Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kompresora na używany


wojtek13001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem uruchomić klimę która nie działa w samochodzie od 3 lat czyli od momentu jak kupiłem auto. Uszkodzony jest kompresor a dokładnie sprzęgiełko które zostało uderzone przez kamień i jest zagięte więc postanowiłem kupić drugi koimpresor. W związku z tym mam parę pytań:

1. Na co zwrucić uwagę kupując używany kompresor żeby nie kupić złomu?

2. Czy przed montażem kompresora powiniennem zalać go olejem?

3. Czy jeżeli rusze śrubunki przy wymianie osuszacza i dławika to musze wymieniać oringi czy mogę poskręcać na starych?

Jeżeli macie jakieś wskazówki zebym czegoś nie z....ł to będę wdzięczny. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dać to do kogoś kto się zajmuję naprawą klimatyzacji?nie biorą dużo a sprawdzi przy okazji czy nie masz jakichś nieszczelności a na pewno trzeba ją odgrzybić...

kupując sprężarkę sprawdź czy dobrze obraca się koło czy nie ma luzu czy przeskoków podczas obracania

oleju nie trzeba wymieniać

podczas odkręcania nie musisz wymieniać o-ringów ale i tak musisz sprawdzić czy nie masz wycieków-więc musisz jechać do jakiegoś fachowca

jak będzie ci sprawdzał to niech nie nabija ci odczynnikiem tylko ciśnieniem i umówcie się na następny dzień żeby sprawdzić czy go nie ubyło z układu

pozdrawiam

Edytowane przez M?ODZIAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu za dużo nie sprawdzisz, sprawdź jak obraca się koło pasowe czy łożysko nie wyje, czy w ogóle możesz obrócić środkiem koła i to w zasadzie tyle. Olej w sprężarce koniecznie wymień, jest silnie higroskopijny, a nie wiadomo ile czasu sprężarka leżała na złomie otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gościa od klimy pojade wiadomo żeby sprawdził szczelność i nabił ale wymiane osuszacza dławika i kompresora zrobie sam zawsze coś kasy się zaoszczędzi (chyba).

Najbardziej się boje jak będzie nieszczelna ta chłodniczka w desce to wtedy rezygnuje z klimy bo za dużo roboty :(

No i klima zrobiona :banan::naughty: w garażu mrozi aż miło.

Podam co było zrobione i koszta jak ktoś będzie robił to będzie miał rozeznanie co i jak:

kompresor używany 150

przewód kompresor-chłodnica 109

osuszacz i dławik (HELLA) 96

olej do kompresora PAG-46 40

próżnia odgrzybienie i nabicie 150

oringi

To by było na tyle pozdro.

Edytowane przez wojtek13001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...