Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pedał hamulca twardnieje pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na początku jest pokazane jak diagnozować niesprawny układ a na końcu jest pokazane jak działa sprawna.

Opublikowano

Pierwszy ogień to te dwa węże podciśnienia... idący do akumulatora podciśnienia i od zaworku zwrotnego do serwa.

7336614200_1424527817.jpg

Opublikowano

To ze u ciebie był w tym problem nie znaczy ze wszyscy mają miec tak samo, schemat jest błędny więc nie ma co sie nim sugerować w prowadzeniu nowych węży.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. Podepnę się pod temat. Mam problem z hamulcami, mianowicie lekko trzymają. Odpalam auto wszystko jest ok, po kilku hamowaniach pedał robi się coraz twardszy i hamulce jakby nie puszczają do końca. Gdy wcisnę ze dwa trzy razy bardzo mocno pedał hamulca hamulec puszcza aż do następnego hamowania. Zauważyłem że dzieje się to częściej przy wysokich temperaturach. Gdy wracam z pracy w nocy wszystko jest OK. Błędów brak. Przewody podciśnienia wymienione. Edit. Zrobiłem mały test mianowicie trzymam silnik na 2 tyś. obr wciskam hamulec i silnik spada z obrotów, czy to znaczy że pompa podciśnienia powiedziała amen?

Edytowane przez Aldik

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, Potrzebuje pomocy!

Podłączę się pod temat, ponieważ nie mogę sobie poradzić z moimi hamulcami już od około roku. Zaznaczę że zostały wymienione tarcze, klocki, sprawdzone zaciski, pompa hamulcowa i wymieniłemna użyuwaną ppompę abs. oczyuwiście kilkarazy był wymieniany płyn hamulcowy. Rzecz przedstawia sie tak. Odpalam samochód hamulecjest w porządku, ruszam kilka razy hamuję i w tedy hamulec nie odpuszcza i trzyma za każdym wciśnięciem hamulca mocniej. Przy dużej prędkości powyżej 100km/h zaczynająsię wibracje w kołach. Zaczynam hamowaćiw tedy mało mi kółnie oberwie od drgań. Zatrzymuje się wciskam pedał hamulca raz lub dwa razy i odpuszcza. I tak sytuacja się powtarza.Jeśli ktoś ma dobrą radę lub dobrego mechanika w okolicy Warszawy to poproszę.

Audi a4 19TDI130KM avant

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

ktoś coś rozwiązał?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Co było przyczyna blokowania się hamulców ? Mam to samo w A4 b6. Trzymają mi przednie hamulce. Jak jadę okooo 100km/h to są drgania. Jak podpompuje hamulec to puszcza. Pozdrawiam

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 7.07.2015 o 15:11, Aldik napisał:

Witam. Podepnę się pod temat. Mam problem z hamulcami, mianowicie lekko trzymają. Odpalam auto wszystko jest ok, po kilku hamowaniach pedał robi się coraz twardszy i hamulce jakby nie puszczają do końca. Gdy wcisnę ze dwa trzy razy bardzo mocno pedał hamulca hamulec puszcza aż do następnego hamowania. Zauważyłem że dzieje się to częściej przy wysokich temperaturach. Gdy wracam z pracy w nocy wszystko jest OK. Błędów brak. Przewody podciśnienia wymienione. Edit. Zrobiłem mały test mianowicie trzymam silnik na 2 tyś. obr wciskam hamulec i silnik spada z obrotów, czy to znaczy że pompa podciśnienia powiedziała amen?

Mam podobny problem, pedal robi się twardy i hamulce lekko trzymają, czy macie jakąś poradę w czym tkwi problem?

  • 4 lata później...
Opublikowano
W dniu 2.09.2015 o 18:35, strzelec40 napisał:

Witam, Potrzebuje pomocy!

Podłączę się pod temat, ponieważ nie mogę sobie poradzić z moimi hamulcami już od około roku. Zaznaczę że zostały wymienione tarcze, klocki, sprawdzone zaciski, pompa hamulcowa i wymieniłemna użyuwaną ppompę abs. oczyuwiście kilkarazy był wymieniany płyn hamulcowy. Rzecz przedstawia sie tak. Odpalam samochód hamulecjest w porządku, ruszam kilka razy hamuję i w tedy hamulec nie odpuszcza i trzyma za każdym wciśnięciem hamulca mocniej. Przy dużej prędkości powyżej 100km/h zaczynająsię wibracje w kołach. Zaczynam hamowaćiw tedy mało mi kółnie oberwie od drgań. Zatrzymuje się wciskam pedał hamulca raz lub dwa razy i odpuszcza. I tak sytuacja się powtarza.Jeśli ktoś ma dobrą radę lub dobrego mechanika w okolicy Warszawy to poproszę.

Audi a4 19TDI130KM avant

Czy udało się rozwiązać problem?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Mam ten sam problem, czy ktoś znalazł przyczynę?

Opublikowano

A nie macie przypadkiem zalanego serwa wodą na podszybiu?

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Problem rozwiązany. U mnie przyczyną był sam blok abs (pedał hamulca raz twardy raz miekki i trzymające koła)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.