Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy termostat Wahler i temperatura otwarcia


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

A jak na klimatroniku sie sprawdza te kanaly to bym obczail czy do wymiany termostat tylko czy tez czujnik. Jak cos to moze byc na pw bylbym wdzieczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naciskasz obieg wewnetrzny i nie puszczajac przycisku naciskasz gorny nawiew.

Potem przyciskiem od temperatury przechodzisz do kanalu 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem przyciskiem od temperatury przechodzisz do kanalu 51

i żeby w niego wejść to znowu trzeba nacisnąć obieg wewnętrzny. w różnych wersjach na różnym kanale są różne dane. ale wy macie z tych samych roczników auto więc pewnie na 51 jest. dla odmiany ja mam na 51 temp silnika(oleju chyba) a na 49 mam wodę.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mnie zaciekawiłeś, zaraz lecę waga podpiąć i sprawdzę rośniecie temp wody na vagu i z którym kanałem się zgadza.


co się szybciej grzeje woda czy olej? bo na 49 rośnie wolniej a na 51 już jest 90 na climatronicu. na wagu pokazuje w coolant temperature wartości zbliżone do kanału 49. więc wychodzi na to że woda jest 49 u mnie. tak się zagłębiłem w temat bo po zakupie sam się męczyłem z tym żeby zdobyć rozpiskę kanałów do mojego audi.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wkacu na jakim kanale jest temp wodu

u mnie na 49 jest od 90-99C a na kanale 51 równo 90C

to ten kanał 51 jest o czego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

86zł za ori termostat to niska cena.

Nie opłaca się kupować termostatów ani czujników temperatury jako zamienniki. Gra niewarta świeczki. Średnio ori podzespoły wyżej wymienione są 2 razy droższe od sklepowych ale przynajmniej jest pewność, że kupuje się działającą rzecz.

A chyba nie muszę wspominać, że przy wymianie termostatu/czujnika temp zawsze coś płynu chłodniczego się wyleje a niedogrzany bądź wolno dogrzewający się samochód to wyższe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego auta wleciał dzis termostat wahler 87C otwarcia w gorącej wodzie nie otworzył sie ale w aucie juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...