Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator klimatyzacji


fejsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam mały problem, a mianowicie: Wczoraj chcąc wyjechać autem, usłyszałem, że działa wentylator, wsiadłem do auta, akumulator był już rozładowany do tego stopnia, że nawet nie zakręcił. Tak więc kable, odpaliłem auto, pojechałem do garazu, wypiąłem klemę (po wskazówka od paliwa ześwirowała) i pomyślałem, że to pomoże. Niestety. Sprawa wygląda tak:

Podczas jazdy, wszystko jest ok. Gaszę auto, po 30-40 sekundach włącza się wentylator klimy, działa 5 sekund, gaśnie, 10 sekund spokoju, 5 sekund chodzi, 10 sekund spokoju i tak w koło macieju. VAG, a raczej ten darmowy VCDS i niebieski kabelek nic nie wskazały poza zacinającą się klapką recyrkulacji.

Na chwilę obecną jeżdżę z wypiętym wentylatorem, bo skurczybyk nonstop śmiga jak gaszę auto. Jakieś pomysły? Gdzie zacząć szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na początek jakie odczyty daje czujnik temperatury płynu (G2 i G62 w jednym) bo może on coś szwankuje...
Engine->Grupa 01 oraz 131

Pokazują równo (+/-3st.C)?

Najlepiej pomiar zacznij na zimnym silniku i obserwuj jej przyrost. Możesz zwiększyć obroty do np.1500rpm by przyspieszyć proces nagrzewania :) Ważne też byś zwrócił uwagę na to, czy temperatura początkowa obu czujników pokrywa się mniej-więcej z temperaturą na FIS-ie i/lub rzeczywistą temperaturą otoczenia, bo może któryś z czujników ją zawyża.

Zaobserwuj też przy jakiej temperaturze nastąpi jej spadek spowodowany momentem otwarcia termostatu (jego pracę też idzie VAG-iem podejrzeć). W każdym razie nie powinna nagle spaść poniżej 80st.C, bo to umowna granica temperatury roboczej silnika (wg. Ross-tech).

Może też być jakieś zwarcie na zasilaniu wentylatorów/sterownika wentylatorów (przekaźnik?)

Z tego co jeszcze kojarzę to sterownik klimatronika też ma możliwość załączenia wentylatorów, zobacz/skasuj błędy, zrób mu testy wyjściowe, odczytaj ewentualne błędy. Zobacz też czy coś zmieni wypięcie bezpieczników które go zasilają.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...