Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie włącznika PDC pod nie oryginalną instalacje


Bingo_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem wszedzie ale d*pa ;/ Nie moge znaleźć przydatnych informacji.

Zamontowalem u siebie taki uniwersalny parktronic, w centralce standardowo plus,minus,plus po wbiciu wstecznego.
Posiadam włącznik PDC i chciałem go jakos sensownie wykorzystać np. że moge wyłączyc sobie czujniki po wciscnieciu guzika.

Mam do niego kostkę lecz nie wiem co czemu odpowiada i jak to dobrze podlączyć.

Pomoże ktoś jakąś radą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny Ci będzie np. przekaźnik bistabilny bo przycisk na desce jest monostabilny:

http://elektronikab2b.pl/technika/20106-przekaznik-bistabilny-jak-nim-sterowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Doszedłem do wniosku ze chcial bym go wykorzystać w taki sposób ze jak go nacisne to załącza się czujniki tak jak bym wbił wsteczny. Mógł by ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik w B6/B7/8L/A6 C5 ma pin, do którego podpinasz przycisk monostabilny który robi dokładnie to co mówisz. I dodatkowy pin do podświetlenia prostokącika w tym przycisku:

Nb2yaCz.png

Przycisk - pin 4, podświetlenie - pin 13

Sporo info:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/69931-upgrade-systemu-pdc-parktronic-czujniki-z-przodu-zdalne-zalaczanie/

Edytowane przez marcelm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę kombinować. Podświetlenie tego małego prostokąta i sygnal wlaczenia ogólnie idzie do sterowania pdc. Ciekawe czy dam radę coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce żeby działał tak jak wybicie wstecznego. Np jak będę parkować przodem między autami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak będziesz parkował "przodem" to w tym momencie nie skorzystasz z biegu wstecznego chyba, że mam parktronic całego auta. No i dalej jak będziesz parkował dalej między autami przodem, to czy parktronic nie będzie wtedy również użyteczny? No wiesz bo w końcu po coś go zainstalowałeś :) Zmierzam do tego, że kombinacja z tym przyciskiem wydaje się nie mieć celu. Rozumiem bączki przy wyłączonym esp, ale wyłączanie parktornica to nikt tego nie praktykuje chyba :) Zastanów się czy na pewno jest Ci potrzebne. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przod i tyltyl :)

kolego udało ci się z tym przyciskiem? jestem zainteresowany czymś takim. Ogólnie chcę zamontować tylne ale nie oryginał bo za drogo wyjdzie. Myslałem też o przodzie i o tym przycisku. W poszukiwaniu rozwiązania trafiłem na twój wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...