Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator od chłodnicy załącza się zaraz po przekręceniu kluczyka.


marcinbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu mam problem z moim 1.9 TDI AWX. Problem zauważyłem przy mrozach. Przy temperaturze minusowej kontrolka od świec żarowych zaświecie sie i zaraz gaśni jednak auto odpale z małymi problemami. Przejechałem 5 km i przy ponownym odpaleniu kotnrolka świeci sie juz długo jakby było palone na zimnym a jednak juz ta temperatura po przejechaniu 5km cos skoczyła. Nawet gdy juz mam 90 stopni to przy kazdym paleniu kontrolka świec świeci sie długo. A przy kazdorazowej próbie odpalenia auta zaraz po przekręceniu zapłonu załącza się wentylator na full obroty i chodzi cały czas dopóki nie wyłącze zapłonu. Sprawdzałem na VAG i pojawił się błąd 17664. po skasowaniu chwilę było spokoju jednak problem powrócił. Prosze o pomoc jak rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wentylatora to może być wina czujnika który pewnie jest zwarty. Odnośnie palenia to sprawdź świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czy ten czujnik temperatury nie jest zalezny od świec. Który czujnik do wymiany ? jakaś lokalizacja jego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece sa zelezne od czujnika. znajduje sie on z tylu silnika po lewej stronie pod vacu pompa, wpiety jest w waz od cieczy chlodzacej, latwo go zlokalizowac.


zdejm rure od egr i bedziesz widzial czujnik, wejscie na 4 piny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po wymianie skończą się problemy z wentylatorem (czujnik padł i żeby nie przegrzać fury wentylator działa zawsze) i auto powinno zacząć normalnie odpalać. U mnie jeszcze musiałem błędy wykasować o ile dobrze pamiętam, to w silniku i zegarach. Kupuj czujnik najlepiej oryginał z ASO, bo zamiennik lubi padać i przekłamuje na temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc muszę jak najszybciej to naprawić. Czujnik będe zakładał oryginalny.


Czujnik wymieniony zrobiłem już około 2 tys km i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...