Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI 90KM AHH Turbosprężarka jaka


Dimitri

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu przestało działać mi Turbosprężarka i chcę kupić dobrą, zastanawiam się nad regeneracją.

A jeżeli zdecyduję się na zakup używanej to proszę o pomoc jaka to ma być prosił bym o linki na allegro.

Jaka mogła być przyczyna uszkodzenia mojej starej turbosprężarki, co mam sprawdzić by uniknąć uszkodzenia nowej sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało ze sprężarką że chcesz ją wymienić?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało ze sprężarką że chcesz ją wymienić?

Wysłane z mojego GT-I9100

Po prostu brak mocy, auto jedzie bo jedzie, kupiłem je z odłączonym turbo, mechanik ją podłączył (jakieś wężyki ciśnieniowe, wyczyścił egr i jakieś sprzęgiełka ale nie wiem co to)Turbo działało jakoś tydzień potem znowu przestało.Dodam że auto nie kopci ani nie pluje olejem.Mechanik mówił że musiał by je rozebrać całą, ale to są kolejne koszty 200 zł a niewiadomo czy jest dobra.Więc lepiej dołożyć chyba odrazu i ją zregenerować lub kupić sprawną używaną, a tą sprzedać jako uszkodzoną.
No nie wiem, czekam na rady osób które się znają i mogą mi podpowiedzieć coś i doradzić dobrze.
Edytowane przez Dimitri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHH dziala na podcicnienie jak AFN musisz posprawdzac podpiecie wszyskich wezykow czy wszystko szczelne czy łopatki pracuja na całym zakresie sprezarka zeby padla to trzeba ja niezle katowac ale wtedy to olej bierze lopatki rysuja po muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHH dziala na podcicnienie jak AFN musisz posprawdzac podpiecie wszyskich wezykow czy wszystko szczelne czy łopatki pracuja na całym zakresie sprezarka zeby padla to trzeba ja niezle katowac ale wtedy to olej bierze lopatki rysuja po muszli.

Mechanik już podpinał wężyki jak już pisałem, sam tego nie zrobię bo się na tym nie znam.

Ja czytałem że łatwo wykończyć turbo jak ktoś nie dba o nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej wykończyć turbo gdy geometria stoi i tak się jeździ przez bardzo długi czas.

Wyciągnięcie turbiny i jej czyszczenie nie jest aż tak trudne jak mówią, wystarczy robić znaki oraz fotki na każdym etapie rozbierania turbiny.

Po co wydawać kase na turbinę jeśli się nie wie w jakim stanie ma się swoją?

Lepiej wydać te 200 zł mechanikowi za czyszczenie turbiny niż kupno innej lub regenerację + robociznę, jeśli turbina będzie nadawała się do wymiany/regeneracji to mechanik Ci o tym powinien powiedzieć.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja, do nowej turbiny musiał byś dołożyć nie kilka stów a kilkanaście, a regenerowane turbiny do już nie jest to co oryginał, z kolei używka to loteria.Najlepiej ogarnij swoją dmuchawkę. Jak masz choć trochę chęci i samozaparcia to nic trudnego.Jest dużo opisów i fotoporad np;http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=373199, więc nic tylko działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Takie łatwe rozebrać turbo.Zresztą ja nie jestem mechanikie tylko informatykiem.Pewnie jak rozłoże turbo to już nie złoże i bym był stratny.

Szukam w necie przyczyny prawdopodobnej czemu przestało działać, jakiś powód musiał być tego.

Jedna z przyczyn może być taka że było długo dołączone, ale nasuwa się pytanie czemu?

Edytowane przez Dimitri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że auto słabo jedzie... dzieje się tak po przekroczeniu 100-120km/h i wtedy jest zamulone, a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu moc powraca?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mechanika niech zrobi logi dynamiczne i będzie wiadomo czy w ogóle turbo chodzi. A pozatym moze padla przepływka (kumpel tak mial zero mocy w całym zakresie obrotów ) luz wirnika mozna określić po ściągnięciu węża którym turbo zasysa powietrze. Jak ma duży luz to padaka jak maly to rozbierasz i czyścisz vtg. Ale aby określić brak mocy potrzeba logów.

Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...