Skocz do zawartości
IGNOROWANY

13l/100km w CAGA Multitronic - czy to normalne?


Ukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem już kilka kursów do pracy nową B8 i FIS pokazuje zużycie na poziomie 13l/100km.

Opis trasy: około 8-9km w jedną stronę w dość dużych korkach (czas przejazdu około 40 minut). Generalnie jazda po emerycku (Multitronic wiadomo).Zalany BP Ultimate.Nie wiem na czym jeździł poprzedni właściciel. Silnik rozgrzewa się do 90 stopni zazwyczaj dopiero przy dojeżdżaniu do celu.

Czy Wasze w podobnych warunkach też tak palą?

Edytowane przez Ukasz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo nie jechałem 8km w 40 minut. Dzisiaj jechałem za to z Rzeszowa do Dębicy autostradą cały czas ok. 140 km/h czasem 200 km/h i zużycie wyszło ładnych parę litrów mniej niż Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam CAGA w multitronicu i w mieiście pali mi około 10 a poza miastem około 7. Swoja drogą spalanie mogło by być mniejsze jak na nowej generacji silnik. To mój poprzednik 7 lat starszy z podobną mocą w Quattro spalał mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w manualu 10L po mieście (wawa) to również norma, na krótkich odcinkach nawet więcej niż 10L.

Przetestuj na trasie w "normalnych" warunkach, wtedy będziesz miał punkt odniesienia do porównywania z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje pojeździj dłuższe trasy i sprawdź spalanie. To samo w mieście i będziesz wiedział ile pali. Sprawdź nie tylko na fisie ale przy tankowaniu. Sprawdzisz w ten sposób co pokazuje FIS i jak się to ma do rzeczywistego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...