Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Długo kreci,


tedsonustka

Rekomendowane odpowiedzi

witam Wszyskich mam dziwny problem,

Czasami odpala od strzala a czasami jak pojezdze bez róznicy czy gaz czy benzyna , długo kreci kreci kreci kreci , az wskoczy .

a czasami jest tak ze odpala odrazu ? .co to moze być ? hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej filt paliwa nie byl wymieniany za mojej kadencji bynajmniej nie przypominam sobie tego :) . wymianiane byly wszystkie filtry poza Paliwem bodajze

Edytowane przez tedsonustka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy z odpalaniem sa na zimnym i cieplym ?? moze czujnik polozenia walu zaczyna świrować . Sprawdzales vagiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie wie kiedy filtr byl wymieniany :D wymien go. to koszt 50 zl z robocizna. zobaczymy co wtedy bedzie.ale stawiam na neigo bo jest zapchany i pompka zasilajaca zanim paliwo zaciagnie to troche potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymień bo napewno nikt go od nowosci nieruszal, ale raczej szukaj gdzies indziej przyczyny słabego palenia, bo przy zapchanym filtrze mialbys problemy z jazda na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymień bo napewno nikt go od nowosci nieruszal, ale raczej szukaj gdzies indziej przyczyny słabego palenia, bo przy zapchanym filtrze mialbys problemy z jazda na benzynie.

niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod u mechanika ;) , wiec mowilem mu o wymianie filtra paliwa dam znac co i jak po wymianie ;) . Pozdrawaiam

Edytowane przez tedsonustka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na czujnik położenia wału

jakies inne objawy ? powinny sie pokazać ? hmm

i czy komputer powinien znalezc błąd ?

bo wczoraj podpinalem i nic takeigo nie bylo :) .

Edytowane przez tedsonustka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czujnik położenia wału to komputer to powinien pokazać. U mnie pokazał. Objaw był taki że jak silnik złapał temperaturę to przy próbie ponownego uruchomienia były kłopoty. Kręcił długo, ale objawy pojawiały się nie za każdym razem, raczej sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mechanika wyskoczyły tylko 2 błędy 1 coś z katalizatorem i drugi, z czujnikiem Sprzegła cos takiego , .

hmm czesto nawet jest rano ze na zimnym dlugo kreci wylacze i jak odpalam znowu odpala na dotyk.

wyglada to tak jakby przechodzil cały cykl dostania paliwa ,tak mi sie wydaje


Problem rozwiazany ,

Regeneracja parownika ;) to był problem długiego kręcenia.

d zamkniecai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe kolego :) tu nie ma nic wspolnego od odpalania przeczytaj tematy wyżej .

Gaz zostawał w przewodach dlatego tak dlugo krecił :) a wina była parownika a nie tego na czym było odpalane .

Btw samochdu z Gazem sekwencyjnym nie mozna odpalać na Gazie :) bynajmniej nie wiem jak to sie robi .

.

pozdrawiam

do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe kolego :) tu nie ma nic wspolnego od odpalania przeczytaj tematy wyżej .

Gaz zostawał w przewodach dlatego tak dlugo krecił :) a wina była parownika a nie tego na czym było odpalane .

Btw samochdu z Gazem sekwencyjnym nie mozna odpalać na Gazie :) bynajmniej nie wiem jak to sie robi .

.

pozdrawiam

do zamkniecia

Na gazie odpalać można jak najbardziej, ale kiedy silnik nie jest rozgrzany nie jest to wskazane.

Wiele sterowników umożliwia tak zwany hot start - jeżeli temperatura płynu chłodniczego przekracza ustawione minimum, elektrozawory otwierają się od razu i silnik odpala na gazie - przydatne podczas np jeżdżenia po mieście i częstego wyłączania silnika. Poza tym większość sterowników posiada awaryjny tryb uruchamiania na gazie. Uruchomienie tej procedury zależ od konkretnego producenta, ale często wywołuje się go poprzez przytrzymanie przycisku na switchu podczas załączania zapłonu, wtedy na gazie odpali się nawet na zimnym silniku.

Edytowane przez borsukh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObrze wiedzieć :) choć mam nadzieje żę mi sie to juz nie przyda :) . najwazniejsze że problem rozwiazany i odpala na dotyk :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...