Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zerwane mocowanie siłownika tylnej klapy avant a4 b6- spawanie?


mario.mario

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zerwało mi się mocowanie siłownika tylnej klapy w avancie, wiem, że jest tam trudny dostęp. czy mozna to delikatnie podspawać, nic się nie zapali w słupku od środka, mam na myśli jakąś izolację, piankę itp. robił to ktoś? będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podpowiem co tam w słupku jest, ale powiem, że jak byś chciał spawać, to polecam do tego spawanie Tigiem. Nic nie podpalisz, zero odprysków, wręcz można spawać w białej koszuli wyjściowej.

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,chodziło mi bardziej o to czy nic się nie zapali od temperatury w środku słupka, czy jest pusty, czy wypełniony jakąś łatwopalną pianką, izolacją lub zabezpieczeniem antykorozyjnym. poniżej jest też wlew paliwa i stąd moje obawy.

Edytowane przez mario.mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam problem z prawym, przy baku otworem na siłownik auto również avant, bo mam samą dziurę, gdzie mogę wkładać na luzie śrubę od siłownika, wcześniej trzymało się to tylko dla tego, że śruba była krzywo i było to oparte o kant. O co chodzi? Powinien tam być gwint chyba nie? U mnie nic nie ma... Może być tak, że gwint odpadł? Jak to naprawić, bo musiałem jeden siłownik na razie zdemontować i mi klapy nie trzyma na jednym. :decayed:

Edytowane przez Picknick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak u mnie odpadła zgrzewana nakrętka, najprościej byłoby to delikatnie podspawać, tylko boję się, że coś się w środku zapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lepszy sposób, który będzie trzymał do końca świata.

Dać nitonakrętkę z wewnętrznym gwintem i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem, ten koniec świata trwał 2 miesiące, wyszło razem z nitem i dalej jest problem, a dodatkowo jeszcze uszczelka odstaje, bo trzeba było ją zdjąć w tym miejscu, żeby nitownica podeszła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może słaby nit był?

Bo jakby taki nit puścił po 2 miesiącach, to tym bardziej ten zgrzany kawałeczek gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, ale myślałem o wspawaniu całego mocowania na stałe, spróbuję tych nitonakrętek, jaki tam jest gwint?

Edytowane przez mario.mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, musisz wziąć odkręcić od tej kulki mocowanie dolne i do śrubowego podejść. Sam będę to tak czy siak niedługo robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to u szwagra w touranie wlasnie za pomoca nitonakretki naprawilem.szukajcie stalowych z kolnierzem Bo aluminiowe dlugo nie pozyja.u niego bylo M8.

Napisane z Lumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka odpada tylko dlatego, że kulka na której siedzi siłownik luzuje się i cały ciężar klapy idzie właśnie na nakrętkę. Jak całość jest solidnie skręcone, to ciężaru nie dźwiga nakrętka, tylko blacha słupka, bo kulka ma przecież kołnierz. ;-)

Przerabiałem ten temat kilka lat temu. Nakrętka spadła mi do słupka, po kilkugodzinej walce udało się spowrotem ją nakręcić. Dział do dzisiaj, a też myślałem, że bez spawania się nie obejdzie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjeciu tapicerki słupka, widać otwory w słupku i przez nie za pomocą odpowiednio wygiętego drutu magnesu lub co komu będzie wygodne, można wyjąć nakrętkę. Nakrętka spada w okolice górnej krawędzi lampy.

Dodam tylko że znalezienie jej i wyjęcie, to pikuś w porównaniu z kobinacjami żeby ją usawić w otworze i utrzmać żeby chociaż załapać jedną nitkę gwintu. Teraz to pewnie, zrobiłbym sobie przyrząd z nasadki przymocowanej lub przyspawanej, do drutu, który jest w miarę sztywny (też trzeba go odpowiednio wygiąć) .

Uważam, że warto się pogimnastykować, bo po całej operacji nie ma śladów. Jedynie osoby, którym brakuje cierpliwości mogą mieć nieco nadszarpnięte nerwy :-)

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, na pewno, trzeba odkrecić torxa w uchwycie siatki w dachu, i żeby ją zdjąć trzeba też zdjąć boczek w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po operacji montażu mocowania dolnego siłownika klapy w avancie. Z drugiej strony jest zgrzewana nakrętka , jak puszczą zgrzewy to pozostaje demontaż : boczku i osłonki górnego słupka - to tak najkrócej. Następnie żadne kombinacje , bo nie ma takiej mozliwości tylko wycięcie dziury szlifirekaą katową w słupku. Zmiana nakreki na teflonową zamiast oryginalnej i po sprawie. Dziś to robiłem , niby błacha a jednak czasochłonna sprawa.

Niestety nie wiem jak wstawić zdjęcie słupka od wnetrza auta po ycięciu dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po operacji montażu mocowania dolnego siłownika klapy w avancie. Z drugiej strony jest zgrzewana nakrętka , jak puszczą zgrzewy to pozostaje demontaż : boczku i osłonki górnego słupka - to tak najkrócej. Następnie żadne kombinacje , bo nie ma takiej mozliwości tylko wycięcie dziury szlifirekaą katową w słupku. Zmiana nakreki na teflonową zamiast oryginalnej i po sprawie. Dziś to robiłem , niby błacha a jednak czasochłonna sprawa.

Niestety nie wiem jak wstawić zdjęcie słupka od wnetrza auta po ycięciu dziury.

Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd, że nie ma takiej możliwości, skoro ja i na pewno jeszcze jedna osoba na forum, skręciła to do kupy, bez cięcia słupka szlifierką :facepalm: ... no ale jak komuś brak cierpliwości, to najlepsze rozwiązanie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w mój opis, mam ten sam model i ten sam rocznik co Ty :wink: . Więc konstrukcję słupka mamy taką samą. I tak jak napisałem, da się koniec kropka. Wiem co robiłem i tak jak napisałem wcześniej jest to dość kłopotliwe.

A zdjęcia musisz wrzucić na stronę zajmującą się hostingiem zdjęć, a tutaj wkleić linki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...