Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwieranie drzwi, centralny zamek


Ryku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukałem wszędzie informacji na temat przypadłości jaka występuje w moim aucie ale niestety nie udało się nic znaleźć.

Problem zaczął się od niskich temperatur, gdy temp. spadnie poniżej 0 tylne prawe drzwi zaczynają mieć problem z zamykaniem się, gdy już zamknę drzwi na zasadzie, że docisnę je i zablokuje w pojeździe przyciskiem na drzwiach to się zamkną ale wtedy nie mogę ich otworzyć od zewnątrz, mogę je wtedy tylko otworzyć od wewnątrz. Czytając różne wątki postanowiłem wymienić zamek i nie bawić się w rozbieranie starego. Zamówiłem zamiennik, zamontowałem i niby wszystko ok ale nagle przestały działać lampki oznajmujące o zaryglowaniu drzwi, następnie przestał działać sygnał potwierdzenia zazbrojenia alarmu oraz jest problem z jego zazbrojeniem. Podczas jazdy gdy po przekroczeniu 15 km/h drzwi się zablokują i np przy zatrzymaniu na światłach i ponownym ruszeniu drzwi próbują się znów zaryglować i tak w koło. Dodam, że ogólnie zamek zamyka się i otwiera tylko nagle zniknęły te funkcje. tak samo nie potwierdza mrugnięciem światłami zazbrojenia. Przyjrzałem się dokładnie jeszcze raz zamkowi i zauważyłem różnicę w pinach. Oryginalny zamek ma 5 pinów natomiast zamiennik 6 czy 7 , nie pamiętam teraz dokładnie. Pytanie czy ilość niezgodnych pinów może powodować takie błędy czy nie ma to jakiegoś znaczenia i przyczyny szukać w czymś innym? Podłączyłem vcds pod auto i wyrzuca błąd prawych tylnych drzwi, momentalnie po skasowaniu wraca.

Kod błędu to:

02115- jednostka zamykająca centralnego zamka

008- niezrozumiały sygnał

ramka zamrożona:

stan błędu:01101000

priorytet błędu: 3

częstość błędu: 1

Oryginalny zamek to 8k0 839 016 D 5 pin wtyczka

Zamiennik Topran 6 lub 7 pin

Może ktoś coś wie, pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś niewłaściwy zamek. Kup taki jak ma być do Twojego auta (po VINie) i wymień. Najlepiej oryginalny bo tanie zamienniki to szrot.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chyba zrobię tak jak mówisz. Szkoda czasu i nerwów. Znalazłem 1 zamiennik na 5 pin niby pokrywający się z nr oryginalnym ale nie chcę ryzykować z drugim zamkiem. Cena 2 zamienników wyjdzie mi na równi z ori z ASO... bo oczywiście jest problem z zwrotem zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamiennikami jest właśnie takie szukanie przyczyn później. Część niby nowa i nagle coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc miał ktoś taki problem gdy otweram dzwi pilotem otwracja się dzwi kierowcy a jak przycisne drugi raz to czasem otweraja się jedne z tyłu reszta się nie otwiera w czym jest problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...