Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silniczkiem tylnej wycieraczki


PistoN116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu przestała prawidłowo działać tylna wycieraczka. Po jej uruchomieniu w jedną stronę szła ładnie i przy powrocie zatrzymywała się a silniczek buczał. Wykreciłem silniczek i rozebrałem go jak mogłem, a w środku oczywiście mnustwo syfu wraz z rudą... Niestety nie dałem rady wymontować tych zębatek i kółka plastikowego wraz z tą rurką do sprysków. Wyczyściłem jak mogłem i nałożyłem sporo smaru. Po zamontowaniu na miejsce i odpaleniu wycieraczki, ona ledwo się ruszyła i nic dalej. Teraz już wogóle nie reaguje na nic... Ktoś podpowie jak ją całkowicie rozebrać wraz z zębatkami i jak najlepiej czyścić i smarować (czym). Ewentualnie może jakieś podpowiedzi inne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze ją rozebrać i przeczyścić ale tym razem nie nakładaj tyle smaru. Zawsze warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ilość smaru ma tak duże znaczenie? Wezmę go jeszcze dziś do domu i zobaczę co da się zrobić;) A czy wiecie jak rozebrać go całkowicie? Tzn ten mechanizm zębatkowy? Bo jakoś tego nie mogę ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak smar ma duże znaczenie jak posmarowałem przekładnie w szlifierce kontowe to też miała ciężko ruszyć :decayed: a co do zębatek to nie wiem jak je rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo faktycznie tego smaru tam nawaliłem od serca, żeby woda się nie dostawała;) Może lepiej jakiś uszczelniacz zastosować co? Jest w ogóle coś takiego? I pytanie z innej beczki jeszcze. Jeżeli do wkładów lusterek mam podłączone po dwa kabelki tzn, że mam lusterka podgrzewane? Jeżeli tak to czy to prawda, że w takim razie muszę mieć jakąś ikonkę podgrzewania lusterek przy joisticku do ich regulacji? Ja takowej ikonki nie posiadam a przy włączaniu podgrzewania tylnej szyby, lusterka również nie grzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej a4 b6 mam grzane lusterka i nie mam żadnej ikonki, lusterka włączają się razem z podgrzewaniem tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej a4 b6 mam grzane lusterka i nie mam żadnej ikonki, lusterka włączają się razem z podgrzewaniem tylnej szyby.

dokladnie.

piston nie polecam podrobek wkladów podgrzewanych . lepiej kup uzywki z jakiegos rozbitego germańca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tymi zamiennikami? Ja słyszałem, że w inter carsie są całkiem niezłe i 65zł za 2 sztuki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie. Powiedz mi czy lepiej sferyczne czy asferyczne? Seryjnie jakie są montowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja mialem sferyczne,czyli lipa. bierz asferyczne, tylko nie wiem czy zamiennik bedzie mial taki sam efekt jak org.

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkręciłem silniczek na nowo wyczyściłem to co się dało i nałożyłem naprawdę nie wielką ilość smaru ale po złożeniu i podłączeniu dalej nic się nie dzieje... Spryskiwacz działą lecz wycieraczka ani drgnie. Gdy manetką włączam wycieraczkę tylną to słychać takie klik ale nic dalej się nie dzieje. Wie ktoś może jaki bezpiecznik jest odpowiedzialny za tylną wycieraczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klikniecie to przekaznik tylnej wycieraczki.sprawdz czy prad dochodzi do niej.jesli tak to silniczek umarl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniczku najprawdopodbniej zalało Ci elektryke i już go nie uratujesz :/ Sprawdz czy na wtyczce wchodzącej do silniczka na zapłonie masz takie napięcia 061afe9be689610f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze napięcie... Mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić ale raczej wydaje mi się, że padł...


W silniczku najprawdopodbniej zalało Ci elektryke i już go nie uratujesz :/ Sprawdz czy na wtyczce wchodzącej do silniczka na zapłonie masz takie napięcia 061afe9be689610f.png

Hej. Niestety teraz nie mam we wtyczce w ogóle napięcia ale wiem, że wcześniej było... Wiesz może jaka może być przyczyna tego?


Wiecie jaki bezpiecznik jest odpowiedzialny za tylną wycieraczke? Na początku napięcie miałem ale jeździłem do ASO na akcje serwisową cewek i po powrocie do domu zauważyłem, że manetka od tylnej wycieraczki była przestawiona w tryb pracy. Później właśnie już nie było napięcia we wtyczce do silniczka... Czy to może być bezpiecznik? Ma ktoś jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem.sprawdz wszystkie moze natrafisz na wlasciwy.to tylko rozwiaze sprawy z wycierczka.wymienisz bezpiecznik,wlaczysz wycieraczki i znow ci spali bezpiecznik.wymien caly mechanizm i wtedy zaloz nowy bezpiecznik :)

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...