Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy termostat Wahler i temperatura otwarcia


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Kupiłem dziś nowy termostat wahlera do swojej audioli i przed montażem chciałem go sprawdzić, zagotowałem wodę, wrzuciłem do szklanki termostat i zalałem gotującą się wodą termostat ani drgnął. Zdziwiłem się bo przecież temp. wrzenia wody to 100 C. Wziąłem mały garnek zalałem wody tak aby zakryć termostat i zagotowałem wodę razem z termostatem i się otworzył... O co tu chodzi że w szklance się nie otwiera a w gotującej się wodzie na ogniu się otwiera? Bedzie dobrze działał jak go zamontuję ?

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyki w szkole sie nie uczyłes ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyki w szkole sie nie uczyłes ? :facepalm:

Uczyłem, lecz fizyka nie była mocną stroną ;) w takim razie wszystko z termostatem ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero bedzie mozna stwierdzic gdy go zamontujesz i pojezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem, że przed montażem można sprawdzić termostat właśnie wsadzając go do gorącej wody :facepalm: tylko zastanawia mnie to czemu się nie otworzył w tym wrzątku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szklance temperatura miała juz ponizej 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie rozumiem czemu na internecie są porady aby termostat zalewać gotującą wodą i sprawdzać czy się otworzy...

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo tak sie robi najlepiej to do gotyjacej wody wlozyc i termometr na wysokie temp np od pieca i patrz przy jakiej temp sie otworzy jesli sie nie otworzy przy danej temp to termostat do wywalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie test "gorącego garnka" to nie test...

Może on wykluczyć całkowite padnięcie termostatu.

Termostaty zazwyczaj gdy siadają to się nie domykają... a tego w garnku gorącej wody nie sprawdzisz...

Jak coś się dzieje, i pada podejrzenie na termostat to po prostu wymienia się go i obczaja jeżdżąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat nawet nowy moze byc walniety nie raz z tym sie spotkalem a to najlepsza metoda sprawdzania termostatu i nikt mi tego nie zaprzeczy bo wiele razy tak robil moj tata mechanik i ja tez tak teraz robie


cabanmat co ty wygadujesz masz wogole jakies pojecie o tym nawet w garnku ci sprawdze 100% pewnosci czy dziala gdy temp 90 stop. mozna ja schlodzic i widac jak zamyka sie termostat ale tez dodatkowo sprawdza sie w samochodzie nie zaprzecze ale ja juz mialem przypadek ze wymienilem termostat w samoch. i nie dzialal poszedlem z reklamacja i wiesz co nie przyjeli bo go zalozylem i od tej pory tak wlasnie sprawdzam i mam 100% pewnosc na termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze podepne ale ma taki temat, pare dni temu termostat zmieniony na wahlera, czujnik temp w lecie jakos zmieniany byl i na postoju przez 5 min zgaszone auto temp spada, na postoju odpalone auto nie lapie temp. Nowy termostat do smieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wiele razy na dwa wahlery uznali mi reklamacje dopiero po kupnie orginalu jest ok a test jest prosty ogrzewanie 21 stopni i po 7-8 kilometrach ma być 90 stopni mi na termostacie wahler nagrzewal sie 15 km i trzymał 90 stopni także termostat to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze podepne ale ma taki temat, pare dni temu termostat zmieniony na wahlera, czujnik temp w lecie jakos zmieniany byl i na postoju przez 5 min zgaszone auto temp spada, na postoju odpalone auto nie lapie temp. Nowy termostat do smieci?

oddaj na reklamację.termostat nie jest drogi ale po co masz kupować kolejny.

częsta wada termostatów jak widać. lub kup tak jak goldi bo za oryginał raczej nie zapłacił dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład jak mozna w prosty sposób sprawdzić termostat ....

Potrzebne nam będzie kawałek drutu by podwiesić termostat w małym garnku garnuszku np.05L termometr np z pieca CO. Linie czerwone na 1 foto to właśnie wieszak z drutu wieszamy termostat by wisiał w miarę poziomo zalewamy garnuszek wodą jakieś 05cm. poniżej kołnierza termostatu

[/url]">http://9dtbgw5v.jpg

Do miejsca zaznaczonego strzałką nalewamy wody np. strzykawką (jeśli termostat jest szczelny to nalana woda będzie się nam utrzymywała do czasu otwarcia )

[/url]">http://wryy88s8.jpg[/url

tak przygotowany zestaw kładziemy na palnik kuchenny i grzejemy .Do wody w garnuszku zanurzamy termometr tak w połowie garnuszka, grzejąc wode obserwujemy temperaturę na termometrze jak osiągnie temperaturę 87* to nastąpi otwarcie termostatu i woda zalana (na 2foto) spłynie do garnuszka gdy będziemy grzać nadal i temperatura wzrosnie powyzej 90* to otwarcie termostatu będzie wyraźnie widoczne .

Wyłączamy palnik co spowoduje spadek temperatury-obserwujemy temperaturę i zamykający się termostat tak około 85*znowu mozemy nalać strzykawką wody , powinna nam się utrzymywać ...

Tak działający termostat mozemy uważać za SPRAWNY I DOBRZE DZIAŁAJĄCY.... ;)

Moze się to komuś przyda w podjęciu decyzji o sprawnym termostacie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pracuje w http://www.danelczyk.vw.pl, a ile nówka ori kosztuje bo sklep gajos mi nie wyszukuje :/ tanio/drogo?

Edytowane przez pablo15005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od stówki się zaczynają... czy to w Mobilemie w Lublinie czy ASO Skody.

To znajomy dał Ci dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...