Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wydech do wymiany co proponujecie.


MowilaZeMa18

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Wydech w moim audi a4 b5 dobiegł końca słychać go parę ulic dalej. Do wymiany cały wydech.

Co proponujecie wstawić wszystko ori ?

Jestem zainteresowany jakaś może mała przeróbka na pewno tłumika a co z wydechem ? Myślałem o wydechu z s4 ale z tego co kojarzę to bez przeróbek nie podejdzie ? Jakie macie propozycje bo zwykle ori no dla emerytów :D ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Wydech w moim audi a4 b5 dobiegł końca słychać go parę ulic dalej. Do wymiany cały wydech.

Co proponujecie wstawić wszystko ori ?

Jestem zainteresowany jakaś może mała przeróbka na pewno tłumika a co z wydechem ? Myślałem o wydechu z s4 ale z tego co kojarzę to bez przeróbek nie podejdzie ? Jakie macie propozycje bo zwykle ori no dla emerytów :D ha ha

Witam.Ja kolego w swojej a4 b5 afn zmienilem wydech na 2,5 cala i to caly nowy przelotowy,tylko z tylu został jeden tlumik,od silnika mam zamiast katalizatora strumiennice i jest wszystko ok,troche glosniej niz oryginal ale za to cokolwiek nie zrobisz to taki wydech da Ci mozliwosci na przyszlosc jesli chodzi o zwiekszenie mocy, ale wybór jest Twoj i to ty decydujesz co mialby dac Ci nowy wydech ;) a co do s4 to jest calkiem inaczej bo to wydech dedykowany do napedu quattro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny odgłos mruczenie :D ale nie tak żeby sąsiadów budziło w środku nocy jak wracam do domu. Żeby było go słychać przy wyższych obrotach. A tak to żeby wydawał z siebie przyjemne mruczenie przy odpalaniu i jeździe na niższych jak i wysokich obrotach.

2.5 cala ze strumiennica ?

Gdzie i za ile mogę dorwać taki wydech i co z przeglądami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego taki wydech robilem od podstaw u jednego Pana ktory siedzi tylko w wydechach i tlumikach,3godziny pracy i gotowe,jest troche glosniej ale wszystko w normach takze na przegladzie mi nic nie mowili bo nawet nie zauwazyli zmiany hehe,strumiennice mam zaraz przy kolektorze wydechowym i przez to tez jest wszystko w normach bo bez tego byloby znacznie glosniej,koszt takiego kompletnego tlumika to 400zl na gotowo :) mozesz zalozyc tez wydech od 2.5 tdi tylko zeby nie byl w quattro a i tak mala zmiana Cie bedzie czekac bo 2.5 tdi ma inaczej rozwiazanie przy silniku ale to nic strasznego da sie przerobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jaki tłumik masz na końcu wydechu ? Myślę żeby też zrobić przelot 2.5'

W zestaw wchodzi wydech przełomowy

Strumiennica i tłumik i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik mam na koncu od 2.5 tdi,zaplacilem 400zl ale mam caly kompletny wydech nowy tzn od silnika do tylnego tlumika,wszystkie rury nowe,stumiennica i tylny wydech,spawy zabezpieczone przed korozja,to jest dobra cena bo normalnie w sklepie musialbym zaplacic za strumiennice i tylny tłumik 200zl a tu jeszcze rury,uchwyty,gumy i robocizna wchodzi takze nie jest zle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś dojścia do wydechowy taniej czy po prostu trafiłeś okazję ? Ty masz diesla czy benzyna ?

I jak kupić to wszystko i gdzie osobno rury osobno tłumik osobno strumiennica ? Czy można gdzieś kupić już wszystko gotowe w dobrym stanie. Przelot to tylko sama rura od silnika a do końca i na końcu tylko wydech montowany ? + oczywiście strumiennica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie(25klm)jest gosciu co przerabia tlumiki jak tylko sobie zazyczysz,mam silnik 1.9 tdi 110km i dokladnie mam tylko strumiennice na poczatku przy silniku i wydech koncowy bez srodkowego tlumika takze mam przelot,w Twoich okolicach jest napewno duzo takich firm ktore zajmuja sie tylko tlumikami tak wiec spokojnie mozesz poszukac i popytac co do ceny :) mozesz taki wydech znalezc oczywiscie ale wiesz ze a4 b5 to kilkunastoletnie auta i ciezko bedziesz mial trafic cos dobrego poniewaz wiekszosc to juz zardzewiale uklady wydechowe,popytaj o nowy bo warto zamontowac jesli zamierzasz jezdzic autek jeszcze ktorys rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad pomysl ze strumienica?

Wywal to i daj zwykra rure..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chce żeby pierdzial i było go słychać na końcu ulicy. Gdzie lekko mocniejszy dźwięk ale bez przesady a jak wsadze sama rurę to chyba będzie dosyć głośny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam strumiennice i jest ok,w miejsce katalizatora wstawilem poniewaz raz ze glosno by bylo a drugie to przerabialem ten temat i kata musisz czyms zastapic chyba ze chcesz miec auto sportowe to wstaw rure ale to juz zalezy od Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator po cos jest tak?a wiemy po co :) takze cos w miejsce kata musisz wstawic,w golfie 2 mam pelen przelot ale w srodku nie pogadasz hehe :P no i w dodatku z tylu auta giną w czarnym dymie hehe :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie porownujcie diesla do benzyny bo w dieslu 1 tlumik wystarczy i bedzie cicho... w benzynie 1 tlumik to malo zeby bylo kulturalnie...

jak wstawisz przelot jakikolwiek do tego 1.8, na trasie czy przy wiekszych predkosciach zaraz bedziesz wracal do serii jesli lubisz wzgledna cisze w aucie:)

wydech od s4 to tak naprawde normalny wydech o zwiekszonej nieco srednicy, zaden sport czy cos... poza tym nie pasuje do aut napedzanych na jedna osc a przerobka jego mija sie z celem

a jesli naprawde chcesz cos nawet delikatnie zmienic, to srodkowy zostawiasz ori a na koniec dajesz cos bardziej "sportowego" ale nie przelotowego


ja bym pomyslal nad kupnem uzywki (najlepiej 1.9tdi) bo w dieslach tlumiki maja duzo lzejsze zycie, plus ladne koncowki wydechu i tyle:) (ja robie niedlugo tak samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz wszystko zostawić w ori a wymienić jedynie końcowy tłumik ?

Jaki najbardziej proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytanie ,ponieważ mój tłumik końcowy pierdzi...

Czy taki tłumik http://allegro.pl/kadex-sportowy-tlumik-ulter-nm-242-07-sport-i5008313216.htmlbędzie okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...