateł drogowych?

z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Coś z tymi reflektorami jest faktycznie nie tak. U mnie lewy reflektor też ma ten problem.

Po prawidłowym ustawieniu świateł mijania lewe światło drogowe bije do góry. Ustawiane na stacji diagnostycznej.

Sprawdziłem to już na dwóch reflektorach i na obydwu występuje ten sam problem tyle tylko, że na jednym ten kąt świecenia w górę jest mniejszy a na drugim większy i to sporo.

Póki co nie znalazłem przyczyny.

Może ktoś coś podpowie?

Jest może jakaś dodatkowa regulacja oprócz dwóch białych pokręteł na górze reflektora ?

I w końcu znalazłem jeszcze jedno pokrętło do regulacji światła drogowego . Jest na tylnej ściance lampy , bardzo małe i dlatego ciężko je znaleźć.

Ciekawe, że na stacji diagnostycznej o tym pokrętle nie wiedzieli. :facepalm:

Edytowane przez belkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już trochę czasu minęło ale czy możesz mi powiedzieć jak te pokrętło dokładnie wygląda takie czarne zabudowane plastikiem jakby pod jakiś klucz ? Bo długie też mi biją za mocno w górę. Wrzucam niżej zdjęcie z tyłu lampy jakby ktoś był tak miły i zaznaczył w paincie, która to śrubka od długich to byłbym bardzoooooooo wdzięczny.

6e6fb950ead9a457med.jpg

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry te białe pod imbus są do regulacji

Jedz na stację dasz 10zł i ustawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te białe są do regulacji świateł mijania (krótkich) chodzi mi o światła drogowe wiem, że da się je regulować oddzielnie ale nie tymi białymi. Zostaje więc ta czarna "srubka" która nie wygląda na śrubę, spróbuje coś pokręcić jak coś wyjdzie to dam znać.

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drogowych jest to czarne okrągłe pokrętło na dole. Ustaw najpierw drogowe a później białymi pokrętłami światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem bo nic innego nie ma ale czym to przekręcić i za co złapać bo palcem nie idzie, a wolałbym nie połamać :) Za samą końcówkę złapać jakimiś obcęgami i delikatnie kręcić ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem bo nic innego nie ma ale czym to przekręcić i za co złapać bo palcem nie idzie, a wolałbym nie połamać :) Za samą końcówkę złapać jakimiś obcęgami i delikatnie kręcić ? :)

Ja też się bałem to ruszyć, ale u mnie poszło palcami. Tyle tylko , że ja miałem lampę na stole. Łapiesz za całą czarną gałkę a nie za samą końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ja lewą lampę to jeszcze dłoń wsadzę ale po stronie pasażera to nie ma szans wyjme lampy podłącze na chwile kable, odpale światła i w miare spróbuje ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ja lewą lampę to jeszcze dłoń wsadzę ale po stronie pasażera to nie ma szans wyjme lampy podłącze na chwile kable, odpale światła i w miare spróbuje ustawić.

Miałem ten sam problem. Dlatego też lampa trafiła na stół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ze światłami drogowymi. Czy chodzi o to pokrętło,
które zaznaczyłem na zdjęciu kolorem czerwonym?

lampa.jpg

Edytowane przez siu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie światła długie tak biły w górę że pomiędzy nimi a światłami  mijania był ciemny nieoświetlony pas i to akurat na linii wzroku. Po  przeczytaniu wątku zrobiłem sobie z rurki aluminiowej fi 10mm taki prosty przyrząd za pomocą którego udało mi się idealnie wyregulować światła drogowe bez wyciągania reflektorów z samochodu. Co najśmieszniejsze  nikt w stacjach kontroli technicznej ani nawet w serwisie audi nie wiedział o możliwości takiej regulacji.  Może komuś przyda się ten patent. Pozdrawiam kolegów.

 

1.jpg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A te białe pokrętła na imbus to są do świateł mijania, ale poco dwa, jedno góra dół, a drugie na boki??. Poprawcie mnie jak się mylę. I czy w bixenonie taka sama regulacja??

Edytowane przez dzwiedziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzwiedziu , Białe pokrętła są od świateł mijania i tak jak piszesz. Jedno góra-dół a drugie w bok. 

O bixenonie ci nie napiszę, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...