Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszki silnika i skrzyni biegów


bin79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem u siebie w a4 2008 rok b8 2.0 143 ps ze przy odpalaniu silnika i gaszenia coś uderza tak jak by była oberwana poduszka. Faktycznie była oberwana poduszka pod skrzynia biegów wymieniłem cała łapę z 2 poduszkami podtrzymującymi skrzynie biegów. Po wymianie tylnej poduszki skrzyni biegów trochę się poprawiło ,autem nie trzęsie tak jak wcześniej na biegu jałowym i nie ma tego uderzenia przy gaszeniu silnika jest lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno być . Pukanie to słychać jeszcze jak na zapalonym silniku włączę bieg 1 i trzymając nogę na hamulcu puszczam pulsacyjnie sprzęgło . Co może być przyczyna tego ze tak powiem walenia ,czy jeszcze jakaś urwana lub zużyta poduszka ? Proszę o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem do twojego.

Powiedz czy już się z tym uporałeś, co było przyczyną?.

Pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Moze mi pomożecie lub doradzicie. Koledzy, problem mam następujący...
Dość często przy zmianie biegu z 1 na 2 przy puszczaniu sprzęgła autem delikatnie raz lub dwa razy szarpnie (nie jest to szarpanie jak to czasem L ruszają ze świateł lecz dużo słabsze) :decayed: ale jest to denerwujace - lubie jak w aucie wszystko jest OK :) Gdy wolno puszczam sprzęgło dzieje się to rzadziej. Nie wiem czy ma to tez znaczenie ale przy gwałtowniejszym przyspieszeniu lub nagłym odpuszczeniu gazu - rowniez chociaz lagodniej szarpnie/ruszy silnikiem. Co więcej gdy autko na luzie stoi to przy dodawaniu gazu (wchodzeniu na wieksze obroty) autem - całą budą zatrzesie, obrazowo można porównać to do sytuacji jak w filmach np. przed wyścigiem na starcie przegazowuja maszyny i calym samochodem lub silnikiem rusza... dobre porównanie dałem nie :kox:
Czy mogą to być uszkodzone poduszki pod silnikiem lub skrzynią? Jak to zdiagnozować?

Nikt nic nie wie na ten temat...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...