Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wysoka temp. plus ubytek plynu


audigdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mam duzy problem a mianowicie chodzi o to,ze 2 dni temu jadac do pracy skoczyla mi temperatura silnika do 110 stopni.Pomyslalem,ze to moze byc wina termostatu za 40 zl i zamowilem oryginal w ASO.Czekajac na oryginal wywalilem calkiem zamiennik i jeden dzien jezdzilem bez termostatu.Gdy jezdzilem bez termostatu to temperatura byla ok tak wiec bylem pewny,ze to wina zamiennika.Na drugi dzien zalozylem oryginal i zaczely sie cyrki z plynem oraz temperatura.Caly czas bylo wysokie cisnienie w zbiorniczku wyrownawczym i wysoka temp. okolo 105 stopni.Na poczatku myslalem,ze to wina braku odpowietrzenia ale po odpowietrzeniu bylo dalej to samo.Najwiekszy problem to jest taki,ze rano zajrzalem do silnika i nie bylo plynu w zbiorniku wyrownawczym( auto cala noc stalo pod domem).Uzupelnilem brak plynu,wrocilem za godzine i ta sama sytuacjia czyli ubutek plynu ze zbiornika.Dodam,ze nie mam mokro w kabinie ( nagrzewnica) tak samo olej jest bez wody i tez w wodzie nie mam oleju.Przepraszam,ze tak sie rozpisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirnik i uszczelka na pompie poszla. Pompa wody do wymiany. Jak masz do wymiany wkrotce rozrzad to zrob to od razu z tym bo zeby wymienic pompe trzeba pol przodu rozebrac. Troszke zaplacisz za robocizne w granicach 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie zastanawia jedno gdzie ten plyn splywa ? Bo nie widzialem,zeby pod autem bylo mokro?Pozdrawiam.

Wywalilo CI plyn na poczatku jak gotowalo wode przez zawor w zbiorniczku byc moze jak jechales, cofalo go poprostu z ukladu jak gotowalo wode i widziales ze zbiornik byl pelny, jak silnik ostygl to reszta plynu wrocila do ukladu i dlatego miales pusty zbiornik. Co do wycieku plynu to jak poszla uszczelka na pompie to bedzie lekko uciekac wlasnie przez nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by byla uszczelka pod glowica to mial bys w zbiorniczku plynu chlodniczego naloty oleju plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki nex za podpowiedzi.[br]Dopisany: 05 Październik 2008, 10:47_________________________________________________Panowie wielkie dzieki mieliscie racje to byl pekniety wirnik w pompie wody.Przy okazji wymienilem rozrzad.Pozdrawiam.

cieszymy sie ze moglismy pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...