Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o wymiane licznika


arek199pl

Rekomendowane odpowiedzi

537 km.... Nie daleko? Kur.... Nie wiem co robic wolal bym zapłacić żeby mi ktos licznik. Przygotował niż grzebać tymi kompami

Dobra to ogarne tylko z jad wsad wsiąść do automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podpowiem. Jak ktoś ma ul tarcze i ma na czerwono wyskalowane w km/h, to nie musi zmieniać tarcz, tylko przyzwyczaić się do nowych. Jesli nie, to koniecznie trzeba szukać tarcz EU. Zmiana wsadu nic nie pomoże, jak tarcze będą UK. Zresztą wsadu zmieniać nie trzeba, wystarczy odpowiednie kodowanie dać.

Jeśli licznik jest pełen polift, vdo, to pin zczytuje kabel kkl i program vag-comander. Można też spróbować vag-eeproomer, ale nie sprawdzałem. Na innych licznikach też można próbować kablem kkl, ale nie sprawdzałem czy działa. W polifcie można nawet zwykłym kkl ustawić przebieg, czego w przedlifcie się zrobić nie da.

klucze dodać można zwykłym kkl, o ile ma się poprawny pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc czyli kabel kkl + plus program vag comander da rade?

I co z przebiegiem w km bd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podpowiem. Jak ktoś ma ul tarcze i ma na czerwono wyskalowane w km/h, to nie musi zmieniać tarcz, tylko przyzwyczaić się do nowych. Jesli nie, to koniecznie trzeba szukać tarcz EU. Zmiana wsadu nic nie pomoże, jak tarcze będą UK. Zresztą wsadu zmieniać nie trzeba, wystarczy odpowiednie kodowanie dać.

Jeśli licznik jest pełen polift, vdo, to pin zczytuje kabel kkl i program vag-comander. Można też spróbować vag-eeproomer, ale nie sprawdzałem. Na innych licznikach też można próbować kablem kkl, ale nie sprawdzałem czy działa. W polifcie można nawet zwykłym kkl ustawić przebieg, czego w przedlifcie się zrobić nie da.

klucze dodać można zwykłym kkl, o ile ma się poprawny pin.

Czyli zwykły kkl od viaken będzie działać z vag commanderem tak jak ori kabel dodawany w sprzedaży z tym programem?

I jeszcze pytanie jak zrobić, żeby na fisie pokazywalo aktualny bieg przy skrzyni automatycznej bo taką ma kolega Arek. Samym kodowaniem tego nie idzie zrobić. Czy w tym przypadku potrzebny jest wsad czy też w adaptacjach coś trzeba wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel powinien zadziałać, tylko zeby nie był jakiś najtańszy chinol za 20zl, bo może być lipa.

Co do automatu, to nie mam pojęcia, ale poza kodowaniem musi być na bank doprowadzony przewód z sygnałem ze skrzyni, zeby licznik wiedział, jaki jest obecnie bieg. Trzebaby sprawdzić na schemacie, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może trzeba go przepiac w inne miejsce, bo w pełnym może być inny układ kabelków. Nie wiem, bo nigdy nie szukałem nic o automacie. Wg mnie po przelodowaniu licznika powinno działać. A z którego roku to licznik? Z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kabel kkl powinien go ruszyć, a z biegami nie mam pojęcia. Poszukaj rozpisek liczników i rozpisek kodowania. Coś mo świta, że poliftowe automaty były na szynie CAN i może dlatego nie wyświetla Ci info o biegu. Trzeba poszperać i poczytać o tym liczniku. Jest tu watek o wymianie licznika, ale bardzo obszerny i tam możesz zerknąć, ewentualnie zadać pytanie. Efekt wymiany licznika na fis, tak się nazywa wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...