Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyciem


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam audi a4 b6 1.9tdi 130km i 6 biegową skrzynię. Mam taki problem że po odpuszczeniu gazu na biegu robi się takie wycie, prawdopodobnie coś koło skrzyni.

Jadę szóstym biegiem 130 puszczam gaz i coś zaczyna wyć( tak dzieje się na każdym biegu) gdy wciskam sprzęgło i na luz jest cichutko, dodam że delikatnie rusza mi się gałka od zmiany biegów podczas jazdy. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% zerwana poduszka skrzyni jeśli lewarek lekko zmienia położenie przy puszczeniu nogi z gazu. Najlepiej widać to kiedy wlączysz I-szy bieg i na ręcznym próbujesz ruszyć i to samo na wstecznym. Jeśli jednak lewarek nie drgnie to już pproblemu można szukać w skrzyni ale najpierw sprawdż u kogoś mądrego poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Patryk41 a czy szarpie ci delikatnie lewarkiem jak zmieniasz bieg ?

Zrób prosty test sprawdzenia poduszki skrzyni weź jedną osobę do pomocy otwórz maskę niech jedna osoba energicznie rusza na biegu wstecznym a druga osoba niech obserwuję blok silnika jeśli silnik się dosyć mocno przechyla to jest zerwana poduszka skrzyni przerabiałem to u siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poduszka u mnie jest ok. Tylko wyje jak odpuszczam gaz na 4,5,6 biegu. Przy hamowaniu biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycie skrzyni to zużyte łożyska na wałku atakującym, naprawa dość kosztowna, samo łożysko w ASO (kłopot z dobraniem zamiennika) to koszt ok. 800 zł, a naprawa może nie pomóc jeżeli zużyte jest (a a przeważnie jest) koło talerzowe i koło zębate na ataku.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli olac sprawe i jeździć do momentu az skrzynia nie padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że majkel_majki ma rację. Taka sama przyczyna jest powodem huczenia mostów napędowych w ciężarówkach. Mam też to u siebie w Audi, ale na razie nie jest jakoś mocno głośno więc przy moich skromnych przebiegach pewnie jeszcze długo pojeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...