Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie mam pojęcia jakie OC/AC/NNW wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie mam problem z wybraniem zakładu ubezpieczeń.

Wczoraj kupiłem Audi A4 B5 1.9TDi i w listopadzie kończy mi się ubezpieczenie w Warcie i nie mam pojęcia jaki zakład wybrać. Ja mam 20lat niecałe 2 lata prawko - i tu pojawia się problem czy brać ubezpieczenie na mnie czy tylko na matke. Matka ma 56 lat i ponad 20lat prawko i bezszkodową jazdę. I tu mam do was pytanie jak zrobić by ubezpieczenie było dobre i tanie(wiecie ja płace za ubezpieczenie :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mama jest współwłaściocielką samochodu ??? Jeśli tak to bierz na mamę w Link 4 - wyjdzie Cię niecałe 400zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dzwoniłem do Link4 to się załamałem wyszło więcej niż w warcie...

A poza tym słyszałem ze Link jest nie wypłacalny :wallbash: :wallbash:

Mama jest właścicielem i się zastanawiam czy wpisywać siebie do dowodu rej. czy nie i być tylko użytkownikiem tego samochodu, ponieważ mam więcej wzwyrzek niż zniżek ;( :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dzwoniłem do Link4 to się załamałem wyszło więcej niż w warcie...

A poza tym słyszałem ze Link jest nie wypłacalny :wallbash: :wallbash:

Mama jest właścicielem i się zastanawiam czy wpisywać siebie do dowodu rej. czy nie i być tylko użytkownikiem tego samochodu, ponieważ mam więcej wzwyrzek niż zniżek ;( :wallbash:

Nie wiem jak jest teraz, ale ja kiedyś miałem z tatą autko na spółę - chodzi o dowód rejestracyjny. Tata miał pełną zniżkę. Później kupiłem inne autko już na Siebie i jak poszedłem ubezpieczać to im pokazałem że już mam na innym aucie ubezpieczenie z pełną zniżką i tak dostałem od taty 60% zniżek :decayed:

Co do ubezpieczalni to napiszę tak. Każdy ma inny przypadek, więc ciężko ot tak coś polecić. Ja bym się wybrał do conajmniej dwóch różnych biur ubezpieczeniowych i porównał ofertę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak - OC weż w Link 4, bo to i tak nie jest dla Ciebie ewentualna wypłata, a AC weż w PTU - mają dość tanio i można za 40zł dokupić opcję "ignorowanie małej szkody".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej są wypłacalni. Mała szkoda to taka do 1500zł - jeśli taka wystąpi z AC to nie traci się zniżek czyli tak jakby jej nie było. Zobacz na stronie PTU w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PTU szwagier kilka dni temu odebrał po 2 miesiącach bojów 11 letnią toykę po lekkiej stłuczce, tzn zbite lampy, klepana maska i zderzak gdzie chcieli uznać szkodę całkowitą za prawie 9 tys :shocked: także te 1500zł to wyjdzie u nich za porysowany zderzak więc można tą ich wspaniałomyślność wsadzić między bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym lepiej , że tak dobrze płacą. Mam porysowany zderzak przedni,tylny , drzwi więc jutro do nich jadę po co najmniej 5 tysięcy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni Tobie tego nie zapłacą, to był ich kosztorys specjalnie podwyższony aby uznać szkodę całkowitą. Gdyby szwagier zgodził się na takie rozwiązanie dostałby za samochód niecałe 8 tysięcy, gdzie wartość jego jest troszkę większa. PTU wystawiłoby na przetargu auta pewnie za ok. 5-6 tys (koszt reperacji z wymianą części wyniesie gdzieś z 2 tys.) i dzięki temu byłaby do przodu zamiast płacić warsztatowi za naprawę i samochód zastępczy przez 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem mimo bez szkodowej jazdy mając prawko od 8 lat i 4 samochody za sobą z tego 3 to audi :) place 20 % zwyżki, z powodu młodego wieku :)

Powiem ci tak kolego jeśli zastanawiasz się nad OC to bez znaczenia gdzie weźmiesz to ubezpieczenie jest nie dla ciebie lecz jeśli AC to polecam PZU i śpisz spokojnie, trzeba zęby zacisnąć i przeczekać do 25 na szczęście ostatni raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni Tobie tego nie zapłacą, to był ich kosztorys specjalnie podwyższony aby uznać szkodę całkowitą. Gdyby szwagier zgodził się na takie rozwiązanie dostałby za samochód niecałe 8 tysięcy, gdzie wartość jego jest troszkę większa. PTU wystawiłoby na przetargu auta pewnie za ok. 5-6 tys (koszt reperacji z wymianą części wyniesie gdzieś z 2 tys.) i dzięki temu byłaby do przodu zamiast płacić warsztatowi za naprawę i samochód zastępczy przez 2 miesiące.

No ale za porysowane dwa zderzaki chyba nie będą chcieli podwyższać do szkody całkowitej więc mają dwa wyjścia - obydwa korzystne dla mnie. Albo wycenić szkodę poniżej 1500zł - niby dużo nie dostanę ale wtedy ja nie stracę zniżek na AC albo wycenić szkodę powyżej 1500zł - wtedy ja stracę zniżkę ale za to dostanę za dwa głupie zderzaki kupę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś ubezpieczyciel który da AC na auto starsze niż 10 lat??

Jeżeli tylko OC i NW to bież gdzie jest najtaniej, bo i tak nic nie dostaniesz od swojego ubezpieczyciela.

Jak TY walniesz to poszkodowany się stara u twojego ubezpieczyciela, a jak ktoś Ciebie to ty idziesz do jego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest PZU ale biorą za to jakis procent( ~20%) lecz nie jestem pewien, sam mam ubezpieczone u nich cale auto z 1997 roku

Umowy nie mam przy sobie i nie moge sprawdzić, ale napewno ubezpiecza

PS. polecam zrobić to przez agencjie PZU albo najlepiej ubezpieczyciela ktory pracuje w kilu firmach, jak poszedlem do placowki PZU w wawie pan powiedzial ze potrzebuje zeczoznawce opinie od elektronika o prawidlowo zalozonym alarmie i wiele innych problemow, a agent przychodzi do domku pstryka 2 fotki i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zakupiłem ubezpieczenie w firmie AXA. Pełen pakiet OC z AC i NNW w porównaniu do tego co mi proponowali w innych firmach to mniej niż w Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych i 50% tego co chcieli w PZU. Dodam tylko, że samochód rejestrowałem na siebie, a nie mam żadnych zniżek. Wejdz na ich strone i oblicz składkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz wartość samochodu na polisie? bo mi np w link4 podali wartość ponad 20 tys. niższą niż wartosć rynkowa/eurotaxu. Składka była prawie o 40% niższa niż gdzie indziej.W razie kradzieży lub szkody całkowitej wypłacą ci wtedy tą niższą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polisie konkretnej wartości nie ma podanej. NA chwile obecną zgodnie z tabelą eurotaxu wyszło, że samochód jest warty 20,500 zł- taką informacje podała mi pani z Axy przez telefon. W przypadku gdy coś się stanie dokonują wyceny na chwilę, gdy coś się wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj OWU i sprawdz czy masz tam wpisane że w razie szkody sprawdzają wartość wg eurotaxu a nie np. innego gdzie będzie o wiele niższa składka (tak jak w link4). Właśnie ten brak wpisania wartości auta do polisy zniechęcił mnie do axy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...