Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie silnika


michalsoldat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Od dłuższego czasu zachodzę w głowę co dziwnego dzieje się z moim silnikiem.

Wyje dopiero jak jest rozgrzany i przy skręcaniu.

Niedawno wymieniałem pompę wspomagania więc to raczej nie ona. Samochód był juz w tej sprawie u mechanika i tam majstrował coś przy pasku alternatora ale i to nie pomogło. Zna ktoś rozwiązanie tej zagadki? Był bym bardo wdzięczny!

Pozdrawiam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pompa wspomagania odpada.myslalem ze pompa zapowietrzona.

mowisz ze przypiszczy jak skrecasz.pompa stawia jakis opor dla paska. mechanik "cos grzebał" ,wydaje mi sie ze pasek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm dzisiaj jeszcze zaobserwowałem, że piszczenie jest zdecydowanie silniejsze przy skręcie w lewo niż w prawo. I Aby było słychać pisk skręt musi być dosyć wyraźny np: jakieś skrzyżowanie. Może to coś pomoże.... Może uda mi się coś nagrać niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj odkrecic korek od zbiorniczka plynu wspomagania.pokrec kolami w lewo do konca w prawo do konca,tak kilka razy .moze uklad jest tylko zapowietzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piszczy cały czas gdy trzymasz cały czas np na maxa w lewo ??? Jeśli tak to weź butelke wody i poproś kogoś żeby tak zrobił i polej woda po pasku, daj znać efektom.

Jeszcze jedno masz klime ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy cały czas jak trzymasz ???? Nie pamietam jak jest w 1.6, klima jest na oddzielnym pasku ???

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie powiedz co jest grane, trzeba wykluczyć kompresor klimy, alternator, napinacz jesli to działa trzeba wymienić pasek. Pompe wspomagania omijam bo twierdzisz ze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc bedzie trudniej ja wykluczyć. Musisz przy otworzonej masce nakrecić film tego piszczenia bedzie nam łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka po przekręceniu na maksa kół płyn wspomagania w zbiornicku trochę bombelkuje, jednak pompa nie pracuje jakoś głośniej... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokazuje się powietrze to jest zapowietrzona. Gdy dajesz koła na maxa w jedna lub druga stronę olej nie idzie na wspomaganie tylko na przelew i w taki sposób odpowietrza się pompę. Pokrec tak trochę może się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...