Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylne koło problem


audiland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z prawym tylnym kołem, otóż przy nierównościach słychać skrzypienie albo podczas skręcania kiedy samochód się przechyla.

Wymieniłem amorki z tyłu na Sachs, łączniki stabilizatora i dalej słychać skrzypienie jedynie poprawiła się przyczepność i przestało bujać.

Czy zużyta lub pęknięta sprężyna może wydawać takie odgłosy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś skrzypienie przy przejazdach przez garby - u mnie pomogła wymiana gumek na tylnym stabilizatorze :)

Koszt niewielki - poniżej 50zł za 2szt. w ASO (i chyba tylko tam można je dostać).

Czy jak pada deszcz to przestaje skrzypieć?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od pogody cały czas skrzypi

Wymienię te gumki może pomoże

Wymiana gumek nie pomogła :(

Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nasłuchać wydobywający się dzwięk może faktycznie to sprężyna ... u mnie winne były amory ale skoro piszesz że zmieniłeś komplet na nowe to chyba coś ze sprężynami jest nie chalo ...


jeżeli masz możliwość to sprawdz jeszcze z innej beczki może z innymi amorkami nie koniecznie nowymi zrób podmiankę ...

gdzieś pisali inni użytkownicy że tego typu szkypienie może występować przez źle dobrane amory ... o ile dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprężyny są całe to raczej nie ich wina. Zostaje albo gumy, i tu jest ich kilka albo amory. Wiem że były wymieniane ale kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż po przeczytaniu wypowiedzi Kazek 1.9 i jacek70 postanowiłem sprawdzić te amorki, przełożyłem je stronami niestety skrzypienie dalej dochodziło z prawego tylnego koła.

Mając ściągnięte koło popsikałem wszystko WD 40 i po tym zabiegu skrzypienie ustało :)

W końcu mogłem się delektować ciszą podczas jazdy :P Póki co niech zostanie jak jest może skrzypienie nie wróci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzypiało tylko jedna strona i po zamianie miejscami amortyzatora nic się nie zmieniło to znaczy że to nie ich wina. To będą gumy, tylko które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...