Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto zza granicy.


lubson1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem swoje pierwsze auto Audi A4 b6 sprowadzone z holandii dostalem rzekomo komplet dokumentow a dokladnie tlumaczenia , oplate akcyzy, dowod holenderski, faktore vat i gosciu powiedzial ze teraz pozostaje rehestracja w wydziale komunikacji. Jako laik uwierzylem ale dowiedzialem sie o oplacie recyklingu musze to oplacic ? Jak to wyglada ? Gosciu twierdzil ze pozostaje zrobic przeglad i rejestracja prawda czy falsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic przeglada auta, choc dziwne ze bez tego gosciu oplacil akcyze, bo przeglad jest w urzedzie celnym wymagany.

Oplate recyklingowa powinnna zrobic osoba ktora sprowadzila auto z zagranicy, czyli w twoim wypadku handlarz, a nie ty. Niestety wielu handlarzy robi ludzi w jajo nie mowiac im o tym, a potem wychodza takie kwiatki jak u Ciebie.

Dla pocieszenie jest na to odpowiedni sposób, ale na poczatku proponuje zadzwonic do handlarza i powiedzec mu o takim obowiazku zaplaty, a nastepnie wziac od niego potwierdzenie przelewu, oczywiscie nie placac mu nic za to.

Jak nie bedzie chcial tego zrobic po dobroci, to musimy na razie z wlasnej kieszeniu wylozyc 500zl na recykling zarejstrowac auto, a nastepnie napisac do urzedu ochrony środowiska i gospodarki wodnej podanie o zwrot recyklingu, ze wzgledu na to iz to nie ty miales taki obowiazek zaplaty tylko sprowadzajacy. Oni odadza tobie 500zl, a handlarza beda za to scigac. Mialem takich kilka przypadkow i zawsze to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobic przeglada auta, choc dziwne ze bez tego gosciu oplacil akcyze, bo przeglad jest w urzedzie celnym wymagany.

Nie prawda, nie znam UC w którym wymagają przeglądu... a w kilkunastu byłem :)

Co do recyklingu to napisz do sprzedawcy, jak nie zechce zapłacić to nie pozostaje nic innego jak wpisać jego dane na druczek pocztowy i zapłacić. Nie plać na siebie bo auta nie zarejestrujesz.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie prawda, nie znam UC w którym wymagają przeglądu... a w kilkunastu byłem

A widzisz u mnie w mieście wymagają przy opłacaniu akcyzy, bo w styczniu opłacałem auto. Widoczne co urząd to co innego wymagają, ale w każdym razie przegląd autka trzeba zrobić dla wydziału komunikacji.

A recykling można sobie odzyskać. W przelewie podaję się tylko numer VIN, nazwiska nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy handlarz tak mówi. przez miesiąc szukałem auta dla siebie i dzwoniłem do 5 osób które miały auta z niemiec i też gościu twierdził ze jest opłacony a jak zaczełem głebiej dopytywać sie co jest opłacone to mówił ze tylko akcyza. pierwsze co zrobiłem to typa postawiłem do pionu a po chwili sie rozłączyłem.

Akcyza do pojemności 2.0 to 3% wartości czyli jak na b5 to jakieś 200zł a gdzie reszta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym recyklingiem jest największy problemy. 90% handlarzy tego nie płaci choć mają taki obowiązek, a większość z kupujących nie wie o tym i płaci. Choć mówię jest sposób na to, a mina handlarza jak dostaje wezwanie do zapłaty bezcenna :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz zdradzic jaki ten sposob bo jestem w trakcie szukania auta dla zonki i taka wiedza by mi sie przydala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim pierwszym poscie w tym temacie napisalem, ze trzeba zaplacic i potem napisac podanie o zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.
Jakie są obecne koszty rejestracji samochodu z zagranicy?
Na internecie za każdym razem co innego pisze...
Mój jest sprowadzony z Francji i przegląd ma ważny do lipca 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie dokumentów - do 150zł

Akcyza - 3,1% do 2000cm3, 18.6% powyżej 2000cm3 + 17zł opłata skarbowa

Przęgląd - 100-170zł, w zależności czy jest gaz, hak itd. (nie wszystkie przęglądy z innych krajów są honorowane w wydziałach komunikacji)

Opłata recyklingowa 500zł

Rejestracja 256zł.

To by było tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


17zł opłata skarbowa

od kiedy wszedł e-Zefir i potwierdzenie zapłaty akcyzy drukuje się z internetu nie ma opłaty 17zł (bynajmniej w lubuskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat załatwiałem osobiście w urzędzie, więc musiałem zapłacić 17zł. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego wprowadzili jak e-cło, więc faktycznie może być o te 17zł mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie dokumentów - do 150zł

Akcyza - 3,1% do 2000cm3, 18.6% powyżej 2000cm3 + 17zł opłata skarbowa

Przęgląd - 100-170zł, w zależności czy jest gaz, hak itd. (nie wszystkie przęglądy z innych krajów są honorowane w wydziałach komunikacji)

Opłata recyklingowa 500zł

Rejestracja 256zł.

To by było tyle.

Jeszcze VAT-25 w US - 160zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze VAT-25 w US - 160zł

Od 1 stycznia bieżącego roku, już nie trzeba tego załatwiać w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...