Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczka tylna nie działa.


21cannabis21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, otóż w moim avancie z 1997 roku nie działa tylna wycieraczka, a więc rozebrałem wszystko, wyjąłem silniczek, pomijam fakt że strasznie namęczyłem się żeby zdjąć ramie wycieraczki ze stożka, ale dobra, rozkręciłem silniczek, ten bolec musiałem wybijać młotkiem ponieważ strasznie zardzewiały był i ledwo co wyszedł, wszystko wyczysciłem, nasmarowałem i chodzi leciutko, następny problem napotkałem ze szczotkami których nie mogłem nigdzie dostać dopiero przerabiałem z jakichś innych. Silniczek skręcony, podłączam na ostro pod aku działa ok, podłączam pod auto nie działa, i tutaj pojawia się moje pytanie: dlaczego ? Szukałem i czytałem po internecie i wyczytałem że przekaźnik 377, no ale u mnie takiego nie ma, po podpięciu silniczka do auta to tylko drgnie, jak sprawdzałem prubówką na te dwa boczne styki to się świeci. Powiedzcie mi gdzie może być albo gdzie powinien być ten przekaźnik. Audi z 1997 roku 1.9 afn

http://zapodaj.net/7a04f742ba6d6.jpg.html

http://zapodaj.net/86d6c56980255.jpg.html

I jeszcze jedno pytanie jak wyjąć tą rurkę od spryskiwacza z tego bolca ?

Pozdrawiam

Edytowane przez 21cannabis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Jesli masz napiecie w kablach tzn podlaczysz prubowke i wlaczysz wycieraczki to musi ci dzialac nie ma innej opcji jak by przekaznik nawalil to bys w kablach nie mial pradu a przekazniki znajduja sie jeszcze pod komputerem pod maska tam gdzie od swiec zarowych masz sterowanie sprawdz czy dobrze ci kostka laczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że nie ma prądu od sterowania silniczkiem, idą 4 kable, dwa boczne grube to stały plus i minus cały czas po zapłonie, a te dwa w środku to jeden od spryskiwacza bo jak dam żarówkę to leje się płyn a drugi od sterowania silniczkiem i tutaj właśnie nie ma prądu wcale. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego przekaźnika gdzie jest albo gdzie powinien być bo na podszybiu też nie ma 377, może jakiś inny numer ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli bezpiecznik od wycieraczki to nr 27 to jest dobry, zresztą wszystkie mam dobre bo sprawdzałem, niech ktoś popatrzy na zdjęcia może ktoś wie który to.

edit. Witam, w książce "sam naprawiam audi a4" nie znalazłem nic o przekaźniku 377, z ksiązki wynika że od wycieraczki przedniej i tylnej jest jeden przekaźnik, ten co u mnie na zdjęciu 229, rozebrałem go i nic tam nie było podejrzanego, a przednie wycieraczki działają ok, może wyłącznik koło kierownicy, jak myślicie ?

Edytowane przez 21cannabis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli wylacznik wlaczysz na tyl to kontrolka sie zapala czy nie jesli tak zmierz miernikiem napiecie jakie jest moze daje zbyt niskie napiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem z autem kolegi. Wycieraczka tył działa na "krótko" a po podłączeniu do auta tylko drgnie... nie mogę znaleźć przekaźnika od tych wycieraczek. Może znalazł ktoś sposób na to by ją uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...