Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Antena od radia - pytanie


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam takie pytanie: Mam oryginalną antene od radia na dachu. Przeglądałem forum i znalazłem że w roczniku 96 była już montowana w tylnej szybie - 3 ostatnie paski na górze, a dach był gładki. W moim aucie (rocznik 95) również mam te 3 paski (po włączeniu ogrzewania tylnej szyby te 3 paski nie grzeją - wogole one nie są podłączone sądząc po oryginalnych łącznikach na szybie) z tego wnioskuję że to jest antena radiowa. Może mi ktoś powiedzieć od czego są te 3 paski na szybie? (napewno nie od ogrzewania tylnej szyby) i po co by były zamontowane 2 anteny radiowe? (dach i szyba)

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś pewnie wyciął dziurę w dachu i wstawił drugą, bo pewnie na ej nie mógł dobrze odbierać radiostacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ori radio?

Nie. Radio mam blaupunkta które sam sobie wstawiłem, natomiast jak kupiłem wóz było stare kasetowe panasonica.

Kolego dropsone widze że też masz 95 i nie masz anteny na dachu??

Tylko że wyczytałem na forum że w moim roczniku antena originalnie była na dachu więc chyba nikt jej nie dokładał.

Czy to możliwe że oryginalnie były montowane 2 anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam te 3 paski i najlepsze, że jak gra radio i włącze ogrzewanie tylnej szyby to są straszne zakłócenia w radiu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze porblem polega na tym ze do tej anteny w szybie jest ori wzmacniacz ktory dostaje napiecie sterownicze z radia orginalnego moze jak ktos zmienil radio to mial problem i dolozyl antene? bo raczej montaz 2 anten to troche bezsens? ja mam tylko jedna antene w szybie auto z wrzesnia 95,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może szyba była wymieniana? I wstawili z anteną.

Może. Ale na to nie wygląda. Jakby wstawiali to było by chociaż minimalnie widać slady wymiany. A może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się wyjście anteny znajdującej się w szybie? jakiś przewód czy coś?

moze porblem polega na tym ze do tej anteny w szybie jest ori wzmacniacz ktory dostaje napiecie sterownicze z radia orginalnego moze jak ktos zmienil radio to mial problem i dolozyl antene? bo raczej montaz 2 anten to troche bezsens? ja mam tylko jedna antene w szybie auto z wrzesnia 95,

Ja mam auto z sierpnia 95. Może i masz racje że ktoś dołożył tą antene... Już sam nie wiem...

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie mam anteny zewnętrznej, ale chyba jest coś nie tak bo strasznie mi trzeszczy tak jakby jakieś zakłócenia. Może mam jakąś przerwę w podłączeniu. Musze to sprawdzić. Ale najpierw muszę poczytać forum jak się dostać od tyłu oryginalnego radia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam te 3 paski i najlepsze, że jak gra radio i włącze ogrzewanie tylnej szyby to są straszne zakłócenia w radiu ;)

u mnie jest to samo prawdopodobnie wzmacniacz antenowy w tylnym slupku do wymiany, pytalem juz o to i nikt mi nie dal jasnej odpowiedzi, wiec napierw mysle ze trzeba zaczac od tego

Może. Ale na to nie wygląda. Jakby wstawiali to było by chociaż minimalnie widać slady wymiany. A może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się wyjście anteny znajdującej się w szybie? jakiś przewód czy coś?

tak jak napisalem wyzej antena z szyby laczy sie ze wzmacniaczem ktory jest w tylnym lewym slupku, sciagnij wyciszenie to zobaczysz co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to jest z tymi antenami, coprawda zobaczyc avanta z z antena na dachu to nic trudnego ale sedana? powiem szczerze ze nie zucilo mi sie w oczy no ale to przeciez OOOO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...