Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka EPC oraz błąd na silniku


duszek19907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam duży problem z moją b6, podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła auto zgasło, zapaliła sie kontrolka EPC bardzo długo kręciłem aż w końcu auto odpaliło natomiast do wcześniejszej kontrolki zapalił sie rownież błąd na silniku, auto straciło połowę mocy. Dodam ze wcześniej delikatnie falowały obroty. Macie moze pomysł gdzie zacząć szukania przyczyny? Cewka, przepustnica? Proszę o pomoc, szukałem, natomiast na forum nic nie mogę znaleźć. A przed wizytą u mechanika chciałbym mieć rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zamiar, w sobotę pojadę do jakiego warsztatu i zobaczymy ...

Dodam jeszcze ze podczas jazdy auto szarplo spadły obrady do zera, podniosły sie i w tym momencie zapaliła sie kontrolka EPC wraz z błędem na silniku. Macie jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze przeplywka , ale to jak wróżenie z fusów , diagnostyka VAG wszystko wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto wynik podpięcia pod kompa :

- uklad katalizatorów, rząd 1 za mała skuteczność- statycznie

- czujnik prędkości obrotowej silnika- brak sygnału -sporadycznie

- czujnik 1/2 położenia pedału przyspieszenia- niewiarygodny sygnał- sporadycznie.

Dodam jeszcze ze mechanik mówił ze na 99% jest to czujnik prędkości obrotowej silnika( prawie 400 zł)oraz auto u mechanika juz nie odpaliło.

Co otym sądzicie ?

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizatorem bym sie nie przejmowal , pierwsze co to wykasowac bledy i odpalic o ile da sie odpalic. Nastepnie sprawdzic ktory bład pierwszy sie pojawi. A masz dokladne numery bledow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o te numery chodzi..

Czujnik pr obrotowej 16706 P0322

Położenia pedału przyspieszenia 18047 P1639

Po odpaleniu wyskoczył ten od pr. obrotowej silnika, myśle ze nim sie zajmę, a orientujesz sie moze jaka jest cena tego od położenia pedału przyspieszania? Moze wystarczy coś przeczyścić? Ew jakaś wilgoć podeszła? I w którym miejscu sie on znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E1 723 523 G - pedał gazu , na allegro po 100zl.


07890-433A - czujnik predkosci obrotowe (czujnik polozenia wału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze wystarczy wymienić pedał? Gdzieś wyczytałem ze często czujnik potrafi zamoknac i wystarczy go wysuszyć

W sumie sprawdzałem teraz na Allegro to po 30 zł nawet sa wiec nie ma sesu sobie głowy zawracać..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za problemy z odpaleniem napewno odpowiada czujnik polozenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, zamówiłem juz czujnik położenia wału, odezwę sie po poniedziałkowej wymianie czujnika i pedału gazu z potencjometrem

Czujnik położenia wału dzisiaj wymieniony, błędy skasowane, jak narazie wszystko ok.

Edytowane przez duszek19907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audio a4 2.0 benzyną i tez mam problem z odpalaniem ale wymieniony mam już czujnik położenia wału i dalej to samo ? może ktoś wie czego szukać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audio a4 2.0 benzyną i tez mam problem z odpalaniem ale wymieniony mam już czujnik położenia wału i dalej to samo może ktoś wie czego szukać dalej

Czujnik nowy czy używany ?

Jakieś błędy od wymiany czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest nowy ☺ gdy jest zimny ładnie odpala ale pokazuje się checkengine a gdy jest rozgrzany dodatkowo się świeci epc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za checkengine, tzn. jaki reprezentuje błąd na Vag'u?

Skopiuj ten błąd w całości i wklej tutaj. Pod tym błędem zapewne coś jest. Dopóki nam go nie przedstawisz nie będzie wiadomo w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...