Skocz do zawartości
IGNOROWANY

belka wleczona audi


duzapala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie . Ma moze ktos patent na sprawna wymiane tuleji tylnej belki wleczonej? Audi a4 b5 sedan bez quattro z 96r. Chodzi mi o jakis sciagacz specjalny do tego albo np jak sb daliscie z tym rade w waszych audiolach. Chodzi mi o cywilizowane metody naprawy:) wiem ze mozna napierdalac mlotkiem az wyjdzie ale najpierw chce sprobowac po dobroci. Z gory dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz duze imadlo to bierzesz duza tuleje(wieksza tak ta co jest w belce ) i druga tulejke milimetr mniejsza jak ta co jest w belce,wkaldasz wszytsko w imadlo i wyciskasz jak na prasie. jesli nie amsz duzego imadla to zostaje ci mlotek:D

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić tulejki już wciśnięte tylko przykręcić na 3 śrubki

Można kupić tulejki już wciśnięte tylko przykręcić na 3 śrubki

niestety u mn belka i uchwyty tych tuleji to jeden elemet. Rozwiazanie o ktorym mowisz jest napewno w passacie b5 i prawdopodobnie a4 b5 polift. U mn jest ta c**jowsza opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zakup, albo jak masz możliwość to dorób coś takiego:

http://allegro.pl/sciagacz-tulei-tylnej-belki-audi-a-4-vat-gwar-24m-i5053443713.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zdolny mechanik stare tuleje wybija młotkiem i przecinakiem, a nowe wciska (prasuje) za pomocą szpilki gwintowanej, na obydwu końcach duże podkładki i nakrętki.

Skręca całość i tuleja wchodzi w belkę.

Zasad działania taka sama jak w ściągaczu z linka, tylko przy wykorzystaniu tego co jest pod ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zdolny mechanik stare tuleje wybija młotkiem i przecinakiem, a nowe wciska (prasuje) za pomocą szpilki gwintowanej, na obydwu końcach duże podkładki i nakrętki.

Skręca całość i tuleja wchodzi w belkę.

Zasad działania taka sama jak w ściągaczu z linka, tylko przy wykorzystaniu tego co jest pod ręką

faktycznie:) dobry patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wymieniłem na aucie. Przy demontażu trzeba zastosować metodę Siła x gwałt. Montaż przy pomocy twardej śruby. Godzinę mi to zajęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam zawsze na aucie ;)

Mój mechanik też zawsze robi to na aucie, odkręca śrubę która przechodzi przez tuleję, odciąga jedną stronę belki w dół, wkłada klocka między belkę a podłogę (lub naciąga belkę w dół za pomocą pasa) i ma wystarczająco dużo miejsca żeby wybić starą i włożyć nową tuleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...