Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze zmianą biegów B6


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno kupiłem Audi A4 B6, i mam problem ze zmianą biegów, pedał sprzęgła trzeba puszczać bardzo delikatnie, żeby nie szarpało autem, jak puszczę szybko to jest wyczuwalne szarpnięcie. Sprzęgło nie ślizga ani nic, tylko właśnie ta zmiana biegów, nie wiem czy tak ma być, czy co jest tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie dawno kupiłem Audi A4 B6, i mam problem ze zmianą biegów, pedał sprzęgła trzeba puszczać bardzo delikatnie, żeby nie szarpało autem, jak puszczę szybko to jest wyczuwalne szarpnięcie. Sprzęgło nie ślizga ani nic, tylko właśnie ta zmiana biegów, nie wiem czy tak ma być, czy co jest tego powodem?

mam podobnie najbardziej wyczuwalne na 2 i 3 biegu na 4 i 5 prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie dawno kupiłem Audi A4 B6, i mam problem ze zmianą biegów, pedał sprzęgła trzeba puszczać bardzo delikatnie, żeby nie szarpało autem, jak puszczę szybko to jest wyczuwalne szarpnięcie. Sprzęgło nie ślizga ani nic, tylko właśnie ta zmiana biegów, nie wiem czy tak ma być, czy co jest tego powodem?

mam podobnie najbardziej wyczuwalne na 2 i 3 biegu na 4 i 5 prawie nic.

No dokładnie, ja na 4 i 5 nic nie czuje chodź bym puszczał szybko sprzęgło. Ale 2 i 3 tak jak mówisz to tragedia. Już to mniej więcej wyczułem co i jak, ale nie wiem czy to tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowales przypalic sprzeglo podczas jazdy. u mnie tak bylo ale na 1 biegu . pzypałka pomogla.teraz rusza bez zadnego telepania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem przypałki :D U mnie rusza okej, tylko ta zmiana biegów. Może to być wina dwumasu ? :(... Parę osób mi mówiło że być może to czujnik sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b8 dociski lubia przysniedziec i taki objaw sie robi.ale u ciebie na pierwszych biegach tak jest. faktycznie moze to byc dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem przypałki :D U mnie rusza okej, tylko ta zmiana biegów. Może to być wina dwumasu ? :(... Parę osób mi mówiło że być może to czujnik sprzęgła...

a czy masz jeszcze jakieś inne objawy typu drgania podczas przyspieszania itp, też obstawiam dwumase a to dlatego że drga cały samochód na niskich obrotach i do tego szarpnie przy zmianie biegu ale winne mogą być również poduszki silnika i skrzyni ( u mnie widnieje błąd lewej poduszki silnika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat przerabiałem nie raz , jest to wina sprzęgła są dwie przyczyny za 1 ostre sprzęgło tak jak koledzy piszą lekkie przypalenie możne lecz nie musi pomoc , ewentualnie skrzywiona tarcza sprzęgła np. przy wkładaniu skrzyni biegów. 2 wibracje powstające od kola dwu masowego po prostu zużyte, nie musi wibrować na biegu jałowym . Lecz wszystko się dowiesz jak wyjmiesz skrzynie biegów i zdemontujesz sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie nic nie drga... Jedynie jak mam za wysoki bieg na daną prędkość no to wiadomo dusi go to i musi drgac... Poza tym nic się nie dzieje... Jak puszczam delikatnie sprzęgło nie nagle to tez jest ok. Nic nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jak mam za wysoki bieg na daną prędkość no to wiadomo dusi go to i musi drgac...

Nie polecam jeździć w ten sposób, bo właśnie dwumas dostaje po pupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nie dawno się o tym dowiedziałem :) już tak nie jeżdżę :P tylko co z tymi biegami? :P czego to może być wina że nie można szybko puścić sprzęgła bo wtedy szarpnie autem? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale widziałem parę razy, jak jadę np na 3 i wrzucę sprzęgło to przez 1-2 sek jeszcze utrzymują się dane obroty i dopiero wskazówka spada. Ma to z tym związek?

Żeby nie zakładać nowego tematu, jak gaszę silnik, i silnik się wyłączy, to słychać przez chwilę takie syczenie, jak by spuszczanie powietrza z czegoś. To tak ma być? Czy coś jest nie szczelne.?


nikt nie pomoże? :P

Edytowane przez przemek1259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...